Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvigyem a kutyámat egy...

Elvigyem a kutyámat egy általános egészségügyi felmérésre?

Figyelt kérdés

Egy 11 éves közép spicc tulajdonosa vagyok.

Szegény kutyusom tavaly tavasszal babéziás lett, amelyből sikeresen felépült.

Idegrendszeri szövődményei szerencsére nem maradtak fennt, viszont eléggé fáradékony, kevesebbet futkározik, este 8-kor pedig már fellövi a pizsamát és ki sem mozdul az ágyikójából. Napközben, ha sokáig dolgozom (otthon), akkor is csak egész nap punnyad, ha ki akarok vele menni megelégszik pár lépés sétával, majd kéretszkedik vissza az ágyába (mondjuk azt hozzáteszem, hogy ez eléggé hangulatfüggő nála, mert jó idő esetén be se lehet hívni a lakásba).


Félek, hogy már nem sokáig lesz köztünk, és a babéziás megbetegedés óta szeretném a közeljövőben felmerülő betegségeit minél hamarabb észrevenni (például rákos megbetegedés, ami nehezen észrevehető).

Szerintetek erre megfelelő lehet egy általános egészségügyi felmérés?

Volt már valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Illetve aki spicc tulajdonos volt, neki hány éves a kutyája, valamint ha valaki már temetett el kutyát, az hány éves korában következett be?



2017. ápr. 17. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ezt elmondod a dokinak tudni fogja milyen vizsgálatokat kérjen. Nem fiatal a kutyusod de ha sikerül időben elkapni egy nagyobb bajt meg sokáig veled lehet.
2017. ápr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el. Nekem osszel lesz tiz eves a havanesem, es en is elviszem. Jo lenne tudni, hogy rendben van e vele. Lathato jele nala sincs semmi, csak az hogy tobbet alszik, mint regen, de ez normalis.
2017. ápr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Idős kutyát célszerű elvinni általános állapotfelmérésre akkor is, ha látszólag nincs konkrét panasza. Megnézetni a fogait, végigtapogatni, meghallgatni a szívét, egy vérvizsgálat, ilyesmi. Derüljön ki időben ha valami gond van, vagy csak jobban oda kell figyelni valamire, esetleg ajánlott valamilyen táplálékkiegészítőt szednie. Pl. az enyém idősen máriatövist kapott a mája miatt, hogy ne romoljanak az értékei. Ízületvédő is sokszor hasznos.

Nagyjából 10 éves kora után már mindig nagyon izgultam miatta, jöttek elő betegségek, viselkedésbeli változások, de nagy túlélő volt. 16 és fél évesen ment el végül.

2017. ápr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!