Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya lenne jó?

Milyen fajta kutya lenne jó?

Figyelt kérdés

Páromék már tartottak dán dogot és nápolyi masztiffot is.Most nincs kutyájuk és nagyon szeretnének újra.Milyen faja lenne jó?

Kertes házban élnek, fontos, hogy nagyobb testű kutya legyen, örző - védő tulajdonságokkal.


2010. máj. 13. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
rottweiler
2010. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
fogadjanak be menhelyről egyet, sztem is a roti jó
2010. máj. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
A legjobb ősi házőrző a kuvasz kutya.
2010. máj. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira örző védő kutya kell, akkor tökéletes az Amerikai Stafford. :)
2010. máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézzetek körül menhelyeken. Sok gyönyörű kutya van ott is. És ott konkrétan rámutatnak melyik kutya felel meg az elvárásoknak.
2010. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdés hogy pontosan milyen örzőkutyát akarsz? Elég ha a külselye ijesztő, vagy jelezzen ha valaki be akar jönni?


Én menhelyen próbálkoznék !

Van néhány fajta amelyik valószínűbb hogy beválik mint a többi ha ezek vagy keverékeik közül keresgélsz menhelyen ott meg tudják mondani hogy az adott állat alkalmas e a feladatra. Én ezeket a fajtákat illetve keverékeiket javaslom:


németjuhász,dobbermann, rotweiler, kuvasz, masztiff, malinois,moszkvai őrkutya,



őket például menhelyi kutyák a fent említett fajtákból az adatlapjukon leírtak szerint alkalmasnak ítélik házörző feladatokra és :


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


németjuhászok rengetegen vannak de itt van pár amit kibogarásztam és alkalmas őrzésre:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



és még vagy 100at belinkelhetnék szóval van bőven választási lehetőséged!!!

2010. máj. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szeintem is menhelyeken kellene körbe nézni,így nem csak párodnak okozol örömet,de megmentesz egy kutyát is.Nekem amúgy csau-csau-m van.Örző-védő kutya,de inkább testőrnek nevezném,ugyanis igazából csak egy embert fogad el gazdájának.Én csak jót tudok róla mondani!Remélem segítettem!
2010. máj. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!