Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztők ezt hogy oldják meg?

A tenyésztők ezt hogy oldják meg?

Figyelt kérdés
Ha egy kutyának alsó hangon napi 4-5 óra foglalkozásra is szüksége van (főleg most a több figyelmet és mozgást igénylő fajtákra gondolok) és a tenyésztőknek (nem szaporítóknak, hivatalos kennelnévvel rendelkező tenyésztőknek) van sokszor 7-10 kutyája, akkor hogy fordít minden kutyára egy nap ennyi időt? Azért nekik is 24 órából áll egy nap csak...valahogy nem tudom elhinni, hogy tudnak minden nap az összes kutyával megfelelő időt foglalkozni, sétáltatni, tanítani, képezni, labdázni stb. És gondolom az illetőnek munkája is van. Nem mondom, hogy nincs segítsége, de azért ez már falka mennyiségű eb, azért mégis csak kicsit nekem ilyenkor van egy rossz érzésem, hogy kennelnév, szűrések stb. ide vagy oda, ez akkor se megfelelő. (Persze nem azt mondom hogy rosszul tartják őket csak na.)

2017. ápr. 25. 18:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#10 ez érdekes, én egy úgymond kisvárosi kiállításon voltam és tudtak viselkedni a kutyák, elismerem volt pár nagyobb kutya akik kissé kiszámíthatatlanok voltak de rendesen tudtak állni, nem rángattak, körbe lehetett őket nézni. És ez nem egy nagy kiállítás volt. Viszont talán van igazság abban amit mondasz mert néztem youtube-on egy nagy kiállítást és ott a legtöbb kutya fél percet nem bírt ki, rohantak össze vissza, teljesen meglepett.
2017. ápr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Ez így van, én is néztem néhány kiállítást, nem lehetett bírni velük, de még a többi "számban" is sokszor neveletlen kutyák voltak, nem hallgattak a gazdákra. Hiába ez a nagy pipiskedés és szőrtupírozás, roppant mód unszimpatikus hogy csak akkor próbálnak példásan viselkedni amikor kiállítás van, egyébként otthon nem megfelelőek a foglalkozások.


Viszont tényleg nem értem miért ajnározzák akkor ennyire a tenyésztőket, gyakorlatilag nem sokkal különb egy tíz tenyészkutyás törzskönyves tenyésztő aki nem foglalkozik megfelelően a kutyáival (tisztelet a kivételnek) mint egy "rendesebb" szaporító aki legalább foglalkozik azzal az egy-két kutyájával akiknek mondjuk van törzskönyvük de a kölyköknek nem csináltat, de rendesen oltatja és féreghajtja őket, nyolchetesen adja csak oda.

2017. ápr. 25. 21:52
 13/15 anonim ***** válasza:
28%

Alsó hangon 4-5 óra??? Akkor nàlad a normàl foglalkozás kb 6-7 óra? Vagy mi?


Egyèbként szaporító és tenyésztő között nem az a különbség hogy mennyit foglalkozik a kutyàval,hanem hogy a tenyèsztő szűri a kutyàit, orvoshoz viszi, megad nekik minden oltást,ami kell, a szaporító pedig a roncs kutyàkat- akik évente egyszer làtnak orvost- fialtatja èvente kétszer.

2017. ápr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Igen, van hogy ennyit foglalkozok vele, mert én egy ezt igénylő fajtát választottam. Nem a csivavákkal kell mondjuk ennyit foglalkozni az tény. De megint látom ez van hozva, hogy a tenyésztő csak jó, a szaporító meg csak rossz, holott szerintem a kutyatenyésztésbe nem csak az tartozik hogy beoltatja, leszűreti, tenyészszemlézteti, kiállításra viszi, fedezteti és eladja a kölyköket anélkül, hogy a tenyészállatai igényeit megfelelően kielégítené. De mint mondom tisztelet a kivételnek. Nyilván egy yorkie tenyésztőnek sincs ilyen lemozgatás és foglalkoztatás gondja még 10 kutyánál se, de hogy ennyi malit, bordert vagy német juhászt nem lehet rendesen fárasztani az is biztos.
2017. ápr. 26. 07:12
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Kennelekbe bezárt kutyák!

Kaja víz szürések tk

Oltás.fedeztetés elletés.ennyi egy tenyésztő!!!

Minimum 15 de több kennel névvrl rendelkező tenyésztőt ismerek,és mindnél ezt lehet látni...

Hát ennyi.

Jó a kérdés!

És a meglátásod is!

2017. ápr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!