Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF etetés? Valaki tanács?

BARF etetés? Valaki tanács?

Figyelt kérdés
Szeretnénk áttérni nyers húsos etetésre 7 éves németjuhász kutyánkkal. Ma nyers csirkét kapott, de kihányta. Lehet attól, hogy nem volt jól felolvasztva, vagy túl sokat evett egyszerre? Próbálkozzunk még, vagy inkább maradjunk a tápos etetésnél? Előre is köszönöm! :)

2017. ápr. 18. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Facebookon van két BARF-os csoport. Ott minden levan írva, illetve jobban is tudnak segíteni.
2017. ápr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először is a BARF nem abból áll hogy elébe dobsz minden nap valami húst és majd jó lesz... azt ajánlom olvass utána. Egyébként megeshet hogy túl erős volt neki, vagy túl sokat evett. Ha már tudod hogyan állítsd össze az ételét folytathatod.
2017. ápr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Igen, tudom. Utánaolvastam és próbaltam aszerint összeállítani melyik részéből mennyit adjak.
2017. ápr. 18. 16:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Baromi sokat számít, hogy a kutya fel van-e készítve rá, hogy más fajta ételt fog kapni. A nyers húshoz teljesen más mennyiségű gyomorsav kell, emiatt elengedhetetlen a koplalónap illetve a fokozatos szoktatás. ezek mellett pedig türelem! Minden kutya más és máshogy reagál a változásra.

Nekem 2 kutyám van, egyszerre álltak át tápról nyerse egy koplalónap után. Az egyik kutyával semmi gond nem volt, a másik az első 2 hétbe 2 naponta savat hányt reggel.

Az első etetésből még ne vonj le hosszútávú következtetéseket.

2017. ápr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 magyaran ***** válasza:
Mi az, hogy nem volt jól felolvasztva? Ez egy lehetőség? Mármint lehet, hogy fagyottan adtad neki a húst? Nem tudod biztosan?
2017. ápr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ha fagyott vagy túl sok kaját adtál neki, attól hányhat, ahogy attól is, ha egyszerűen érzékenyebb darab, és nagyon hirtelen jött a váltás.
2017. ápr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!