Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele?

Bebu01 kérdése:

Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Karácsony elött került hozzánk egy stafforshire terrier(szuka).Akkor volt 7 hónapos.

Az a probléma, hogy nem mindig vagyunk ott a hobbin, ahol lakik, de minden nap kijárunk, és amikor kiengedjük a kenelből 1 órát össze-vissza szaladgál és valamikor, amikor oda jön hozzánk el kezd harapdálni.Olyankor rá szoktam csapni, hogy ne csinálja (nem erősen), de egyre ikább rámjön/támad, lefogom és abbahagyja.

Valamint nem figyel ha hozzá szólunk, és a macskákat is támadja, nem figyel másra csak, hogy

merre vannak.

Próbáljuk tanítani, de nem sikerül a fent említettek miatt.

Mit csináljunk vele?

Maradjon a háznál?



2017. ápr. 15. 22:29
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

30 percet, de inkább futunk.

Játszani is szoktunk, de a labdát meg a frizbit se szereti.Inkább "fogózunk".

De mikor meglátja a macskát nem lehet vele folytatni.

2017. ápr. 16. 10:25
 12/25 anonim ***** válasza:

Sok munka van egy kutyában az tuti.

Nekem van a beaglem, én írtam korábban.


Én elég nyugodt természetű vagyok, inkább egy nyugodtabb kutya illene hozzám. ( párom akart beaglet és rám maradt a kutya)


De ha már ilyen kutyám van akkor felvettem vele a ritmust.

Egy staffinak is rengeteg foglalkozásra van szüksége, tegyük hozzá hogy roVid a szőre és bent lenne a helye. A gazdi mellett szeret lenni. Nrm csoda, hogy nem alakult ki köztetek egy szorosabb kapcsolat.

Miért nem nálatok van otthon?

2017. ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Először is:

Stafikat NEM szabad tartósan kint tartani, mert RÖVID a szőrük!

Másodszor:

Egy nap kerek 3 órát látja a gazdáját, a nap többi 21 órájában egyedül, be van zárva egy kennelbe, így persze, hogy minden érdekli, csodálkozol, hogy bepörög 21 órányi kennelben poshadás után, mikor végre szabadon lehet.

Kölyök, normális, hogy harapdál, durván játszik. Nevelés nélkül jó, hogy nem lesz minta kutya. Még is honnan kéne összeszednie a megfelelő tudást, ha te már nem vagy hajlandó megnevelni? Ja hát végül is van ideje a kennelben gondolkozni, nem?! (Remélem mindenkinek érthető volt a szarkazmus!)

Napi 30 percet tölthet csak kint a kerítésen kívül! Nulla szocializáció, nulla nevelés (a random csapkodás nem számít nevelésnek). Minden új neki, semmit nem ismer, semmihez nincs szoktatva. Ingerszegény könyerzetben, bezárva tengeti napjait. Csoda, hogy megőrül, ha kiengeded a kennelből, vagy ha meglát egy macskát?

Ennyi foglalkozás mellett ne is várd, hogy normális legyen. Sajnálom szegény párát!

Keress neki egy normális gazdát, akinek van ideje, tudása, felelősségtudata!

Akinél nem egy szenvedés az élete!

2017. ápr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Miért nem élhet ott ahol ti, a családja?
2017. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Semmilyen kutyát nem szabad így tartani, staffit pedig végképp nem. Rövid szőrű, embercentrikus kutya, akinek a gazdájával, családjával kell élnie, hidegben mindenképpen lakásban vagy kinti-benti tartással.

Emellett folyamatos nevelést, szocializálást igényel. Ha rácsapsz, az nem nevelés.

Ne maradjon ilyen körülmények között, próbálj neki keresni megfelelő, fajtához értő gazdát, akinek ivartalanítva add át.

Kérj segítséget a gazdakeresésben a fajtamentéstől: [link]


Ha meg akarjátok tartani, akkor pedig vidd haza magatokkal, és iratkozz be vele egy kutyaiskolába, ott megtanítják, hogyan neveld hatásosan.

2017. ápr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Emeleste házba azért nem való.

A háza tèliesített.

Ja és amúgy ti nem dolgoztok, hogy egész nap a kutyáitokkal vagytok?

2017. ápr. 17. 17:52
 17/25 anonim ***** válasza:
de dolgozunk és iskolába járunk. És? Akkor mi van? Attól a kutyával még lehet és kell is foglalkozni? Amúgy miért nem való emeletes házba?
2017. ápr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

#23 nem 3 órát látja a gazdáját, hanem anyit játszunk együtt.

Több időt jelenleg nem tudok ráfordítani.

Ja és amúgy sikerült elérni, hogy nem harap, és a macska után is csak somfordál és nem ugatja.

2017. ápr. 17. 17:58
 19/25 anonim ***** válasza:
A staffi pont lakásba való, vagy kinti bentinek. De kintinek semmi esetre.
2017. ápr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

De való emeletes házba, csak megfelelően kell nevelni és lemozgatni. Ideális persze a kertes ház szabad ki-be járással a lakásba, de az emeletes ház is sokkal jobb, mint külön élni a gazdáitól egy hobbitelken. Még akkor is igaz ez, ha ott külön fűthető háza lenne.

De, dolgozunk egyébként. Legalább én igen.

2017. ápr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!