Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit csináltok mikor hisztiz...

Ti mit csináltok mikor hisztizik a kutya amiért otthon hagyjátok?

Figyelt kérdés

Ismerem a szeparációs szorongást, menhelyes kutyánk van, volt vele gondunk az elején, aztán szépen lassan hozzászokott a napi rutinhoz, ma már gond nélkül tudomásul veszi, hogy reggel megyünk melóba, délután jövünk. Csendben van.

Viszont ez már nagyon nincs így, ha máskor megyünk el mint a megszokott időpont. Ha mondjuk szombaton itthon vagyunk, és délelőtt elmegyünk vásárolni, ő általában vagy felspannolja magát, és pofára esik ha visszaparancsoljuk a szobába, vagy leesik neki, hogy nem jön, de a végkifejlet ugyanaz: enyhébb hiszti mikor azt hiszi már eltávolodtunk az ajtótól. Egy ideig nem törődtünk vele, de nem hagyta abba, mert sokszor volt rá példa, hogy még nyomatta mikor hazaértünk. A hazaérkezéskor átnézünk rajta effektus soha nem ért semmit, nem hozta azt az eredményt amit kellett volna. Egy dolog használt, megálltam a bejárati ajtónál, csendben voltam, majd mikor elkezdte a fesztiválozást, berontottam, és úgy lecsesztem, hogy eszébe se jutott megnyikkanni.

Igazából nem zavarja a szomszédokat, és tényleg ritkán fordul elő, de a napokban elgondolkodtam rajta, hogy ha esetleg idekerülne egy kölyökkutya, ugye ő mindenképp hisztizne az elején. Na már most, egy másik hisztis kutyától nem tanulná el a hülyeséget? Vagy nem lenne nehezebb leszoktatni róla?

Nektek bevált valami?


Van az a szép álom, hogy ugye figyelmen kívül hagyod a kutyát mikor megérkezel, üdvözlöd mikor lenyugszik, aztán majd a kutyuli szépen leveszi hogy ne aggódjon hazajössz, és nincs több gond. Na persze....


2017. ápr. 14. 16:43
1 2
 11/13 vantel ***** válasza:

Ha nem ért egy kutyát trauma, akkor csupán egyéniségétől függ, hogy következetesen és fokozatosan szokatva mikor fog csendben várakozni. Nekünk két kutyánk van ,mindkettő menhelyről, más más trauma érte őket. Az egyik ek világ félelme van, bármilyen hangtól ami szokatlan és az emberektől retteg. Úgy sejtem ezzel össze füg ,hogy csöndben volt kezdetektől fogva. Gondolom nehogy felhívja önmagára a figyelmet. A másiknak nincs ilyen világ félelme,ő bátor éber, ő többször hangot adott ha nem a napi rutinnak megfelelően mentünk el. Nála bevállt, hogy miután felhoztam őket a sétából, ami nem rövid, megetettem és elvetem a tálkájukat utána semmilyen modon nem kommunikáltam vele. Nem néztem rá nem szóltam hozzá nem érintettem meg. Ha kivártam míg nyugottan lefekszik és fent említett módon cselekedtem nem vakkantgatott.

Elötte még azt is próbálgattam, hogy nyugottan feküdt mikor elindultam, majd vakkantgatásba kezdett akkor kintről fegyelmezőleg a csönd parancsal amelyett séta során már kondicionáltam csöndre intettem majd távoztam. Ezek így együtt járultak a sikerhez.

2017. máj. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

10#

"amikor hazaérsz simogasd meg"

Ezzel felrúgtam az 5 perces szabályt. Amit egyébként újra alkalmazok, gyönyörűen működik is, de a problémát nem oldja meg, hiába írja a kedves Jan Fennel, hogy milyen gyorsan hat....

"hagyjál neki valami nyalánkságot amivel nagyon sokáig el tud bíbelődni"

Hozzá sem nyúl ameddig haza nem érünk. (a préselt bőrcsonttal elküld az anyámba.)

"így mikor otthon hagyjátok mert munkába mentek nem fog problémázni mert nem mehet veletek."

Eddig sem a munkába menetellel volt a probléma, ha nélküle megyünk ki, hisztizik. Nem látványosan és hangosan, de csinálja.

Másik kutyát most nem engedhetünk meg magunknak, albérletben vagyunk.


11#

Ez a kutya inkább az általad leírt világfélelmes típus. A menhelyen egy hangja nem volt. Az összes kutya ugatott, ez csak csendben nézett. Itthon is inkább ezt látom rajta.

Induláskor én is rászólok, ha elkezdi, de ha úgy hallja, hogy már nem vagyok ott, újrakezdi. Ilyenkor jön az ajtón berontós módszer.

Az etetéses részét nem értem. Hogy jön össze az etetéssel, hogy nem veszel tudomást róla? Etetés után annak mi az értelme?

2017. máj. 5. 10:46
 13/13 A kérdező kommentje:

Oh, lemaradt.

Kijártuk már a terápiás kutyasulit, az szedte nagyrészt rendbe. Ezek már a kisebb problémák amik megmaradtak nála.

2017. máj. 5. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!