Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit csinálnátok az ilyen...

Ti mit csinálnátok az ilyen "vendégekkel"?

Figyelt kérdés

A nővérem és a pasija itt alszanak nálam néhány napig, viszont nem tartják be az állatokra vonatkozó "játékszabályokat".

Először is minden kajából amit esznek adni akarnak a kutyámnak, csak mert ő "kéri", meg "úgy szeretné", stb...

Nem szoktam engedni, mert egyrészt nem neki való, másrészt meg csak fölös kalória neki. Tegnap babapiskótájuk volt, és megkérdezték hogy adhatnak-e neki belőle, és azt mondták, cukormentes. Mondtam, hogy oké, kaphat, max. 2-őt. Erre azt látom, hogy már az 5-iket kapja. És amikor kiakadtam, még nekik állt feljebb, hogy "miért ne kaphatna, mi baja lesz tőle?!". Elolvastam az összetevőlistát: búzaliszt 40%, tojás 32%, CUKOR 28%. Nagyon mérges lettem, hogy mégis van benne cukor, és a kérésem ellenére többet is adtak neki. Konkrétan tojnak a fejemre hogy mit kérek. Csak mert szerintük "á, nem lesz tőle semmi baja", meg hogy "szegény kutya semmiből se kaphat csak csurgatja a nyálát". Miközben fogalmuk sincs a kutyatartásról és nevelésről, de okoskodnak, mert ők jobban tudják nyilván...

A másik meg, hogy a kutyámnak ha mondok valamit, nem biztos, hogy megcsinálja, illetve elég bizonytalan még, könnyen elrontja a feladatot amúgy is. Ők meg csak rásegítenek erre. Pl. mondom a kutyámnak hogy maradjon ott, és egy darabig marad is, de aztán a "vendégek" magukhoz csábítják valahogy, és elkezdik simogatni ha odamegy hozzájuk. Én meg visszazavarom a helyére, és leszidom hogy miért nem képes ott maradni a helyén ha azt mondtam neki. Annyira rossz ez, mert így a kutyámat is összezavarják, és ebből csak 2 dolgot jegyez meg végül: 1: ha nem azt csinálja amit mondok, akkor is meg lesz dicsérve. 2: a vendégek kedvesek én pedig a gonosz "mostoha" vagyok aki ok nélkül szidja őt.

A "vendégek" is így gondolják, hogy "szegény kutyának szinte már semmit sem szabad csinálni", stb.

Van egy olyan szabályom is, hogy a kutya nem mehet ki az előszobába (közös az előszoba egy másik szomszéddal, őmiatta van ez így). Amikor megjöttek a vendégeim, akkor nekik is elmondtam ezt. Az előszobába érve viszont meglátták a kutyámat, és elkezdtek összevissza gügyögni neki meg minden. Én pedig már kiabáltam szinte a kutyával, hogy "MARAD, MARAD, MARAD!!!" Ő meg csak nyüszített és kínlódott, hogy akkor most mit csináljon végül is, menjen oda hozzájuk vagy maradjon. És mondtam nekik is, hogy evvel a viselkedésükkel nem éppen segítenek, és hogy ez így nagyon rossz. De erre az volt a válaszreakciójuk, hogy "ők nem hívták a kutyámat, csak simán elkezdtek beszélni hozzá, az már nem az ő hibájuk hogy kiment hozzájuk." De én próbáltam elmagyarázni nekik, hogy elkezdtek beszélni hozzá, vagyis felvették vele a kapcsolatot, és ilyenkor a kutya ösztönösen odamenne. De én meg mondtam neki hogy maradjon, és tudja is hogy nem mehet az előszobába, ezért teljesen összezavarodott és nem értette a dolgot.

Múltkor meg majdnem megengedték a kutyámnak hogy belenyaljon a likőrbe. Még jó hogy időben ideértem és megláttam. Nagyon kiakadtam. De persze szerintük csak én reagálok túl mindent, és hogy "attól se lett volna semmi baja, attól a kicsitől". De véleményem szerint ezt nem nekik kell eldönteni! Ő az én kutyám, és semmi közük hozzá hogy melyik szabálynak mi az értelme, ez így van és kész, ők csak vendégek, nekik kell alkalmazkodniuk, vagy nem? És szerintem nem tartozom magyarázattal hogy mi miért van úgy ahogy.

Csak 1 szoba van, szóval nem tudom elzárni az állatokat. (Ja amúgy a macskámmal is rosszul bántak...)

Szerintetek jogosan vagyok felháborodva? Én is hibás vagyok a dologban? Ha igen, akkor hol?



2017. ápr. 22. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom milyen érzés, csakhogy nekem a családtagjaim ilyenek, mármint nyilván a családommal kell laknom, mert csak 16 vagyok... nekem mindig azzal jönnek, "h Jajj, ne akarjak már ennyire tudományos lenni" meg "a másik kutyánknak sem volt semmi baja tőle" (aha, csak épp járni nem tudott, olyan kövér volt, en akkor voltam kb 9 éves, szóval nem tudtam semmit az egész kutyatartásról)

Én a helyedben elküldenék őketa fr@ncba, ha nem hagyják ezt AZZONAL abba. Persze kulturáltan

2017. ápr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon megértelek.

Légy határozott: vagy betartják a szabályaidat vagy mennek.

