Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztők ezt hogy oldják meg?

A tenyésztők ezt hogy oldják meg?

Figyelt kérdés
Ha egy kutyának alsó hangon napi 4-5 óra foglalkozásra is szüksége van (főleg most a több figyelmet és mozgást igénylő fajtákra gondolok) és a tenyésztőknek (nem szaporítóknak, hivatalos kennelnévvel rendelkező tenyésztőknek) van sokszor 7-10 kutyája, akkor hogy fordít minden kutyára egy nap ennyi időt? Azért nekik is 24 órából áll egy nap csak...valahogy nem tudom elhinni, hogy tudnak minden nap az összes kutyával megfelelő időt foglalkozni, sétáltatni, tanítani, képezni, labdázni stb. És gondolom az illetőnek munkája is van. Nem mondom, hogy nincs segítsége, de azért ez már falka mennyiségű eb, azért mégis csak kicsit nekem ilyenkor van egy rossz érzésem, hogy kennelnév, szűrések stb. ide vagy oda, ez akkor se megfelelő. (Persze nem azt mondom hogy rosszul tartják őket csak na.)

2017. ápr. 25. 18:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudnak, hacsak nincs valami (akár fizetett) segítőjük. Nekem többen megmondták, hogy az igazi tenyésztőknek a fajta jobbítása a cékja, nem az egyéni kutya tökéletes élete és a szoros személyes kapcsolat, amiért legtöbben házikedvencet tartanak. Meg is látszik sok tenyészkutyán, hogy neveletlen, borzalmas jellemű és nem igazán ragaszkodó. A komoly tenyésztéshez kell valamiféle érzelmi hidegség, pl egy normális gazda sosem lenne képes elküldeni a világ másik végére a kutyáját fél évre fedezni. Egy tenyésztő simán megteszi a "nagyobb jóért". Egy más kategória mint a sima házikedvencek tartása.
2017. ápr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Azért az "alsóhangon 4-5 óra" elég sok. Én inkàbb az mondanàm hogy alsóhangon 1-2 óra. A kutyàm igaz hogy egész nap velem van, mégse foglalkozok vele 5 óràt. Mivel még kölyök, se tanulásból, se labdàzàsból nem bír 15 percnèl többet. Ha egy 2 óràs sétàt teszek vele, akkor sincs meg az 5 óra mindennel együtt. (Nyilvàn ezekben nincs benne a simi meg ilyesmi).


Attól hogy valaki tenyésztő, nem àllandóan a kutyàival foglalkozik. Az meg hogy egy tenyésztő képzi, labdàzni tanítja a kölyköket, hülyeség.

2017. ápr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Lehet a kutyákat egyszerre is tanítani, és foglalkozni velük. A tenyésztők általában nem 8 órás műszakot fognak választani (ha kell neki), mivel a tenyésztés a munkájuk. Ha a 7-10 kutyába beleszámoljuk a kölyköket is, akkor velük az anya foglalkozik, a tenyésztőknek csak a tápot, vizet kell biztosítania, a kölykök eljátszanak egymással és abból is tanulnak, persze a szobatisztaságot a tenyésztők megtanítják nekik. Ha nem számoljuk a kölyköket bele akkor is ez a helyzet, persze a tanítás is más. A szűrést pedig (ha jól tudom) csak egyszer kell elvégezni, kivéve ha dizpláziát veszünk észre a kutyán, egy idő után.


UI.: Nem vagyok tenyésztő, de én nagyjából így tudom.

2017. ápr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

2# válaszoló, kihangsúlyoztam hogy a mozgásigényes és szellemi fárasztást igénylő kutyákra gondoltam, tehát mondjuk malinois, border collie és társai, ha valaki ilyen fajtát tart ez az alsó hang. Tudom, mert borderem van és igényli.


A 7-10 kutyába a tenyészállatokat értem csak bele, a lehozott almok ezen felül vannak. Tehát ennyi felnőtt kutyát tartanak, és van aki még többet is. A tenyésztésből meg nem igazán lehet megélni. Legalábbis pont ez az az oldal ahol ezt a legjobban hangoztatják, hogy a tenyésztőnek a tenyésztés egy szenvedély, nem tud belőle megélni szinte, aki pedig csak pénzért tenyészt az a szaporító...


