Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem a kiskutyát?

Hogy neveljem a kiskutyát?

Figyelt kérdés

Először harapdált játékból. Elsőre úgy próbáltam, hogy felordítottam, hogy au, (mint ahogy egy alacsony csodadoki ajánlotta...) majd ha fojtatta leszidtam. Hát mondanom sem kell semmit sem ért.

Utána feljöttem ide gyikre, hogy ugyan mit kéne vele kezdeni és azonnal küldtek más kérdéseket olvasgatni. Na más sem kellet: ugyan az a tanács két kérdésnél más-más embernél: szóljak rá, hogy nem majd a grabancánál nyomjam le a földre és tartsam úgy, míg meg nem nyugszik. Amióta ezt használom igaz nem harapdál játékból (vagy csak elég egyszer rászólni), de azóta meg szokott morogni. 1.elvettem tőle egy kötelet, 2. tiltottam neki, hogy ne rágja a szekrényt, 3. el akartam venni tőle a labdáját.


Na szóval, most mit is csináljak vele?



2017. ápr. 15. 17:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
UI: Túl fiatal még a kutyaovihoz.
2017. ápr. 15. 17:50
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Leszidhatod, de ha nem csinálja, jutalmazd meg!! Szerintem ne erőszakoskodj vele annyira. Néha belerúghatsz óvatosan de ne szorítsd a földhöz.Valószínűleg azért morog mert a kutyák úgy fogják fel, hogyha erőszakoskodsz vele hogy ,,Minek jöttem ide ha bántanak?!" Remélem tudtam segíteni :)
2017. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Mennyi idős? Kiskutyát szerintem nem kell lenyomni. A kiskutyák harapdálnak még, majd ki fogja nőni.Én 2 dolgot tennék. 1.) ha harapdál, feljajdulnék és ott hagynám egyből amíg meg nem nyugszik, és addig vége a játéknak. 2.) Amikor harapdál, olyan játékot nyomnék a szájába amit szabad rágnia. Én ezt csináltam mindig mikor kicsi volt a kutyám. Ha a kezemet akarta harapni egyből nyomtam a szájába játékot. Most már nagy és így is a kezemet a szájába veszi de finoman, már nem harap rá, és most már elég ha csak rászólok, hogy nem szabad, és már köpi is ki.
2017. ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
ui.:Azért rúghatsz bele néha mert nevelni kell, de olyan mint egy gyerek, hogyha rossz lehet adni neki egy pofont, de ha sokszor adsz neki pofont kisebb csínyekért akkor az már rendszeres gyerekverés
2017. ápr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
hogy hogy túl fiatal? 8 hetes korig csak illegálisan lehet nálad kutyaoviba meg 8 hetes kortól lehet menni úgy tudom.
2017. ápr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rosszul tudod. 9 hetes és csak az összes oltása megkapása után lehet vinni kivéve a veszettséget. Legalábbis itt.
2017. ápr. 15. 18:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös: igen, én is azt szoktam olvasni a sulik honlapjain, hogy min. a második kombinált oltást meg kell kapnia (a mi dokink azt 14 hetesen adja) De van, ahol a teljes oltási programot kérik (ez meg nálunk 18 hetesen lesz + 2 hét kifejlődése a veszettség elleni vakcinának).


Kedves Kérdező: én is úgy szoktam tenni, mint a 3-as, ha harapdál, még ha játékból is, otthagyom pár percre. Ebben a korban még minél többet kell dicsérni és minél kevesebbet szidni. Sokszor nem is szólok rá, csak pl. egyszerűen arrébb teszem, ha rossz helyre megy, vagy magamhoz hívom, és ha odajött, megdicsérem.

Azon kívül én már beszéltem a környékbeli kutyaiskolákkal, hogy mit is kellene csinálnunk, amíg elkezdhetünk oviba járni (az egyiket már meg is néztem, sajna nem volt túl szimpatikus, így biztosan meg fogok nézni másikat is, mielőtt választok, hogy hova járjunk). Volt, amelyik nagyon kedves és segítőkész volt. Szerintem keress te is egy kutyaiskolát, és ha van kérdésed, kérj tanácsot!

2017. ápr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#5 vagyok. Nálunk 8 hetes kortól lehet vinni és 1 oltás is elég (+féregtelenítés) Hát mind1
2017. ápr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók elmondtak minden szinte, én is úgy csináltam hogy amikor rágcsálós kedvében volt és a kezem vette célba rászóltam és elrántottam a kezem és azonnal kapta a szájába a rágókáját, ebből nagyon hamar rájött hogy azt kell rágni. Persze ha nagyon bepörgött még előfordult egy két alkalommal hogy harapdált, de ezt a tiltással gyorsan le lehetett reagálni!


Én egyébként a teljes oltási sor megléte előtt nem is vinném kutyaoviba mert jobban félteném annál minthogy kivárjam a kb 18 hetet. Nem is a többi kiskutya miatt hanem addig a rendes sétákat se ajánlják, hiszen akármit felnyalhat vagy felszedhet a földről és ha nincs meg a megfelelő védelem már megvan a baj.

2017. ápr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9 hetes kiskutyát nem kell lenyomni...

Morog, mert nemtetszését fejezi ki, ez előfordul. Még nagyon pici, úgy próbál kommunikálni vele, mint pl. a tesójával tenné.

Játssz vele sokat, kezdd el tanítgatni (nyakörv, póráz, ültetés, helyedre, stb.), lehetőleg jutalmazással, pozitív megerősítéssel.

Természetesen azt ne engedd továbbra se, hogy téged harapjon, de cserébe kínálj fel neki olyan játékot, amivel játszhattok "harapósat" (kötél, zsinóros labda, erős rongy).

Nemsokára mehet majd az ovi is. :)

2017. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!