Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fiatal kan most lett ivarerett...

Fiatal kan most lett ivarerett, teljesen szobatiszta, de most megjelolt vmit az eloszobaban! Ennek mi a jelentese?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 17. 14:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Lehet h igazad van. Nem vagyok tul jo gazdaja, mert lenyegeben nem foglalkozom vele. Es igen, abban sem vagyok biztos mar, h en vagyok a falkavezer.

Lenyegeben nem hallgat ram. Les zar. Ha hangosabban raszolok akkor hanyatt fekszik elottem. Jo eleg nagy darab vagyok es be tudok gurulni... De azt hittem h ez a behodolas azt jelenti, h en vagyok a fonok...

2017. ápr. 18. 17:20
 12/14 A Tengerész ***** válasza:
Mondjuk csak sejtem, hogy kutya, mert a "tipusát" nem írtad. ( macskánál más a gelyzet)Semmi gond. Ne hallgass a hülyeségekre! A házban való jelölgetést büntesd szigorúan, abba fogja hagyni. Az meg hogy a kertben, mezőn, jelölget gondolom nem zavar. Az hogy kiherélteted vagy nem, a te döntésed, én hasonló helyzetben egyelőre ( 1,5 éves a kutya) nem viszem műtétre, mert amúgy figyelmes, együttműködő, szolgálatkész és nem szökdödsős, igaz ivaros szuka nincs a környéken. Tartok tőle, hogy ha kiherélik rossz irányban változik az aktivitása, szóval ha csak ennyi gond lesz vele az sebaj. A jelölést az is kiváltja ha más kutya van a közelben, tehát ha mondjuk a szomszéd kutyája is bejön hozzád, figyelj rájuk!
2017. ápr. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A Tengerész ***** válasza:
Most olvasom az előző írásod. Hát sajnos foglalkozni kellene vele. Ez nem azt jelenti, hogy állandóan tanítgatni kell, csak együtt lenni vele minél többet. Normális kutya folyamatosan megpróbál neked megfelelni, érzi, hogy mikor rosszallod és mikor helyesled amit csinál, análkül, hogy ezt látványosan demonstrálnád. Mindenesetre dicsérni és letolni gyakran kell, de verni csak a legvégsőbb esetben és akkor se brutálisan. Egyszer suhintottam rá könnyedén a vesszővel ami mindig nálam van sétáláskor (pórázt nem használunk, de vidéken vagyunk és főleg terepen)amikor más kutyákkal összeakaszkodott a kerítésen át, azóta tudja, hogy nem szabad, persze megteszi továbbra is, csak előreszalad marakodni, hogy amikor utolérem ballagva, már abba is hagyja és fut tovább. Én mosolygok, ő is tudja, én is tudom, béke van, megadta nekem ami nekem kijár engedelmességből, neki meg azt ami kijár akaratosságból. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem próbál meg ellenkezni, a saját feje után menni, pont olyanok mint a gyerekek, neked kell megtalálni, hogy mi az amit következetesen elvársz tőle és mi az ami felett szemet hunysz, végülis nem kínozni, hanem domesztikálni akarja az ember az állat társat. Az én példámon, általában elvárom tőle, hogy hívásra kövessen, de ha kint vagyunk terepen és meglát egy nyulat, őzet, macskát és utána rohan, nem hívom vissza mert úgyis leszarna, a beleépített természetes ösztön erősebb. De amikor felhagy az üldözéssel azonnal visszatér hozzám. Szóval törődj vele többet, az használ....mindkettőtöknek.
2017. ápr. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hát ez sajna annak a jele, hogy az már nem a te területed, hanem az övé, csak ő nagy kegyesen beenged téged oda ;) Szerintem merülj el egy kicsit a kutyák ösztönkezelésének módjaiban, különben később bajod lesz belőle. Nem azért mert ivaros, hanem mert már tutira a fejedre nőtt, és ha ráadásul házőrző, ebből még bajotok is eshet!
2017. ápr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!