Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Melyik kutyafajta a...

S. O. S Melyik kutyafajta a legalkalmasabb személyi védelemre?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni ,hogy milyen kutya ajánlanátok személyi védelemre.Tudom,hogy jobb lenne csak szeretetből tartani egy állatot,élőlényt,de sajnos most már tényleg szükségem is lenne egy igazán megbízható védelemre a családom számára. Sajnos egy olyan országban élünk ahol a feleségemet mar többször támadták meg és vették el a pénzét ,kerékpárját,telefonját. De a pohár ott telt be ,hogy a saját otthonomba bejöttek és késsel fenyegetve vittek el jó pár dolgot fényes nappal.

Félre értés ne essék,nem emberölésre szeretnék kiképezni/kiképeztetni szegény állatot(számomra ez igen nehéz mert egy érző élőlénynek/ életnek tartom)őket, de ha szükséges és még egyszer előfordulna ilyesmi, igenis tépje le a tökét a támadóknak. Sajnos ami a legnagyobb szégyen ,hogy a rendőrség most se tud semmit se tenni ,így kénytelen vagyok valamit én tenni az ügyben ,hogy amíg dolgozom addig a családom ne rettegjen és életben maradjon mire hazaérek. Szóval tanácsokat kérnék ,hogy milyen kutya fajta lenne a legideálisabb arra ,hogy először is elrettentse a behatolókat,de ha kell ,kellő harci kedvvel,agresszivitással nekimenjen az illetőknek. Tudom az ilyen kutyához idő,türelem és komoly képzés kell ,hogy megtanulja mikor és ,hogy kell az ilyen helyzetekben reagálni,de ezt én meg tudom oldani.

Lakóházban lakunk, de ha több mozgást igényel a kutya , akkor azt megoldom. (Csak infó; már nem látom értelmét több költözésnek ,és az asszony sem egy piponya, besz@ri alak,de a túlerő és a fegyver azért megteszi a hatását.)

Előre is köszönöm a tanácsokat és a segítséget.



2017. ápr. 22. 16:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%

Tehát akkor nem konkrétan betörtek hanem beengedte őket és akkor támadták és fenyegették meg?

Az a baj hogy ez ellen igazából szerintem nem a kutya a megoldás, főleg hogy egy német juhászt vagy rottweilert egy lakásban tartani nem a legjobb dolog. Igazából az lenne a legfontosabb, hogy senki idegent ne engedjen be. Ha pedig valaki ilyen hirdetésre jön akkor veled egyeztessen időpontot és akkor jöhetnek csak oda ha te ott vagy.

A kutyának az elrettentő hatása főleg akkor nyilvánul meg ha látják az udvaron, akkor már előre tudják hogy abba a házba n em a legcélravezetőbb betörni, de az a baj mint ahogy az előttem szólók mondták, hogy aki be akar menni az a kutyától is bemegy ha akar...és ennek a kutya élete látja kárát.

2017. ápr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Igen beengedte oket,hisz alapvetoen nem gondolod azt ,hogy egy hirdetesre rosszarcu emberek nyomjak rad az ajto. oke van aki igen,de utolag mindenki okosabb.

Es a kutya jelenlete igen is eleg nagy elrettento ero. tehat ha akkor es ott lett volna egy megjelenesre remiszto kutya akkor nemigen fogta volna le a felesegem ,es ramotak volna ki a hazat ,hanem mint ahogy a rendorsegen is mondtak szinte 100% ,hogy inkabb elmennek es hagyjak a fenebe az egeszet. Csak akkor tamadta volna a kutya jelenleteben ,ha amugy is embert akartak volna olni. Es mint emlitettem tobbszor is ,nem celom feladozni a kutyat inkabb csak segitseg,hogy legalabb a felesegmnek legyen ideje idoben hivni a rendorseget. Sajnos a munkam miatt em mindig vagyok otthon ,neha napokig is. Hadd nem irjam le az egesz eletem,es megertem minden ellenzo allaspontjat ,de akkor ha lehet , szivbol kernek mas alternativakra tancsot!!!

2017. ápr. 22. 17:46
 13/23 anonim ***** válasza:
88%

Először is, riasztó legyen (ami esetleg a rendőrségre van bekötve), kamerarendszer sem utolsó dolog a saját lakásotokban. A biztonsági záras ajtók sem hülyeségek, kukucskálóval, persze.

A párodnál, és a gyereknél (ha elég idős hozzá) mindig legyen gázspray.


Egy kutyát nyugodtan beszerezhettek. Ezeknek az embereknek nincs annyi merszük, hogy használják is a kést, inkább csak fenyegetőznek. Legalábbis többségben ezek vannak. A lakás ajtajára tegyetek ki egy bilétát, ami a kertes házak kapujára szoktak kitenni, hogy "vigyázz, a kutya harap", stb.

Rottweiler, Németjuhász, Malinois még elvannak lakásban, napi 3-4 nagyobb sétákkal. Emellett komoly képzésekre kell vinni, hogy valóban jó házőrző legyen. Azért, ha ráuszítják a betörőre a kutyát, és a több 10 kilójával elkezd felé rohanni, ugatva, habzó szájjal, elég ijesztő. És hiába van nála kés, ha tud akkorát ugrani, hogy a nyakát kapja el egyenesen. No persze ez elég morbidan, és agresszívnak hangzik, de így van. Szeretem, imádom a kutyákat, nekem is van 2, de ők inkább házikedvencek, mint házőrzők. Több nem jut eszembe.

