Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a szomszédba...

Fanni0928 kérdése:

Mit csináljak, ha a szomszédban verik a kutyát, de félek ha feljelentem őket, nem kerül ki a kutyus a menhelyről?

Figyelt kérdés
Mit csináljak, ha a szomszédban verik a kutyájukat, éjjel-nappal kint van szerencsétlen. Még az a jó hogy etetik. Igazából csak az apa foglalkozik vele és elég ritkán van itthon,a kisgyerek meg rugdossaés veri, hiába szólok rá. Az anyját meg nem érdekli. Gondoltam arra is, hogy feljelentem az állatvédőknél,de félek hogy utána a menhelyen fogják elaltatni vagy rossz kezekbe kerül onnan is.

2017. ápr. 21. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyen nem altatnak, és nem verik a kutyákat, viszont mindennap etetik őket. Tehát, jobb helyen lenne ott.
2017. ápr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az anyja hibája amiért hagyja hogy a gyereke veri a kutyát. Ő van a gyerekkel, tehát látja. Milyen felnőtt lesz az olyan gyerekből aki rászokik az állatkínzásra?
2017. ápr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen felnőtt lesz az olyan gyerekből aki rászokik az állatkínzásra?"

Félkarú, letépett arcú, ha megunja a kutya.

2017. ápr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a jegyzőnél kellene bejelentened a dolgot, ő ki jön és megnézi a környezetet, figyelmezteti őket, hogy ez állatkínzás és milyen büntetésre lehet számítani hogy ha megint bejelenti valaki. Ez talán majd használ a szülőknek és nem engedik, hogy a kutyát a gyerek bántsa.
2017. ápr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
"éjjel-nappal kint van szerencsétlen" és ezzel meg mi bajod van???
2017. ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A helyi önkormányzat jegyzőjénél tehetsz bejelentést, ha pedig fényképeid és videó felvételed van arról amikor veri, akkor feljelentést is tehetsz a rendőrségen. Kérheted a névtelenséged megőrzését.
2017. ápr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
26%
5os te paraszt
2017. ápr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A jegyzö szarni fog bele ezt a kört hagyd is ki. Állatvédöknek szolj, ök segítenek, és valoban tesznwk is a kutya érdekében.
2017. ápr. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Jegyzőhöz menni tényleg tök fölösleges. Én anno írtam neki mikor falun laktam, mert a szembe szomszéd bevett szokása az volt, hogy mikor elment otthonról autóval és a kutya kijött utána, szépen kizárta és menjen amerre akar. A kutya bevédte magának az egész utcát, bicikliseket csipkedett, hergelte a többi kutyát kerítésen keresztül, nekiment a kutyasétáltatóknak és még sorolhatnám. Mikor a tulaj gyerekeivel volt kint, azokat is acsarogva védte. Egyszer "véletlenül" kiengedtem a kutyámat, hogy helyretegye, utána a mi kapunkat elkerülte.

A jegyző magasról sz*rt bele az egészbe, akkor oldódott meg a probléma mikor elköltöztek. Állatvédelmi szempontból nem volt indokolt hogy kijöjjenek, mert nem volt állatkínzás, jól volt tartva, csak szabadjára volt engedve.

2017. ápr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!