Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit csináltok mikor hisztiz...

Ti mit csináltok mikor hisztizik a kutya amiért otthon hagyjátok?

Figyelt kérdés

Ismerem a szeparációs szorongást, menhelyes kutyánk van, volt vele gondunk az elején, aztán szépen lassan hozzászokott a napi rutinhoz, ma már gond nélkül tudomásul veszi, hogy reggel megyünk melóba, délután jövünk. Csendben van.

Viszont ez már nagyon nincs így, ha máskor megyünk el mint a megszokott időpont. Ha mondjuk szombaton itthon vagyunk, és délelőtt elmegyünk vásárolni, ő általában vagy felspannolja magát, és pofára esik ha visszaparancsoljuk a szobába, vagy leesik neki, hogy nem jön, de a végkifejlet ugyanaz: enyhébb hiszti mikor azt hiszi már eltávolodtunk az ajtótól. Egy ideig nem törődtünk vele, de nem hagyta abba, mert sokszor volt rá példa, hogy még nyomatta mikor hazaértünk. A hazaérkezéskor átnézünk rajta effektus soha nem ért semmit, nem hozta azt az eredményt amit kellett volna. Egy dolog használt, megálltam a bejárati ajtónál, csendben voltam, majd mikor elkezdte a fesztiválozást, berontottam, és úgy lecsesztem, hogy eszébe se jutott megnyikkanni.

Igazából nem zavarja a szomszédokat, és tényleg ritkán fordul elő, de a napokban elgondolkodtam rajta, hogy ha esetleg idekerülne egy kölyökkutya, ugye ő mindenképp hisztizne az elején. Na már most, egy másik hisztis kutyától nem tanulná el a hülyeséget? Vagy nem lenne nehezebb leszoktatni róla?

Nektek bevált valami?


Van az a szép álom, hogy ugye figyelmen kívül hagyod a kutyát mikor megérkezel, üdvözlöd mikor lenyugszik, aztán majd a kutyuli szépen leveszi hogy ne aggódjon hazajössz, és nincs több gond. Na persze....


2017. ápr. 14. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
eleinte nálunk is volt ilyen, mindig sírt vagy bepisilt. Később ez miatt szereztünk egy macskát és bevált. Kicsit romboltak, de lefoglalták egymást és gondolom rájött hogy sírással amúgy sem ér el semmit. Azóta nem sír, soha, max akkor ha megérkezünk és valami miatt vissza ki megyünk, na olyankor hisztizik de amúgy nem. Azóta a cicó elment, de továbbra sem hisztizik, mind1 mikor megyünk el. Habár hoztunk neki másik 2 cicát szóval most megint van mi lefoglalja :)
2017. ápr. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Eppen most egx fel oraja irtam ki hasonlo kerdest annyi elteressel hogy azt mi rontottuk el... sok sikert. Engem is erdekelnenek a valaszok
2017. ápr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen láttam, én voltam a 3-as válaszoló, onnan jött a kérdésem, mert szembe jutott mikor ezen agyaltam :D
2017. ápr. 14. 17:47
 4/13 anonim ***** válasza:

Az ajtón való berontás maximum az adott hisztit állítja le, de pont, hogy a 10 perces szabályt szeged meg vele és alátámasztod a kutya hisztijét azzal, hogy "veled biztos valami szörnyű dolog történt, hogy ilyen idegesen jössz haza".

Egyébként sajnos csak ennyivel nem lehet megszüntetni a problémát.

Az én kutyám is szeparációs szorongós volt. 7 hónaposan került hozzám, és a negyedik gazdája vagyok, tehát okkal hisztizett és szökött ha elmentem otthonról.

Fél év masszív tanítás, életmód és főleg ösztönkezelés kellett ahhoz, hogy megtanulja, hogy "túl tudom élni a kinti világot nélküle is".

Az alap probléma, hogy nem bízik benned a kutya és ezt egy 10 perces szabállyal nem fogod tudni megoldani (pláne, hogy nem is tartod be).

