Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy és mennyi idő alatt...

Hogy és mennyi idő alatt fárasztjátok le a kölyökkutyáitokat?

Figyelt kérdés
Mennyi idősen mennyi idő alatt fáradtak le? Honnan látszott rajtuk? Milyen kutyák?

2017. ápr. 15. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos kutyát egy éves korág nem szabad túl mozgatni vagyis eljárni vele futni,biciklizni szigorúan tilos. Sétálni is elején 10-20 perc,később növelni,de több km-et kölyökkel akkor sem szabad.


Csak annyit amennyi bír.

Ha dobálod a labdát és 3 x elfut érte de negyedikre már ne akkor ne erőltesd.


trükköt is lehet tanítani,ez legyen napi 2x-3x 10 perc kb,mert a kölykök nem sokáig tudnak koncentrálni. Agyi fárasztás is fárasztás.


Látni a kutyán, ha már elfekszik,elvonul elfáradt hagyni kell. Vagy ha leül és liheg,már csak bambul akkor is fáradt.

2017. ápr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szinte semennyit, mert a nap felét átalussza. Egyszerre max. 20 percet játszik. Utána csak követ a kertben vagy alszik. Nem beteg, ő ilyen típus ami nekem nem baj.
2017. ápr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kimaradt, hogy 9 hetes berni pásztor és általában kötelet húz vagy kergeti a labdát. Ha eldobom, szabályosan hülyének néz, hogy mit akarok, fussak én érte :D
2017. ápr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még csak a kertben sétálunk, hiszen még vagy két hónap, mire közösségbe mehetünk (az oltások miatt). Igen, pont ezt csináljuk: 15-25 perceket sétálunk / szaglászik a kertben, de mikor visszajövünk a lakásba, sokszor akkor is csak tombolna. Labdázni szeret, meg rágcsálni is, meg jutifalatért tanulunk is kicsit alapolgokat:) Néha mire kidől, már én is hulla vagyok:) És még csak 9 hetes... - jó, ha kidől, tényleg alszik 2-3 órát. De ma délután is csak pörgött és pörögött, és kétszer is kivittem egymás után a kertbe, mire megnyugodott. Szóval egy kicsit aggódom, hogy fogom így lekötni az oltási program végéig. Meg most volt egy kis szabadságom, de ha visszamegyek dolgozni, időm sem lesz ennyi, mint most.
2017. ápr. 15. 19:24
 5/7 A kérdező kommentje:

Ma reggel épp 2 órába telt, amíg kiélte magát:S

Kétszer sétáltunk a kertben (igaz, az első séta csak eü volt, mert esett), benn labdáztunk, egy fél óráig benn volt a macska, többször labdáztunk (nem un rá 2-3 visszahordás után), adtam műcsontot, tanítgattam, mindezt felváltva.

Már én is hulla vagyok:S (Legalább most 11-ig aludni fog.)

Ne értsetek félre, nem bánom egy percig sem, hogy itt van, de nem értem. Mindenhol azt írják, 15-20 perc aktivitás után lefárad egy ilyen kölyök. És még csak nőni fog.

Mit tehetnék még?

2017. ápr. 16. 07:35
 6/7 anonim ***** válasza:

MIlyen fajta?

Attól is függ,meg attól is,hogy lehet éppen egy aktívabb egyedet fogtál ki.


Ettől függetlenül amennyire igénye vagy a kölyöknek annyit kell foglalkozni.

2017. ápr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Többgenerációs mix:) - mentett kutyus. Kuvasz, ír szetter tuti, talán goldi is van benne. Persze, foglalkozunk vele:) Csak nagyon meglepett minket, hogy már most is mi fáradunk le hamarabb, nem a kicsi... Ezért keresünk plusz ötleteket a lefárasztáshoz. Főként, hogy ha most ilyen, mi lesz egy-másfél hónap múlva, amikor még nem mehetünk más kutyákkal bandázni:)

Meg hát azért dolgozni is kell néha...

2017. ápr. 16. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!