Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem a kutyámat?...

Hogyan neveljem a kutyámat? Konkrét dolgokat szeretnék tudni nem csak a szokásos sablonválaszokat kérem.

Figyelt kérdés
Szóval a kutyámmal vannak problémák bőven. Nem marad, az utcán húz, sokszor szökik, a vendégeket letámadja ha nem fogom meg és ugrál rám ha hazajövök. Mindenki mondja hogy "nevelés, foglalkozz vele többet" de mit csináljak pontosan? Itt jutalomfalattal megtanítgathatom dolgokra tud is parancsokat de ez mások előtt ha őket figyeli vagy nyílt helyen úgyis lepereg róla. Konkrétan miket kellene tennem hogy mindenhol halgasson rám bármilyen körülmények között? A kutyaiskola nem megoldás nincs sehol erre. Az a baj hogy lány vagyok és nem tekint főnöknek?
2017. ápr. 12. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy nem foglalkozol vele és nincs kitartásod (a leírtak szerint) Ha nem figyel rád akkor érd el hogy figyeljen. Ha valamit nem akar szép szóra megcsinálni akkor csináltasd meg vele "erőszakkal" persze csak olyasmit amit már előtte megtanult. Vidd sokat sétálni, játssz vele, tanítsd (ismeretlen terepen, ingerek között is akár) Ha valami olyat csinál amit nem szabad akkor tiltsd le, ha nem hagyja abba akkor érd el hogy abbahagyja (nem, nem verésre gondolok) Azért nem tekint falkavezérnek mert puhány vagy és mindent hagysz neki. Nem azért mert lány vagy. Én 16 évesen egy akitát meg tudtam nevelni, szóval nem a koroddal vagy a nemeddel van a gond.
2017. ápr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha konkrét kérdésed van írj privátban.
2017. ápr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Hát pedig ha ekkora a baj, hogy a kutyánál 0 tiszteleted van, akkor olvasással nem fogsz menni semmire. Hívj házhoz járó kiképzőt.


Az a baj, hiába írjuk le és olvasod el, nem fogod tudni helyesen alkalmazni, nem látjuk mit csinálsz rosszul és nem tudjuk megmondani hogy mikor mit csinálj, mert nem vagyunk ott, nem látjuk hol a baj!


Persze olvasgathatsz a neten, meg könyvekből, de gyanítom, hogy nem fog változni semmi...

2017. ápr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Konkrét működő tanácsokat akkor fogsz kapni, ha elviszed a kutyát egy szakemberhez, aki évente harminc ilyen kutyát lát, és meg tudja mondani, hogy konkrétan a te esetedben mit kellene csinálni, hogy működjön a kutya. Merthogy minden kutya más, minden gazda is más, nem lehet sablont rájuk húzni. Nincs "A Mindig Működő Technika", és nincs "A Mindent Elsőre Jól Csináló Gazda" sem. Ha egyedül nem megy, kell a szakmai irányítás és pont.

Olyan ez (mármint bonyolultság szempontjából), mint az autószerelés: ha otthon nem tudod megcsinálni, mert azt se érted pontosan, hogy mi történik az autóban, akkor elviszed szervizbe. Ha nincs szerviz a közelben, akkor elviszed messzire. Vagy kitanulod otthon a szakmát - aminek egy pontján megint csak el kell menned szervizbe gyakorlatot szerezni, mert semmilyen elméleti tudás nem helyettesíti a tapasztalatot.

Szóval keress kutyakiképzőt, aki kimegy házhoz, vagy kutyaiskolát.

2017. ápr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 vantel ***** válasza:
74%
Nem a kutyának kell változnia ,hanem neked. Kutyus alkalmaszkodik környezetéhez és abban rejlő lehetőségeket kihasználja a belső programja szerint. Jelenleg olyan lehetőségeket biztosítasz ami lehetővé teszi a tiszteletlenséget. Álatvilágban csak arra alkalmas méltő egyed lehet tiszteletre méltó!
2017. ápr. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig magadtól is rá tudsz érezni, de ahhoz előbb ki kéne művelned magad ilyen téren. Ha tényleg nem tudsz elmenni suliba, olvass könyveket a nevelésről, nézz videókat, aztán figyeld a kutyád reakcióit. Én sem tudtam még elmenni vele suliba, viszont volt kint nàlunk oktató. Nem voltam megelégedve vele, úgyhogy ezt neked sem szívesen ajánlom, mert lutri, hogy kit fogsz ki. Nekem az mondta, hogy nincs semmi baj a kutyámmal (pedig nagyon domináns), jól nevelem, és a kutya rángatásán kívül semmit sem tanított. Letojta az egészet úgy, ahogy van. Azóta sokat haladtam vele. Fontos, hogy megtaláld, mi az, ami a legjobban motiválja. Inenntől indulhat a lekenyerezés folyamata. Persze, hosszabb idő is eltelhet, mire rájön, hogy mit vársz el tőle a jutalomért cserébe, de utána nagyon együttműködővé tud vàlni. Legyen hangsúlyos a jó és rossz közti különbség, hogy ő is megértse. Leginkább tényleg a hangsúlyra értettem ezt, mert nem vagyok a fizikális regulázás híve. Semmilyen formában. Szerintem a kirekesztés nagyon jó "találmány". Azt vettem észre, ha sértődötten otthagyom, az a leghatásosabb. Reagálj rögtön, ez az, ami szintén fontos, mert így érezni fogja, hogy rád bízhatja az irányítást. Ezt előttem is írták, de ez tényleg nagyon lényeges! A jutalmazást is úgy hagyd el, hogy ő ne nagyon fogja fel, mi történik vele, szóval fokozatosan. Én addig jutalmaztam minden alkalommal, amíg nem kezdte el reflexszerűen megcsinálni az engedelmességi parancsokat. Onnantól csökkentettem. Remélem, sikerrel jársz. :)
2017. ápr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!