Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezdjek neki egy...

Hogyan kezdjek neki egy elrontott, idősebb Német juhász kutyát tanítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kaptam egy rosszul szocializált németjuhász kutyát az ismerősömtől. 7 éves kan kutya.

Engem ismer régebbről, és nem bánt, viszont nem hallgat rám.

Szeretném elérni nála hogy Én legyek az Alfa, de nem tudom hogyan kéne, mert minden fontosabb neki mint az adott parancs.


Az a legnagyobb baj nála az, hogy régebben vitték párszor sétálni, de kiskorában volt egy rossz élménye hogy egy másik kutya megtámadta.

Az ismerősöm azt mondta hogy utána nem is vitték, majd csak idősebb korba de akkor nekiment egy kerítésen belül lévő kutyának és még a pórázt is elszakította.

Az embereket sem nagyon kedveli.

Mit csináljak vele? Hogyan kezdjek hozzá?

Vegyek esetleg fojtó nyakörvet?

Azt hogyan tudom elérni hogy én legyek az alfa?


Előre is köszi a segítséget!


Üdv: Hajni


2017. ápr. 11. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először házhoz jövő kiképzőt, majd kutyaiskolát javaslok.

Egyedül ez nagy falatnak tűnik, ha eddig nem képeztél még kutyákat.

Egyébként gondolom ő is szereti a hasát, mint szinte minden kutya. Finom, apró, puha jutalomfalatkákkal felszerelkezve elkezdhetsz neki alap dolgokat tanítani otthon.

2017. ápr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia Hajni.


Semmiképp se egyedül vágj bele, pláne úgy ne, hogy azt se tudod hogyan kezdj neki.


Szakemberre van szükség.

2017. ápr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül sajnos nem fog menni. Mindenképp jólenne egy szakember segítsége.
2017. ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Igen, én is gondolkoztam már ezen, de a környékünkön nincs olyan ember aki házhoz jönne. Nekem kéne vinnem a kutyát.

Ahhoz azért meg kéne egy alap szocializáció.

Kocsiba pl még sosem utazott, ha odaértem, ki kéne vegyem, de megtartani se tudom, ha neki akarna menni másnak.


Ha odáig el jutnánk hogy el tudnám vinni, akkor már nem lenne baj, mert találtam egy csajt aki csinál rehabilitációt agresszív kutyáknak. Az szerintem jó lenne neki.


Ahogy észrevettem, meg persze mondták is az ismerősömék, hogy próbálták tanítani alap dolgokra ( ül, fekszik, nem szabad neki a kajához nyúlni amúgy azt nem mondjuk stb ), de nem nagyon akarja csinálni. Pedig adok neki hozzá jutalomfalatot is.. Amikor mondom neki hogy feküdjön le, olyan nehezen és lassan csinálja, mintha parázs lenne alatta. pedig látom rajta hogy felfogja mit akarok.


Szerintetek?

2017. ápr. 11. 19:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérd meg a kiképzőt, hogy jöjjön ki, és annyit segítsen már, hogy el tudd hordani hozzá. Nem olyan nagy kaland az.
2017. ápr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Én is egy "neveletlen" kutyát nevelek épp, 10 éves. Bár ő nem ilyen vészes eset. Én annyit tudok az előzőekhez hozzátenni, hogy legyél nagyon türelmes. Ők már kicsit lassabban, nehezebben tanulnak.
2017. ápr. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm nektek a sok tanácsot és segítséget..


Ma vettem neki pár dolgot ( jutalomfalat, póráz, nyakörv ) eleinte gondolkoztam a hámon is, de aztán arra jutottam, hogy ha hámot rakok rá, akkor biztosan elránt..


Fel akartam tenni ma rá a nyakörvet, 2 x sikerült is, hagyta (adtam neki érte jutalomfalatot), aztán harmadjára meg morgott rám.

2017. ápr. 12. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!