Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám miért morog rám?

NAVON kérdése:

A kiskutyám miért morog rám?

Figyelt kérdés
Van egy 2 ès fèl hônapos rottweilerem amikor jàtszik vagy nagyon el vam foglalva és megfogom vagy magamhoz hûzom esetleg felemelem morog van amikor még "örjöng is" .Amikor eszik lehet simogatni de a kajàhoz nem enged hozzà nyulni ekkor is morog.Különdben egy aranyos jàtèkos kiskutya szóval nem èrtem ezt.Azt rudom hogy szogorúan kell nevelni,kutya ovi még nem lehetseges mert jovo honapban kapja az utsó oltàst.Mi a teendõ?

2017. ápr. 15. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor eszik, ne simogasd. Te se örülnél, ha csesztetnének evés közben.

Ha hozzá akarod szoktatni, hogy piszkálod a kajáját, akkor várd meg, amíg az utolsó falatot a szájába teszi, aztán nyúlj oda, de úgy, hogy a kezedben van kaja, és tedd a táljába. Szokja meg, hogy ha odanyúlsz, az nem rossz. De ne buzeráld nyúkálással meg elhúzkodással, mert attól fogja elkezdeni félteni tőled a kaját.


Egyébként meg akkor se húzogasd meg emelgesd, ha nem eszik. Hívd magadhoz, keltsd fel a figyelmét, legyél érdekes, de ne idegesítő. Tudom, hogy ő csak egy kutya, de neki is vannak jogai, és mivel roti, ezt pontosan tudja, és érvényt is fog szerezni neki, amint elég nagy lesz. Ne akarj eljutni odáig. A határozott nevelés nem azt jelenti, hogy folyamatosan cseszteted, és elvárod, hogy eltűrje.


A kutyaovi jó lesz, vidd rendszeresen :)

2017. ápr. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyusom már lassan egy éves és játék közben morog, horog, őrjöng..dE közben csóválja a farkát, tehát játszik csak.

A gyerekek is orditoznak a játszóteren.

2017. ápr. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Kutyám egyszer evés közben rám morgott, amikor megsimiztem. Azonnal rászóltam. Kiskorától kezdve meg van tanítva neki az "ehetsz" parancsszó, ezt ma már odáig fejlesztettük, hogy bármikor el tudom hívni a lerakott kaja elől, csinálunk pár feladatot, amit persze hihetetlenül gyorsan azonnal megcsinál aztán "mehetsz" és rohan a kajához, de természetesen csak parancsszó után ehet. Amikor morgott, őrjöngeni kezdett, határozottan rászóltam. Persze ha játéknál morog nem tiltom le, az egészen más, de mivel elvileg én vagyok a falkavezér, ezért bármikor odanyúlhatok a kajájához, megsimizhetem, anélkül hogy ő agresszióval válaszolna.
2017. ápr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszõnöm a vàlaszokat!
2017. ápr. 16. 13:16
 5/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok megtudhatnám miért lettem 0%-ra lepontozva?!
2017. ápr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert sztoriztál arról, hogy a te kutyád hogyan működik, de semmi hasznosat nem mondtál a kérdezőnek.
2017. ápr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az nem jó ha eszik és morog rád (simán oda kaphat ha közel lépsz hozzá). Nekem is rotim van rendszeres bele nyulok a táljába és ha szolok ott kell hagyni, nem ehet tovább amíg nem mondom. Ivarérett korába kezdett morogni ha csont volt nála rászóltam nem használt, aztán rá morogtam és hozzá értem a nyakához. Azóta ha kérem a kezeme adja a csontot. Tanítás kérdése és hogy mennyire vagy határotott. :)
2017. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

Amit "akumi" ír, az a lehető legrosszabb amit tehetsz. Méghogy nem szabad csesztetni evés közben! De még mennyire, hogy szabad sőt kell! Minden nap. Csak akkor ehet ha engedélyt adsz rá és el kell fogadnia, hogy Te mint falkavezér bármikor bármit elvehetsz tőle. Erre most kell megtanítani, 50 kg-os kutyánál már sokkal nehezebb lesz. Ha megtanulta, utána ehet nyugodtan. Gondolj bele,ha sétálsz vele az utcán majd felnőtt korában és felszed valamit, hogy veszed el tőle? Vagy ő pusztul bele vagy Te mert torkon harap amikor el akarod venni tőle.

Ha morog (nem játékból), ragadd meg a nyakánál fogva, és cibáld meg. Ha megadja magát, simogasd meg. Ha mégjobban morog, erősebben csináld. Rá fog jönni, hogy Te vagy az erősebb (ilyenkor még elhiszi) és veled nem érdemes keménykednie. Ezt csak ritkán szabad alkalmazni de ez pont ilyen eset. Utána már egy hangos szó is elég ha újra eszébe jutna.

De ha már ilyen kutyád van, inkább szakirodalomban és kiképzőknél keress válaszokat, ne itt. Ha összeakadsz egy ilyen akumi féle jótanáccsal és meg is fogadod abból nagy baj lesz. Egy roti nem játék.

2017. ápr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!