Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért félnek tőlem?

Miért félnek tőlem?

Figyelt kérdés

Van kèt szèp gyönyörű kutyusunk. Egy kislány kau, ès egy kisfiu puli.

Nagyon szeretem őket, az èletemet adnám èrtük. A napokban vettem èszre, hogy valamièrt elkezdtek tőlem fèlni. Soha nem bántottam őket, ès soha nem veszekedtem velük. Ha mègis valami rosszat csinálnak akkor a tethelyre hívom őket oda mutatok ès halkan megkèrdezem ez ki volt?! Nem èrtem, ha haza èrek sem úgy üdvözölnek mint anno. Nagyon elszomorít, mert nem èrtem, soha nem bántottam őket, finomakat esznek, mindent megkapnak. Valaki valami tanács?



2017. ápr. 14. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom láttad e vidit a youtubeon, egy csaj nem értette miért retteg a kutyája, felszerelt egy kamerát és látnia kellet, hogy mikor ő nincs ott a barátja üti vágja szegényt. Kik vannak a kutyával ha te nem látod? Család, szomszéd akárki nem bánhat velük durván?
2017. ápr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha van egy lány kau-d meg egy fiú pulid nem párzanak ivartalanitsd majd őket
2017. ápr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Senki sincs olyankor velük ketten vannak. Párom is imádja őket. Mind kettő ivartalanítva van.
2017. ápr. 14. 21:40
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Ha magadhoz hívod a kutyát, és odamegy hozzád a hívásra, soha ne cseszd le! Ilyenkor dicsérni kell, örülni neki.

Büntetni (szavakkal is) csak akkor érdemes, ha tettenéred. Utólag odahívni és mutatni, nincs értelme. A kutya úgy fogja értelmezni, hogy azért kap szidást, mert odament.

2017. ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"Ha mègis valami rosszat csinálnak akkor a tethelyre hívom őket oda mutatok ès halkan megkèrdezem ez ki volt?!"
2017. ápr. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha mègis valami rosszat csinálnak akkor a tethelyre hívom őket oda mutatok ès halkan megkèrdezem ez ki volt?!"


Itt a baj.


A kutyáknak ilyen szempontból rövid a memóriájuk, csak a tettenérés használ. Ebből csak az jön át nekik, hogy szidást kapnak azért mert odamentek hozzád hívásra.


Ha épp szétrág egy cipőt és rászólsz akkor tudja, hogy azért kapott ki mert rágja a cipőt.


Ha 2 óra múlva találod meg a cipőt és úgy szidod meg a kutyát, akkor már nem fogja érteni, hogy a cipővel van a bajod, csak az hogy odament hozzád és ezért kikap.

2017. ápr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!