Esetleg, egy fegyvertartási engedélyt is szerezhetnél.

2017. ápr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
52%

Alternatív megoldást akkor tudnánk mondani, ha tudnánk hol laksz és ott milyen szabályok vonatkoznak az ön,-és vagyonvédelemre.


A kutya csak szakértői kezek mellett nevelve, jó ösztönkészlettel alkalmas ilyen feladatra, magától fix hohy nem, képzéssel sem feltétlenül, ha nem alkalmas rá a fajta EGYEDE.

2017. ápr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
61%

[link]



de kölyök rottweiler is jó lenne, hamar elég méretes lesz és félelmetes látvány. Tenyésztőknél érdeklődj pl. Sirocco kennel

2017. ápr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a tanacsot. A kameran mar en is gondolkoztam ,es epp azokat nezegetem. A gyerek sajnos meg nagyon kicsi.Csecsemo. A riaszto a rendorsegre bekotve ,ez egy remek otlet. Es persze alap,hogy teli plakatoznam az ajtot "KILLER DOG"felirattal :) lehet ,hogy ennyi is eleg lenne,legfeljebb majd a szomszedok neznek hulyenek ,hogy sose latnak kutyaval :)

Ami poen az egeszben ,hogy lehet ,hogy egesz eletem hatra levo reszeben sose fog elofordulni ilyesmi.De jobb felni mit megijedni.

A kovetkezo valaszolonak irnek ,hogy neki is koszonom a tanacsokat,de fegyvert nemigen tartanek,mert en biztos ,hogy hasznalnam is, es nem szeretnem ,ha a gyerekem gyilkoskent nezne ram. Most meg azt is nezem ,hogy mikent tudnam megoldani,hogy legalabb ebben a varosban dolgozzak alandoan vagy akar itthonrol...talan sikerul. Szivesen leirnam ,hogy hol elek es milyen szabalyok vannak ,de,hogy is fogalmazzak..... ,olyan emberek tamadtak rank eddig ,hogy ha leirnam ,hogy milyenek,milyen vallasuak stb. akkor konnyen rasszistanak vagy legalabb elfogultnak neznenek az emberek. Pedig nem altalanositanek mert van jo par hozzajuk hasonlo kollegaim akik teljesen rendben vannak,rendes es tiszteseges apak!!!!

2017. ápr. 22. 18:10
 17/23 anonim ***** válasza:
Én sem javaslom a kutyát, de ha már muszáj, akkor semmiképpen ne kölyköt. Ugyanúgy ellopják, mint a telefont vagy a biciklit. Ráadásul az is 1-3 év (fajtafüggő), mire mind fizikailag, mind agyban beérik annyira, hogy bármit is őrizzen, megvédjen neked.
2017. ápr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Azért, ha ráuszítják a betörőre a kutyát, és a több 10 kilójával elkezd felé rohanni, ugatva, habzó szájjal, elég ijesztő. És hiába van nála kés, ha tud akkorát ugrani, hogy a nyakát kapja el egyenesen."


Jajajaj, valaki túl sok akciófilmet vagy Rex felügyelőt nézett... De ha ilyen is történne, az első dolga lenne beleállítani a kést a kutyába, mivel az ember ösztönösen védi magát ahogy tudja.


"Egyszer volt egy sokkoloja az asszonyak de tobben voltak es elvettek tole .Tulero."


És a túlerővel a kutya mit kezdjen? Ha rá is fog egy emberre, a többiek ütik, rúgják, leszúrják, és vége...


"Igen beengedte oket,hisz alapvetoen nem gondolod azt ,hogy egy hirdetesre rosszarcu emberek nyomjak rad az ajto. "


Hát bocs, de akit már többször megtámadtak és megloptak az utcán, az nem fog csak úgy beengedni senkit a lakásába, főleg úgy, hogy egyedül van a babával...


Szerintem kamu az egész kérdés.

2017. ápr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

18/18

Ha ertelmes megoldast nem tudsz felhozni,akkor legyszives az ilyen semmit mondo kommenteket tarsd meg magadnak.Maradj szepen a 4 fal kozt es eld a kis eletedet,es maradj meg a kis vilagodban. Masok problemajval ne foglakozz. Majd a felnottek megbeszelik nelkuled is.

2017. ápr. 23. 18:19
 20/23 anonim ***** válasza:
Ha személyvédelemre ki akarsz képeztetni egy kutyát az rengeteg munka és idő! Ok, lehet úgy is, hogy veszel egy rotit nulla szocializáció és vadítod. De az egy kezelhetetlen kutya lesz, aki rád is veszélyt jelent. Egy jól képzett kutya aki vezényszóra támad (vagy ha kell önállóan) és első szóra ereszt stb stb az soksok munka és pénz. Hatásos fegyver. Igen, ez már az. Rendőréknél is egy igen komoly kényszerítő. Mindenesetre biztonságot tud adni, de ne a kutya legyen az, aki mögé bújsz! Te állj ki magadért, az asszony is. Megfelelő technikával stb. A kutya legyen családtag (ez nem zárja ki hogy képzett legyen) és csakis akkor legyen eszközzé a tudása ha már krízishelyzet van. Mindenki jobban jár.
2017. ápr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!