Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik az emberek, hogy...

Miért hiszik az emberek, hogy csak a kistestű kutyák valók lakásba?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre itt is és a koznyezetemben, hogy azt gondoljak hiába rövid egy kutya szőre de közben közepes vagy nagytestű akkor annak jó kint.

(Gondolok ott beaglere, vizslara, staffi stb.)

Miért van ez a hülye gondolkodás?


2017. ápr. 17. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem azért mert azt gondolják hogy a "nagyobb jobban bírja kint", nem látják olyan esetlennek mint egy kis vacogó csivavát vagy tacskót, pedig ez nagyon nem jó így.

Illetve szerintem még az is visszatartja őket hogy egy nagy kutyát nehezebb tisztán tartani (gondolok itt a fürdetésre és szőr kifésülésére) és több gondot okozhat a lakásban mint egy kisebb.

2017. ápr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Meg amikor mondják, hogy téliesített haza van.

És akkor mi van? -10ben van a házában +5fok?! Nevetséges és szomorú :(

2017. ápr. 17. 21:23
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Tacskót is simán tartanak egyesek kint anélkül, hogy belegondolnának, hogy ezzel nem tesznek jót neki.


De a kistestű kutyákat talán hajlamosabbak megsajnálni az emberek, így talán kevésbé szívesen rakják ki őket az udvarra, pláne fagyos időkben.


Szerintem többen úgy vannak vele, hogy a lakás kis hely egy kutyának, és ha az a kutya nagytestű, akkor ez hatványozottan igaz. És persze több vele a macera, több takarítást is igényel, és valamennyi nagytestű kutyafajta lefárasztása is nehezebb munka, mint amennyi törődést egy kistestűnek elképzelnek. (Az most más kérdés, hogy sok örökmozgó kistestűt is tartanak úgy, hogy épphogy napi 30 perc foglalkozás jut neki.)


Én csak macskát tartok, kutyát eleve nem szeretnék tartani lakásban, (főleg, hogy a kutyák igényeivel jelenleg összeférhetetlen az életstílusom), de egy nagytestű kutyával még kevésbé szívesen laknék együtt egy pici lakásban. Én sokszor magamnak is kevéslem a helyet, nem szeretném, hogy a kutyának és nekem is kényelmetlenebb életünk legyen. Ha lenne kertem, kinti-benti tartással oldanám meg. Igaz, akkor nem választanék rövidszőrű fajtát vagy olyat, akinek az igényeit nem tudom kielégíteni.

2017. ápr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

Nagyobb testű kutyának általában nagyobb mind a mozgás- mind a térigénye. Ugyanúgy, ahogy a csivavát nem zárod a macskakennelbe életvitelszerűen érthető okokból, a dán dog sem fogja jól érezni magát 30 nm-en.

Remélem, érted a hasonlatot. :)

Ettől függetlenül tény, hogy sokan túltolják ezt az aggódást, nekem pl. goldim van, és sokkal jobban érzi magát, pedig neki még a szőre is hosszú - mert bizony gazdás kutya, és megőrülne kint egy kennelben hosszú távon. De rengetegszer megkapom én is a hüledezést miatta.

2017. ápr. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem egy rebdesen lefarasztott kutya a lakásban csak alszik, esetleg kicsit mászkál.
2017. ápr. 17. 23:03
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Tesom is állandóan azzal szekál, h miert alszik bent a vizslám...

Mindig azt mondja, h "csak a cuki kiskutyák valók a lakásba" hat, nekem ő a cuki kiskutya (mármint a sajatom:D)

Forgalmam sincs, miert gondolkodik még mindig valaki így, h a kutyának kint van a helye, stb...

2017. ápr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Valamiért azt hiszi mindenki hogy a kutyák állandóan pörögnek, és a nagyobb testűnek kicsi a lakás erre, meg szenvedés, ezért kell a nagy kert neki, hogy legyen helye futkározni. Labim van, simán bírná a kinti tartást, de ha otthon vagyunk mindig bejöhet velünk, éjjelre is maradhat, ő döntheti el, de soha nem ment ki még egyedül a kertbe. Ha bentvan odajön simire néha, de többnyire alszik a helyén, ha kint van és nem vagyunk otthon alszik a házában egész nap, sose futkározott még egyedül unalmában. A séták és a közös játék alkalmával pörög csak fel.
2017. ápr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!