Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 éves kislánynak milyen...

10 éves kislánynak milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Kistestűt szeretne.

2017. ápr. 19. 20:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%

Arra válaszolunk :) Konkrét fajtákat nem lehet csak így a levegőbe puffogtatni, főleg nem ennyi infóval, hogy tíz éves gyereknek lesz. Láttam én már 11 éves kiscsajt, aki kiválóan kezelt egy pitbullt, ami mondjuk elég ritka jelenség, de szépen példázza, hogy ennyiből nem lehet kiindulni. Kistestűvel is meg lehet szívni: ha nyugis, aranyos, csak éppen nem szeret játszani, akkor megunhatja a gyerek, ha meg túlpörög és kicsit erélyesen kéne vele bánni, de nem megy neki, akkor meg tojni fog a fejére a kutya, és azért megy el a kedve. Vagy ha folyamatosan simogatni akarja a gyerek, de a kutya nem bírja a nyúzást, és esetleg elkezd odakapdosni, akkor nagyon gyorsan megutálhatja az egész család, és szívás lesz mindenkinek.

Tehát hogy konkrétan a te húgodhoz milyen kutya passzol, azt nem fogjuk tudni megmondani, nektek kell utánanéznetek, csak ti tudjátok ezt megítélni, egyeztetni, hogy mit akar és mit bír a gyerek és a kutya.

Ha biztosra akartok menni, kérdezzetek szakembert, egyre több helyen foglalkoznak tanácsadással, ahol egy egy-két órás személyes beszélgetés alatt elég gyorsan le lehet szűkíteni a kört. Nincs ingyen, de a kutya 15 évre szól, éppen megérheti.

2017. ápr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
52%
Ba57od azt vágod, hogy ez egy élőlény?Nem adunk kutyát ajándékba! NEM! Főleg a szülők tudta nélkül nem. Felelőtlenség!
2017. ápr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
20%

Semmilyet. A kutya nem a gyereké, hanem az egész családé! Ajándékba nem adunk állatot, a felelős állattartá egyik első pontja! Egy fajtatiszta kölyök ára 150.000 ft-tól kezdődik, és nem is úgy működik, hogy odamész és elviszed a kiskutyát.


Egy kistestű kutyának is a havi etetése, kullancs, szívféreg elleni védekezése 20-30.000 ft. Ezt te fizeted majd? Vagy a szüleid? Ha kell kutyaiskola, azt ki fogja fizetni? Mert biztos nem a húgod fogja ugye. Egy komolyabb betegség kezelése 60-100.000 ft-tól kezdődik! Ezt ki fizeti?

Ki fogja a kutyát nevelni? Szobatisztaságra szoktatni, tanítani? Ez felnőtt munka, nem a gyereké. Ilyen kutyát csak lakásban lehet tartani. Esőben, hidegben ki viszi le sétálni? Ezeket átgondoltad?

2017. ápr. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
39%

10 évesen is el tudtam volna bánni bármelyik kutyával, és most 12 évesen el tudok bánni egy süket terrierrel. Nem lehetetlen. VISZONT A pár éve mondogatja az nem elég. Én kb 10 éve vágytam egy kutyára, folyton néztem melyik fajta illik hozzám, ha kocsiból láttunk kutyát elemeztem milyen fajta, jól sétál e, milyen fajta póráz, utánanéztem melyiket lehet kinnt tartani, milyen a jó póráz stb. nem pedig pár éve néha kiejtem a számon hogy kellene kutya. Mi az hogy van másik kutya, egészséges csak nincs megnevelve erre ti vesztek másikat?! Azt elvinni kutyasuliban, nem olcsó 20e-nél kezdődik, de legalább meglátjátok mennyire drága muli ez a kutyázás. Ha azzal a kutyussal jól bánik, kapjat másikat is. Jövőre. Esetleg. De arra számítsatok, hogy ha vesztek kutyát, ahonnan az előzőt, jófogás, kutya.hu vagy mik vannak, akkor hasonló számláitok lesznek mint nekünk (50e) a szaporítótól mentettel. Ha a naggyal jól bánik vehettek neki akármilyet. De fél a nagyoktól. És ha egy naggyal akar játszani a kutyus, vagy neadjisten megt@madja őket egy? Neki kéne megvédeni a kutyust. Ha meg a naggyal nem tud b@nni, menjetek meg a regiojatek-ba ott vegyetek plüsskutyát vagy robotkutyát.

Legutoljára az állatklinikán 50e-t hámoztak le rólunk, de ez bármelyik sos problémánál több lehet a Fressnapf-ban 27e-t hagytunk ott, mert nem elég az a pici lista ami elsőre kell. Tálak akkor már t@lalátét, fésű akkor kefetisztító. Végtelen a lista, a pénztárcátok meg nem.

2017. ápr. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
51%
#10-es vagyok, még egy dolog eszembe jutott. Ha tenyésztőtől veszitek - és remélem nem szaporítótól - akkor biztosan érdeklődni fog a meglévő kutya iránt. Ha ti azt mondjátok, hogy hát ki van b*szva a kertbe, mert mindenki fél tőle, egy nap kap kaját osztjóvan, akkor számíts rá, hogy egy tenyésztő se fog eladni nektek kutyát. :D A többieknek meg +1, igazuk van.
2017. ápr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Olyan, amit a szülők vállalnak, és tudnak róla igényeinek megfelelően gondoskodni. Ezt a szüleitekkel kell megbeszélni.

Tudni kellene, hol lesz tartva a kutya? Lakásban? Kint (kintre kistestű nem javasolt). Mennyi időt tudnak ráfordítani a szülők mindennap? Mennyit lenne sétáltatva? Kozmetikushoz vinnék-e? Havonta mennyit szánnának az eltartására? Szükség esetén kutyaiskolába vinnék-e?

Te mennyi pénzt szánsz rá a vételárra?

Ha ezeket megírod, úgy lehet fajtát ajánlani.

2017. ápr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Beszéltünk anyuékkal most ez a boo a nagy kedvenc, szóval pomerániai törpespicc lesz a befutó.
2017. ápr. 20. 10:20
 18/24 anonim ***** válasza:
76%

Pomerániai törpespicc. Aminek az ára félmillió Ft körül kezdődik.

Különben nem küllem alapján választunk kutyát.

2017. ápr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
62%

"A törpespitz nem igazán jó választás a heves természetű gyerekek mel1, mivel ezeket a kutyákat a túl nagy nyüzsgés és zaj felidegesítheti. " forrás: [link]


Tényleg ilyen nehéz kutyát választani? :D Ne kinézet alapján válasszatok.

2017. ápr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
62%
Van rá félmillió forintjuk?
2017. ápr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!