Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Máskülönben engedelmes kutyám...

Máskülönben engedelmes kutyám védi tőlem a csontot/rágókát, amit kap néha. Ez baj?

Figyelt kérdés
Nem szoktam tőle ételt elvenni, ha már odaadtam, de múltkor kapott egy csontot, és bevitte a szobába a szőnyegre. Csak azért akartam elvenni tőle, hogy kivigyem a konyhába, de rám morgott. Azonnal ráripakodtam, grabancát megragadva kivittem a konyhába, ahol aztán visszakapta a csontot. Ma megint kapott egy rágókát (állateledes boltból vett cucc), és csak kíváncsiságból kipróbáltam, hogy el tudom-e venni. Megint bevédte... Szerintetek aggódnom kéne? Nem tisztel?

2017. febr. 15. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kétesélyes, látni kéne konkrétan mennyire balhézik komolyan.


Elsőre azt mondaná, lehet belőle komolyabb baj, de azt azért tudni kell, hogy ha kajáról van szó, akkor valamelyik fut néhány fölösleges, komolytalan kört, kicsit méltatlankodik, de semmi komoly.


Ahogy mondtam, látni kéne.


Gyakorolni viszont mindig érdemes.

Csak nem úgy ahogy csinálod.

Hiba a kutyát arrébb rángatni, és ugyanúgy hiba elvenni tőle bármit.

A gyakorlás lényege abban lenne, hogy mindkettőt otthagyd, de testbeszéddel, fegyelmezéssel olyan egyértelműen és ellentmondást nem tűrően kinyilvánítsd a tulajdonjogodat (fölé állva, határozottan, folyamatos szigorú szemkontaktussal, mozdulatlanul...)

hogy ne legyen más választása, mint hogy magától otthagyja a csontot, vagy amit birtokol.

Ha türelmesen várva se mozdul, és patthelyzet alakul ki, enyhe fizikai rásegítést lehet alkalmazni, de nem az a cél, hogy fizikailag elkülönítsd a birtokolt tárgytól, hanem hogy éreztesd a tulajdonviszonyokat, és saját döntésből feladja a "harcot".

2017. febr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ket kutyam kozul az egyik kolyokkent tolem is vedte a csontot. Siman belenyultam a taljukba, a szajabol is kiszedtem barmit, de a csont tabu volt.

Eloszor en is a megragadom, lefogom...stb modszerrel probalkoztam, de remenytelen volt.

Vegul tenyleg az segitett, h foleemelkedtem, rarioakodtam (a ferjem meg tapsolt is) es ott hagyta a foldon azt ami a szajaban volt.

Es elkezdtuk tanulni a kerem parancsot erre is. Eleinte csak tartottam a kezem 'biztonsagos' tavolsagban es kertem, majd fokozatosan engedte h megfogjam, utana meg azt csinaltuk, h kicsereltem egy madikra azt ami a szajaban volt.

Ma mar barmit "szo nelkul" idead.

Legyel turelmes es kovetkezetes vele!

Sok sikert!

2017. febr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Igen, ez neveletlenség, és aggódnod kellene. Egy kutya a gazdája felé soha, semmilyen körülmények között nem lehet agresszív! Családi kutyánál ez alap elvárás.

De az egy dolog, hogy a jutalmat, vacsorát nem próbálgatod, de ha talál valamit az utcán, azt sem tudod tőle elvenni?

2017. febr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utcán talált kajával sose volt probléma. Ott elég a "fúj" meg a "nem", azért is lepődtem meg a csonton.


Viszont kipróbáltam, föléálltam, egyet morrantottam, és már meg is kaptam a csontot :D utána nem mondtam, h a tiéd, és nem is mert hozzá nyúlni. (Aztán persze megkapta.)


Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek.

2017. febr. 16. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!