2017. ápr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha nem bízik bennünk a kutya akkor munkába induláskor miért nem ordít? Mondtam, ez csak akkor van, ha nem olyankor megyünk el mint a megszokott, vagy ha visszaparancsoljuk a helyére annak ellenére, hogy ő meg volt győződve róla, hogy jön velünk.
2017. ápr. 15. 13:53
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyébként leírhatnád, hogy nálatok hogy ment a probléma megoldása, ha van rá időd, mert a kérdésem pont erre irányul.
2017. ápr. 15. 13:55
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem bízik bennetek, mert ha kicsit eltértek a rutintól, pánikba esik.

Ezen kívül minden rendben van? Engedelmes, jól nevelt, kiegyensúlyozott? Ezeket jó lenne tudni a válaszhoz.

2017. máj. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Engedelmes igen, jólnevelt igen, kiegyensúlyozott az már kérdéses. Eléggé beszari, és bizalmatlan mind kutyákkal, mind emberekkel, ezt hozta magával a menhelyről. Kutyasulival sokat javítottunk rajta.

Vannak néha fura húzásai, például mikor nyújtok neki egy falat kaját, és hason kúszva, pisitócsákat hagyva maga után megy oda érte, és még van, hogy úgy sem veszi el. Pedig egyetlenegy rossz szót nem szólok és a hangsúlyt is igyekszem a legbarátságosabbra venni.

Szerintem annak idején így bánthatta valaki. Magához édesgette, aztán megverte. Másra nem tudok gondolni, miért értelmezi félre a jeleimet.

Volt olyan is, hogy fel lett engedve az ágyra, aztán mikor küldtem volna a helyére (megint teljesen normális hangnemben), hogy alvás, megadópózba vágta magát és már jött is a pisi....

Kicsit furán van összerakva....

2017. máj. 4. 11:21
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez mind annak a jele, hogy nem bízik bennetek 100%-ban. Ez nem biztos, hogy a ti hibátok, de mindenképpen el kéne vinni egy jó rehabos suliba vagy akár magán kiképzőhöz.
2017. máj. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nem értelmezi félre a jeleidet, ahogy te fogalmaztál.

csupán csak izgalmában pisil be. nem bennetek nem találja a biztonságot, hanem abban nem biztos hogy jól csinálja e a dolgát. a mi kutyánkat úgy szoktattuk le róla hogy nem foglalkoztunk vele. mikor elmentek otthonról ne parancsolj rá hanem szó nélkül tömködd vissza a lakásba. amikor hazaérsz simogasd meg de ne nézz rá ne beszélj vele vékony hangon és ne ölelgesd szokjon hozzá hogy ez egy természetes dolog hogy ha elmész otthonról akkor egyszer csak hazamész.amikor elindulsz otthonról hagyjál neki valami nyalánkságot amivel nagyon sokáig el tud bíbelődni.nálunk bevállt a préselt bőrcsont. akkor órákig eszébe sem jut a hiányotok. sokszor eljátszhatjátok azt is mikor otthon vagytok bezárjátok és kimentek az ajtó elé beszélgetni.olyankor kitisztul a fejébe az hogy nem mindig kell neki kimennie veletek.így mikor otthon hagyjátok mert munkába mentek nem fog problémázni mert nem mehet veletek.

amúgy egy másik kutya nagyon sokat segít! jó ötlet. én először macskával próbálkoztam, de beleeszik a kutya az alomtálcába és ha nem tudod magasra tenni eldugni előle akkor probléma lehet. azóta lett nekünk is másik két kutya is és minden helyrerázódik. annyira el vannak egymással néha azt nem veszik észre játék közbe hogy kimentem a kertbe. egyébként amikor kölyök kutya kerül mellé részben ő is kölyökké válik mikor játszanak részben meg felnőttnek képzeli magát mert látja h van egy gyerek" mellette XD nagyon viccesek tudnak lenni

2017. máj. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!