Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az eddig udvaron tartott...

Ha az eddig udvaron tartott kutyámat beengedném a házba mi történne?

Figyelt kérdés
Szóval azon gondolkozom hogy a kinti kutyámból kinti-benti legyen. Meg lehet tanítani szobatisztaságra egy 2 éves nagytestű kutyát? Vagy lerombolna mindent? Mit gondoltok? (a fürdetés/bolha meg minden irtás alap de az eddig is megvolt)
2017. ápr. 23. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bent lenne.
2017. ápr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
A szobatisztasággal nem lenne gond, nekem a kinti kutyám alapból szobatiszta lett pedig csak néha engedtük be. Az hogy rombolna-e más kérdés. Milyen a természete?
2017. ápr. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig kinti-benti kutyák voltak, különösen nem kellett tanítani őket szobatisztaságra. Mindig felfogták maguktól hogy az a gazdi "ólja", és azt tiszteletben tartjuk, nem csinálunk be. (kb. 5-6 hónapos korukra maguktól leszoktak a bepisilésről is)
2017. ápr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

A szobatisztaságot pillanatok alatt megtanulja, ha rendszeresen ki van engedve.

Attól is függ mennyi idős.

Egy 12 éves kutyánál már nehezebben megy a vizelettartás, de az is igyekszik nem bent pisilni.

2017. ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
80%
A mi kinti kutyáink szobatiszták, kint vannak a wc-hez hozzászokva, bent már képelenek lennének rá, mert nem az a megszokott helyük. Az, hogy rombolnának-e, az a természetétől és korától függ. Nekem 5 illetve 6 éves kistermetű kutyáim vannak, egy spániel és egy keverék, ők nem csináltak eddig bajt. A keverék elégge nyugodt idebent. A spániel az nagyon otthon érzi magát, mivel kiskorában csakis bent volt, utána került ki az udvarra, mikor nagyobb lett, ő most szaladgál mindenhová, nagyon szabadnak érzi magát, de bajt nem csinál, nem lopja a kaját (na jó, talán egyszer ha volt rá példa) nem rongál, nem borongat. Szerintem egy próbát megérne, nyilván először furcsa lenne neki, lehet véletlenül fel is boríthatna dolgokat, mert össze van zavarva és nem figyel, de hozzászokna. Bítos vagyok abban is, hogy félne bent lenni először, a farkát maga alá húzná és kiakarna menni, ne hagyjátok, nyugtassatok, simogaasátok, vegyétek magatokhoz stb. Bár, ha nem olyan a természete, hanem nyitottabb, lehet nem is félne. Szerintem egy próbát megér.
2017. ápr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mikor az első kutyám hozzám került 8 hetesen, kb szobatisztán kaptam. Soha nem volt olyan meleg nyár, mint mikor ő született, így kb mindig kint volt, egyértelmű volt neki, hogy hova végezze a dolgát.

Bent a házban is csak azért volt az elején néhány baleset (csak pisi, kaki sosem volt), mert akkoriban még ilyen fűszerű kocka szőnyegeink voltak. Amint eltettük a szőnyegeket már csak odakint végezte a dolgát.

Ismétlem, 8 hetes kutyáról volt szó, akinek egy percig se tanítottuk a szobatisztaságot.

2017. ápr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Amúgy néha be-be jött eddig is de csak leült az ajtótól kb egy méterre vagy lefeküdt, nem is engedtem tovább nem tudom miért de szerintem ideje kicsit "beszoktatni" magam mellé. Sajnálom hogy egyedül üldögél a lépcsőn míg csinálom itt bent a dolgomat.
2017. ápr. 23. 12:54
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
A mi kistestűnk is kinnt volt, aztán télen behoztuk. Ledőlt az ágyra és bedobta a szunyát :) Nem pisilne be.
2017. ápr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem két "egyforma" kutyám van. Az egyiket simán be lehet engedni a lakásba. A másikat csak szoros felügyelettel. Minden "ehetőt" összeszed (a papír, szövet stb) és megeszik. Utána a tabukat tiszteletben tartja. (elektromos nyakörv, egérfogó az asztalon és sok minden más próbálkozás ellenére)
2017. ápr. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem nagytestű kutyám van, és kinti benti kutya.Kiskora óta ezt szokta meg most is kölyök még 11 hónapos.Bent mint a kis angyal, nem piszkít be, nem rág szét semmit, de csak felügyelettel lehet bent. Eredetileg kintre terveztük, de nem tudom megállni hogy egyedül legyen kint.Szerintem próbáld meg te is. Max nem válik be a dolog, de szerintem 2 évesen tudja mi az hogy NEM...stb., így nem hiszem hogy gondod lenne.
2017. ápr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!