Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le arról hogy...

Hogy szoktassam le arról hogy megegye azt ami nem az övé?

Figyelt kérdés

A macska táljából megeszi a tápot ha nem vagyok itthon. Illetve múltkor 1 kg epret is megevett így.


Rajtakapni lehetetlen, mert csak akkor csinálja ha egyedül van. Ma ugyan sikerült kicselezni és rajtakapni: úgy csináltam mint aki elment, de az ajtó előtt hallgatóztam, úgyhogy hallottam amikor elkezdte enni a macskakaját, és rögtön berontottam és nagyon lecsesztem. De félek, hogy rájött a trükkre, és ha hosszú ideig nem leszek itthon akkor úgyis fölfalja megint, mert tudja hogy nincs következménye. Én meg mindig arra jövök haza hogy már üres a tál és félre van lökdösve. És nem tudom így már leszidni érte. (Biztosan tudom, hogy ilyenkor ő ette meg a kaját és nem a cica, mert minden szét van túrva arrafelé akkor, a cica nem szokott ilyen rombolást csinálni.)


A mai incidens után kicsivel megint egyedül hagytam a kajával, úgy, hogy az ajtó előtt hallgatóztam. Másodjára már nem nyúlt hozzá, úgyhogy bementem, megdicsértem és kapott jutalomból rágcsálnivalót. De szerintem ez nem azt jelenti hogy megtanulta hogy nem szabad, hanem csak rájött hogy az ajtó előtt várok ilyenkor, illetve friss volt még a szidás és meg volt félemlítve, és azért nem ette meg másodjára. De ha nem leszek itthon hosszú ideig akkor valószínűleg megint tojik majd a fejemre...


A cicám már idős, és egyszerre csak nagyon keveset tud enni, úgyhogy mindig hagy egy pár falatot a tálban amit csak később akar majd megenni. Én meg sajnos csak napi 2-szer tudok kaját rakni elé, úgyhogy ezért kéne hogy békén hagyja a kutya a kajáját.


Az elkülönítés nem megoldható. Kollégiumban lakok velük, 1 szoba van. Egy csomó kajám (gyümölcsök, kekszek, müzlik, stb.) is van itt a földön nagy szatyrokban, mert máshol nem fér, és úgy félek hogy azokat is elkezdi megenni egyszer. Bár eddig szerencsére azokat a kajákat nem piszkálta amik zacskóban vannak, vagy valahogy másként becsomagolva. De nem kizárt hogy előbb utóbb azt is elkezdi.

Amúgy régebben nem piszkálta a macskatápot sem, nem tudom, mostanában mi ütött belé.


Ma is ez volt- és szerintem elég nagy pofátlanság a részéről- hogy amint kitettem a lábam a szobából és úgy csináltam mint aki elment végleg, azonnal ment a macska kajájához. Mert az még egy dolog lenne hogy pl. nem vagyok itthon fél napig és úgy eszi meg. De ez hogy rögtön, amint kiteszem a lábam. Hát nem tudom, én nagyon kiakadtam rá emiatt. Elég nagy szemétségnek tűnik, hogy ennyire nem tartja tiszteletben a szabályokat. Pedig tisztában van vele hogy nem szabadna. Amikor itt vagyok akkor meg se próbálná. Ez azért elég alattomos dolog...


Persze ha nagyon akarom, ki tudom kötni őt a saját helyére vagy bútorokkal elbarikádozni tőle a szoba másik felét ahol a kaja van, de ezeket nem szeretném. Tanulja meg hogy nem eheti meg ami nem az övé és kész. Lehetséges ez szerintetek?



2017. ápr. 17. 03:12
 1/10 Salx Narval ***** válasza:
Elég nehéz egy állatot leszoktatni az evésről pláne ha az ellenőrzés nélkül előtte van és egész nap elérhető a számára.:D Hosszú időt és szakértelmet igényel amíg betanítható arra, hogy csak a saját táljából ehet és idegentől ne fogadjon el semmit, még a kedvenc kajáját sem, szóval ez neked nem hiszem, hogy menni fog, legalábbis nem mostanában, még a kutyasuliban is kihívás az ilyesmi. Viszont van egy kézenfekvő egyszerű megoldás, tedd a cica kajáját olyan magasságba amit ugrálva sem ér el a kutya és nem is tud fellökni, ennyi az egész. Persze azért nem ártana egy szekrénykét vagy polcot beszerezni a cuccaid tárolására, hogy ne a földön legyen minden, főleg az élelmiszer. Ez csak egy tanács a világért sem akarok beleszólni az életedbe, csak úgy mellesleg megjegyeztem.:D
2017. ápr. 17. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
A macska előtt sem kell egész nap lent lenni a tápnak, csak etetési időben.
2017. ápr. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első: Köszönöm a tanácsot! A szoba tele van szekrénnyel és polcokkal, de már azokat is telepakoltam, csak olyan sok kajám van hogy már tényleg nem fér sehova, ezért vannak a földön.

Utolsó: Direkt említettem, hogy idős a cicám, és nem tud egyszerre annyit enni, hogy kibírja vele a következő etetésig. Fix etetési idő van neki naponta 2-szer, de mindig otthagyja a felét és csak később tudja folytatni. Én pedig nem tudom óránként elé rakni a tálat, csak mert a kutya befalja.

2017. ápr. 17. 17:10
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Probalj meg venni valami ilyesmit, amibe csak a cica tud bemenni.

[link]

A kutyadat nem tudod maskepp "kicselezni", ha nem vagy otthon.

2017. ápr. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Fogod, felteszed a polcra a macskakaját? Komolyan ez eddig nem jutott eszedbe? Kb mindenki így csinálja...
2017. ápr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Dehogynem jutott eszembe!

De nem így akarom megoldani a problémát!

Az ott a macska helye és a kaja az övé. A kutya tanulja meg hogy nem eheti meg mert nem az övé. Ne pedig azért ne egye meg mert nem tudja...

2017. ápr. 19. 23:34
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Azért ez elég nagy kicseszés egy kajás kutyával szemben, nem gondolod? :) Hogy egész nap ott a kaja, de ne egye meg. Te hogy éreznéd magad, ha egész nap ott lenne az asztalodon a kedvenc nasid, és nem nyúlhatnál hozzá, és nem két napig, hanem soha, akkor se, ha szar napod van, akkor se, ha éhes vagy?

Ne legyenek irreális elvárásaid a kutyával szemben. A határozott nevelés szép dolog, de együttérzés és megértés nélkül nagyon csúnya eredménye lesz. Tedd fel a macskakaját valahova.

2017. ápr. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát, ha így vesszük, igazad van. :)

Bár legutóbb amikor rajtakaptam leszidtam, és azóta nem csinálja.

De akkor inkább felrakom a tálat az asztalra, hogy ne "kínozzam" őt.

2017. ápr. 20. 14:21
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Csak arra vigyázz, hogy ne az étkező asztalra tedd mert a cica megszokja, hogy felmehet rá és nem fogja érteni miért zavarod le ha történetesen a te kajád van rajta. Olyan helyre kell tenni ahová bármikor felmehet.
2017. ápr. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de csak egy íróasztal van es arra meg amúgy is feljöhet a cica. Saját kajámat nem bántja. :D
2017. ápr. 21. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!