Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámat reggel holtan találtu...

Kutyámat reggel holtan találtuk, valószínűleg xilit. Fájdalmas lehetett szegénynek, vagy csak elaludt?

Figyelt kérdés
Rohadt szomszéd kiscsaj mindig dobált neki át kaját sokszori tíltásunk ellenére is, mert hogy cukin néz a kutyánk és nem bírja ki... tegnap volt a kiscsaj szülinapja aki cukorbeteg és találtunk a kerítés környékén torta darabokat.

2017. ápr. 24. 15:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Legalább megköszöntétek neki hogy a kutyát is megkínálta tortával? Én biztos nem hagytam volna szó nélkül. Egyébként nem hiszem hogy kellemes volt a kutyának míg kimúlt. Részvétem :(
2017. ápr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Úristen! Nagyon sajnálom! én mindenképpen feljelenteném a kiscsajt, meg jól meg is verném.

[link]

Itt írják a tüneteket.

2017. ápr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Őszíntén szólva rohadtúl szenvedhetett, ugyanis a szervek sorban állnak le és nem olyan gyorsan, 1-2 órába azért bele telik. Nagyon erős hasi fájdalommal jár. Ti hol voltatok? Csak nert étolajjal még lehet, hogy meglehetett volna hánytatni. :/


Amúgy sajnálom. Mennyi idős volt?

2017. ápr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom ami a kutyátokkal történt. Sajnos rengeteget szenvedhetett a kutya halál elött, mert a xilit pár óra alatt végez csak velük.

Azokról a torta darabokról ha még ottvan készítsetek fényképeket és tegyetek is el belőle kivizsgálásra. A kutyát vigyétek el boncolásra és ha beigazolódik akkor mindenképp tegyetek feljelntést. Az ilyen nem maradhat bűntetlenül még akkor sem ha kiskorú, akkor a szülei is ugyan úgy felelősek.

2017. ápr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
11%
A kutya gazdájának meg kellett volna tanítania a kutyájának, hogy ne fogadjon el csak tőle enni! Valamint a kerítést is meg lehetett volna úgy csinálni, hogy ne történhessen ez meg.
2017. ápr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom próbálkozott vele a kérdező de nem sikerült. A te kutyád is lehet akár milyen jól képzett a jelenléteden kívül biztos, hogy elfogadna ételt egy szomszédtól, főleg ha napi szinten találkozott vele, látta, érezte a szagát. De ha csak átdobta a kertbe akkor már megint másról beszélünk, mert az a kutya saját területén van ahol igen nehéz megtanítani, hogy ne egyen fel semmit úgy hogy te közben ott sem vagy.

A kérdező nem úgy tűnt mintha nem tett volna lépéseket ez ellen, sőt még a szomszédnak is szólt de ő ezt ignorálta. Persze erre mondhatod, hogy miért nem tartotta bezárva a házba a kutyát. Teljesen jogos kérdés lenne, de nehogy már a saját udvarán ne lehessen kinnt a kutya azért mert a szomszéd nem ért a szóbol.

Meg ilyet írni, hogy megölte a kutyáját de jóindulatból? Komolyan?

Lehet, hogy az aki hülyére verné a gyereket nem normális, de hogy te sem vagy az is biztos. Szóval szerinted oké, hogy egy kutya komoly kínok közt megmérgeznek csak azért mert tudták, hogy a xilit megöli?

Az pedig szerintem szomorú, hogy a magyar törvények és az egész büntető törvénykönyv ennyire nem foglalkozik az állatkínzással, mert ez kimeríti azt, akár tudatos akár nem.


A kérdező felé indított támadásod pedig teljesen abszurd, de legalább te tökéletes vagy, veled biztos nem történt volna meg. Lehetnél egy kicsit tapintatosabb ha már most vesztette el a kutyáját egy hülye gyerek miatt.