2017. ápr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogosan vagy felháborodva, viszont így hogy vendégek és nem a családod ott lakó tagjai, úgy gondolom hogy a következő ilyennél azt mondod hogy köszönöd szépen, ott az ajtó és akkor jöjjenek vissza amint elfogadják a játékszabályokat. Muszáj egyszer ezt legalább megtenned, hogy lássák hogy komolyan gondolod, és nem csak viccből léteznek ezek a szabályok.


Sajnos a legtöbb ember nem veszi olyan komolyan a kutyatartást pont ezért, mert "jaj nem lesz tőle semmi baja", nekem is nagy harcokat kell vívnom a családdal hogy mi való a kutyának és mi nem, illetve milyen viselkedés erősítsenek meg benne és milyet ne. A tanítással is így vagyok, ha betanítok egy parancsszavat egy cselekedethez, biztos hogy nem azzal a parancsszóval gyakorolják és összezavarják a kutyámat aki elbizonytalanodik hogy melyik parancsszó mihez tartozik. Mi már oda jutottunk hogy a kutya nem ismeri fel feltétlenül a nevét, ugyanis a nevének egy becézett formáját aggatták rá és azt gügyögik neki, a rendes nevét meg akkor használják ha rosszat tesz vagy épp nincsenek annyira játékos kedvükben. Gondolhatod hogy reagál a kutya amikor a nevén szólítom. Nekem most ez a legnagyobb csatám hogy a becenevet soha többet ne mondják a kutya közelében.

2017. ápr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor a kutyámnak bélgyulladása lett egy vendég látogatás miatt,mert persze kapott vacsit,de este pluszba etetgették az asztalról mindennel.


Következőleg mikor mondtam,hogy ha a kutya mégegyszer beteg lesz akkor az orvosi számlát és a gyógytápot amiből 2 kg 8 ezer ft, ők fogják fizetni.


Azóta érdekes mód senki nem eteti.


Mond,hogy speciális étrenden van,nem borulhat fel,mert beteg lesz és nincs felesleges 20-30 ezred azért mert ők nem értik meg,hogy nem szabad adni,árakkal lehet elszállni,attól elmegy a kedvük,hidd el. Meg ez,hogy velük fogod kifizettetni az orvosi számlát.


Meg be kell tartani a szabályokat ha hozzád jönnek,mert te neveled foglalkozol vele,mennyi munkád benne van a nevelésbe. Ne rontsák már el 5 perc alatt.

2017. ápr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazatok van!

Mondom nekik mindig ha bajom van. Csak kár hogy nem zavartatják magukat, és úgy veszik hogy én vagyok a bunkó, hogy mindenbe belekötök.

Az zavar, hogy a nővérem a sajátjának is tekinti a kutyámat, és úgy érzi hogy ő is azt csinálhat vele amit akar, csak mert rokonok vagyunk. Meg hogy "szegény kutya", és hogy "állatkínzás amit csinálok". Pedig neki soha nem volt állata, nem tudhatja, mivel jár. Neki csak azt jelenti az állat, hogy simogatjuk és ennyi.

2017. ápr. 22. 15:44
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fú, nálunk ugyan ez ment. Egészen addig amíg anyám addig etette össze a kutyát (2 napot volt ott és a lelkére kötöttem hogy semmivel ne etesse csak a tápjával), hogy gyomortükrözésre kellett vinni. Ki is fizettettem vele, és hónapokig nem engedtem a kutya közelébe. Ebből úgy néz ki, hogy tanult.


A nővéred meg a nővéred, azért nem vesz komolyan mert te vagy a "pici hugicája". A kutyád érdekében ne hagyd magad! Bunkónak gondolnak? Kit érdekel??? Nem lehet fontosabb a véleményük a kutyád egészségénél!


Ha beszólnak, akkor meg ott az ajtó, lehet menni máshova! Nem kötelező nálad ingyenélniük és nézni az "állatkínzásod". Ha nem tudják betartani a SAJÁT otthonodban a TE szabályaid, akkor igenis menjenek el máshova, család ide vagy oda. A családtagok megtisztelik egymást azzal, hogy betartják a szabályokat, ha már ingyen ott is lakhatnak nálad. Meg kéne húzniuk magukat, nem beleugatni a dolgaidba.


Mondjuk szerintem kutyából nem lesz szalonna, max titokban fogják etetni, úgyhogy én biztos elküldeném őket. Menjenek haza anyudékhoz vagy szállodába vagy haverhoz, vagy ahova akarnak és elviselik őket.


Amúgy te meg nyugodtan bszogasd azzal a nővéred, hogy mikor akarnak már saját lakást, mikor lesz esküvő, mikor szül már, mert már benne van a korban ;)

2017. ápr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12%
bird ki pár napig, a kutyának semmi baja nem lesz tőle, ha nem szerepelteted abban a kis időben. Adj a kezükbe kutyának való jutalomfalatot, és adják azt neki.
2017. ápr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a család leszokott a kajaltatasrol. Mindig mondom nekik, persze adhattok neki, az orvosi számlát meg en adom majd nektek. És akkor hozok pár konkrét osszeget: hasmenés miatti gyogytap 5000/kg, műtét 20-150 ezer attól függően mi a baj, de ha csak ranez a doki már az is 5000.


Ők is azt gondolják én vagyok a hülye de tudják hogy valóban postánam a számlát úh már nincs vita.


Tanítani meg akkor tanitsd ha nincsenek a közelben.

2017. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!