Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a párom akar kutyát én meg...

Ha a párom akar kutyát én meg nem kedvelem őket, akkor legyen vagy sem?

Figyelt kérdés
Nállam élünk és mikor összejöttünk kikötöttem, hogy kutyát nem hozhat ide, de már annyit emlegeti, hogy kezdem megsajnálni. Mi tévő legyek?

2017. ápr. 19. 16:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igazad van, bár én amíg dolgozok, addig ki kutyázhatja magát. Neki sok szabad ideje van, tán az ideiglenest kéne kipróbálni elöször, hátha megváltozik a véleményem.
2017. ápr. 19. 18:27
 12/16 anonim ***** válasza:

Az ideiglenes befogadás szerintem is jó ötlet. Vagy csak nézzetek el egy tenyésztőhöz , nézzétek meg milyen alma van stb, barátkozz a kutyákkal.

Ha nagyon ellene vagy, akkor napoljátok el az ötletet.

Más állat nincs, amit szeretne és te is benne lennél?

2017. ápr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nálunk az volt a helyzet, hogy amikor megismerkedtünk, nekem (lány) már volt 2 kutyám. Tehát tudta, hogy én így "csomagban" jövök a kutyákkal. Mégis voltak konfliktusok belőle. Nem tudom, segít-e átgondolni neked, de leírom a legfőbbeket:

- amit az előzőben is említettem, sok szabadidőnket nem tudtuk együtt tölteni, bár néha ő is eljött velünk sétálni

- nekem volt egy "külön életem", külön ismeretségi köröm, a kutyások. Akikkel együtt bandáztunk a parkban, kutyaiskolában stb. Ez őt zavarta. Nem féltékeny volt, csak úgy érezte, kimarad valamiből, és voltaképpen igaza is volt, tényleg kimaradt.

- nagyon nehézkes volt az utazás, nyaralás. Meg kellett oldani, hogy a kutyákra valaki vigyázzon, ha nem jöhettek velünk.

- akármennyit is takarítasz, MINDIG lesz kutyaszőr. a lakásban, kocsiban, ruhákon... lehet minimálisra csökkenteni, de NEM lehet teljesen kiküszöbölni

- ő egy elég spontán ember, és még utazni is szeret, de az olyan programok, hogy "ugorjunk el a hétvégén Balatonra/Bécsbe/akárhova" nagyon nehézkesek voltak, a kutyák miatt előzetes szervezést igényeltek

- ha az ő családjához mentünk, nem jöhettek a kutyák, mert a szülei nem akarnak a lakásukba állatot, és én ezt 100% tiszteletben tartottam.


Így hirtelen ezek jutottak most eszembe a régi időkre visszagondolva. Nem tudom, segít-e a döntésben.

2017. ápr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Azt javaslom én is, hogy menjetek el menhelyekre körülnézni, és keressetek nyugis természetű, már felnőtt kutyust, amelyik nem túl izgága, ugrálós, nyalós :) Ha van lehetőség, eleinte ideiglenesbe fogadjatok be egy ilyen jellemű kutyát. Végül lehet, hogy mégis megszereted te is, és akkor örökbe is fogadhatjátok.
2017. ápr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Gábor19... ***** válasza:
0%
Vedd el az ő kedvét is a kutya tartástól.
2017. ápr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Az ideiglenes tűnik legjobb ötletnek, lehet én is meg szeretem. Mindenkinek köszönöm, minden válasz rá világított valamire, kivéve az utolsó:)
2017. ápr. 19. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!