Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg akart hágni a kutyám. Ez...

Meg akart hágni a kutyám. Ez normális? Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Fiú kutyám van 2 éves labi keverék. Első nap mikor idehoztuk (menhelyről) ültem és "bepróbálkozott" akkor egyből kiakadtam, kiabáltam rá és orrba csaptam. Azóta egy éve sosem csinálta újra de az elmúlt egy hónapban újra 2szer próbálta meg. Persze mindig letiltottam róla és sosem hagytam neki, de ez most mi? Dominancia ide vagy oda ez akkor sem normális. Meg mostanában folyton "áll neki" Mit kezdjek vele? Most volt beteg és nem teszem ki egyelőre ivartalanításnak, sőt a szüleim egyáltalán nem akarják. De most szaporodni akar velem? Teljesen megbolondult? Tudom hogy nem lehet, de minden jel arra utal. Hülyének fog nézni mindenki de teljesen megrémít. Amúgy nagyon jó kutya, ragaszkodik és bújós, de mikor bekattan rendesen inkább elkerülöm, ki se megyek hozzá. Hasonló volt veletek?
2017. ápr. 22. 11:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"élete végéig nem lesz probléma."


azt azert nem mondanam. van akinel rosszul sul el a dolog, a hormonhaztartasa felborul

2017. ápr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen ilyenről is hallottam, ettől is tartok.
2017. ápr. 22. 12:18
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

#11

Nem a golyói az egyetlen hormon termelők... Amúgy szerinted mennyire lehet jó a kutyának, hogy már akkora kangörcsben van, hogy a gazdáját hágná? Az biztos jobb... a hormonháztartása is biztos király.

2017. ápr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

- Az ivartalanítással nagyban csökkenthető az idős kan kutyákban viszonylag gyakran kialakuló prosztata daganatok és prosztata megnagyobbodás kialakulásának esélye.

- Csökken a nemi hormon termeléssel összefüggő kórképek, például a végbéldaganatok kialakulásának valószínűsége.

- A heredaganat kialakulása megelőzhető.

- Megszűnik a szukák tüzelésével összefüggő kóborlás és az ebből adódó veszélyhelyzetek, kellemetlenségek.

- Csökken a kanokkal szembeni agresszió, illetve az ivartalanított kan kutyát rendszerint más kanok sem támadják meg, mivel nem érzik az ivari szagot, így nem tekintik riválisnak.

2017. ápr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!