Egyébként ezzel nem értek egyet, hogy csak ezzel a hidegséggel lehet kutyát tenyészteni. Hogy várhatják el, hogy valakinek a kutyájával való foglalkozás legyen a legfontosabb, ha ők nem adják ezt meg minden egyes kutyájuknak? (Persze az a normális ha a kutya jóléte a legfontosabb, de ebbe beletartozik a fárasztás és lemozgatás is amit ők nem tudnak így megfelelően kivitelezni.)

2017. ápr. 25. 19:21
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Az egyik tanárom tenyésztő volt, a kutyáit úgy szerette mintha a gyerekei lennének mert "igazi" gyereke nem lehetett, jól tartott jól nevelt kutyái voltak, de nem is 8-10 darab csak 4-5. (dobermann) Mikor kiállításon voltam láttam őket és nagyon jól viselkedtek, meg lettek nevelve, foglalkozva volt velük. Szerintem a kölykökkel nincs mit foglalkozni. Játékot kell nekik adni és elvannak egymással csak kézhez kell szoktatni őket, egy tenyésztő sem tanítgatja a kölyköket. A másik tenyésztő ismerősömnek sincs 7-10 kutyája, csak 3-4, így van ideje foglalkozni velük, munka mellett is és ő is családtagokként kezeli a kutyáit, jól neveltek. Az meg hogy ez a munkájuk és van idejük rá hülyeség, mert ez csak egy drága hobbi
2017. ápr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen kutya sem ígényel, sőt, nem is bír napi 4-5 óra aktív foglalkozást, még a legelborultabb border vagy mali sem. Legrosszabb esetben 2-2,5 óra alatt le lehet zúzni bármilyen kutyát, ha az ember ismeri a módját. És még a legkeményebb sportkutyákkal sem tréningeznek minden nap, ki is égne a kutya, ha annyit dolgoztatnák, semmi értelme.
2017. ápr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Persze, 3-4 kutyánál ez nem megoldhatatlan, hiszen azokra tud az ember időt szánni, és nem azt mondom hogy nem lehet a kutyákkal egyszerre, közösen is foglalkozni, főleg játék és lemozgatás terén. Az ilyen kevés tenyészállattal rendelkező tenyésztők egyébként szimpatikusabbak is. Viszont akinek tényleg nagyon sok kutyája van annál ez szerintem nem kivitelezhető.
2017. ápr. 25. 20:25
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs minden kutyával minden nap aktívan foglalkozva.

Egy sétát tesznek a falkával, vagy annak felével 2 naponta mondjuk. A tüzelő, almot nevelő szukák ebből eleve kimaradnak.

Munkakutyásoknál pedig nem minden nap tréningeznek minden egyedet, hanem váltva.

7-10 aktív korban lévő tenyészszuka azért nem jellemző egyszerre normális tenyésztőnél.

2017. ápr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem csak tenyészszukákra gondoltam, hanem kanokra is, ugyanis a tenyésztő általában mindkettőt tart.

Viszont akkor nem értem hogy miért vannak annyira "istenítve" a kutyákkal foglalkozás terén, hogyha nem foglalkoznak minden nap ugyanannyit az éppen nem kölyköt nevelő kutyákkal. Kicsit önző dolognak tűnik nekem ez az egész, hogy "csak a fajta számít és az a felsőbbrendű cél" nem pedig az általa tartott egyedek igényei.

Akumi, egyébként de, igényel egy magas energiaszintű kutya ennyit, igaz nem egyszerre. Az én borderem is lefárad 1-2 óra után, pihen egy órát vagy felet, és kezdi elölről, így ha összeadjuk egy nap az összes ilyen pörgését és fárasztását simán kijön a 4-5 óra de még több is aktív foglalkozásból csak.

2017. ápr. 25. 21:14
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű: nem foglalkoznak a kutyákkal. Menj csak el egy kiállításra és ott megtapasztalhatod, hogy a kutyák 10%-át tudják csak normálisan felvezetni(nem rángatják a pórázt, nem szaglásszák a földet, nem morognak a másikkal, rögtön beállnak és úgy is maradnak és akár a bíró is meg tudja nézni gond nélkül a fogát).

De nézzük az agilityseket: ők ugye elméletileg " a munkakutyák", több ismerősömnek is van 4-5 kutyája, a nyugdíjassal alapból nem foglalkoznak(max séta), kétnaponta elmennek edzésre(1-2 kutyával) a másik nap pedig "pihennek" a kutyák. Egy nagyobb verseny után pedig egy hétig is "pihenhetnek". Sétálni keveset járnak(akiknek van kertjük), mert nem akarják széttépetni a kutyáikat az utca végi önsétáltatós nj mixxel.

2017. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!