Ha a kisgyerek kapott volna egy csomó cukrot csupán jó indulatból és amiatt kórházba kerül/belehal akkor nyílván másképp látnád az egészet. Számomra semmivel nem ér többet egy másik ember mint a kutyám, főleg az ilyenek miatt mint te #6. Aki a 'szenvedő' embertársába inkább belerúg mégegyet és őt hibáztatja mikor elveszít valakit.

2017. ápr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
14%

Hol hibáztattam én a kérdezőt? Csak leírtam, hogy miket tehetett volna meg!

Mert ezeket megtehette volna, akár hogy is nézzük a dolgokat.

A másik, hogy te miből következtetsz arra, hogy a kérdező bármit is tett a tragédia elkerülése végett?! Nem azt mondom, hogy nem így volt, mert én is FELTÉTELEZEM, hiszen ez FELTÉTELEZHETŐ, de abból az 5 sorból amit a kérdező írt azon kivül, hogy szolt (a gyereknek vagy a szüleinek pl.?) semmire nem KÖVETKEZTETHETÜNK. Te pedig tényként állítod, hogy mennyi mindent tett meg.

És, ha egy gyerek ad egy gyereknek cukrot amitől korházban köt ki, no én ott sem a gyereket hibáztatom. Ha egy épelméjű felnőtt, na az már egész más.

És az, hogy te nyíltan egy kutyát ugyanannyira tartassz mint egy embert az csupán a beteg értékrendedet bizonyítja és eht úgy írom, hogy az állataimért én is sokmindent megtennék, de vannak határok az épelméjű embereknél.

És emellett azt is feltételezem, hogy nem vagy vegetáriánus, illetve nem tudatosan vásárolod a húst szabad tartású helyekről (persze most írhatod, hogy de igen, de esélyek és valószínüség), a vágóhídon pedig sokkal szándékosabban csinalnak a kutyával egyenértékű élőlényekkel sokkal rosszabb dolgokat, felnőttek.


Azt meg még egyszer mondom, hogy én nem igazán reflektáltam a kérdező hozzállására, vagy bármire a 6os válaszomba, csak az 5ös beteg hozzállásához! Szóval ne forgasd ki.

2017. ápr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
25%
Valamint a jóindulatból ölést azt valóban kicsit rosszul fejeztem ki, de úgyértettem, hogy nem az volt a tortával a célja hogy bántsa a kutyát, hanem hogy boldoggá tegye. Csak tudatlan volt, makacs és ezzel okozott egy kisebb tragédiát, ami amúgy sajnos mindennapos. Továbra is tartom, hogy ezért nem érdemli meg, hogy egy felnőtt agyonverje.
2017. ápr. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%
szerinted minden napos és apróság egy állat, egy családtag halála? Beteg vagy ember? Remélem tudod hogy ha te vagy bárki más csinálna ilyet az én kutyámmal a figyelmeztetésem ellenére az nem élné túl. Remélem ha a gyereked nyírja ki valaki az is csak egy apró minden napos semmiség lesz neked.
2017. ápr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
25%

"Csak tudatlan volt, makacs és ezzel okozott egy kisebb tragédiát, ami amúgy sajnos mindennapos"


Ezt írtam én.


Erre te, hogy "mindennapos apróság" volt szerintem.

Hol is írtam, hogy apróság? A tragédia apróság? Vagy az a baj, hogy elétettem, hogy "kisebb"? Igen, tudod ettől nem dőlt össze a világ. Persze borzasztó.

De alapvetően nem támogatom a bosszuállást hát még azt, ha 10xesen adunk valamit vissza.


Különben a véletlen emberölsre sem normális reakció a szándékos emberölés.

De itt meg mindig egy kicsi, felelőtlen, az élet értékével nem biztos hogy teljesen tisztában lévő GYEREKRŐL van szó, akinek szerinted meg kell halnia mert VÉLETLENÜL megőlt egy ÁLLATOT!


Mérlegeljél már ember.


És továbbra is le lehet pontozgatni, majd biztos ezért fogok más véleményre jutni. -_-"

2017. ápr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!