Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha rombol, mindent...

Mit tegyek, ha rombol, mindent szétrág?

Figyelt kérdés
11 hónapos labradorról van szó, akivel reggel van negyedórácska séta, plussz etetés, délután kb. másfél óra séta, és este etetésnél még játék, séta, stb, ami szintén ilyen rövidebb. Szellemileg le van fárasztva, tanítom trükkökre, azt kb. 20 percig csináljuk. Persze, a játék sem marad el, szóval azért foglalkozunk vele. Kennelben van mert a kerítést is szétrágta, és elszökött (fakerítés van, egy hatalmas telken, de az egész kerítést nem tudjuk kicserélni, mert az extra pénz, és hirtelen nincs ennyi, pláne, hogy kb. egy hónapja volt egy 100ezres orvosi kiadás rá.). De mindent szétszed, a házát szétrágja, ás, stb. Ezek egyértelműen​ az unatkozás, el nem fáradtság jelei, de mit tehetnék, hogy nyugodtabb legyen? Nem hinném, hogy jelen pillanatban több időt rá tudnék szánni, és rágókákat is kapott, de azokat kb. 10 perc alatt kivégzi... És nagyon szeretem, és nem szertném azokat a válaszokat hallgatni, hogy add el, jobb gazdát érdemel... Szeretnék tenni az ő és az én érdekemben is valamit, mert ez egyikünknek sem jó!

2017. ápr. 25. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
próbáld ki a kong játékokat, azok elvileg strapabíróbbak és lefoglalják.
2017. ápr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Kamaszodik, ilyenkor némelyik kutya így vezeti le az energiáját, hiába van ennyit foglalkozva vele. Mindenképp tiltani kell az ilyen tevékenységekről. Viszont a szökés szerintem azért van mert most éri el a nemi érettségét (gondolom kan kutya) és tavasz van ráadásul, rengeteg szuka tüzel és mindenáron szökni akar. Érdemes lenne ivartalanítani, ez a probléma mérséklődne tőle. Ha szuka akkor ugyanezért szökhet, ők tüzelésnél lesznek kifejezetten szökősek és most lesz esedékes neki az első tüzelés, ha nem volt még. Nála még fontosabb az ivartalanítás a nem kívánt almok elkerülése végett.


Nem mondanám egyáltalán hogy nincs jó helye nálad és hogy add el, hiszen a kutya családtag, és ha probléma adódik és megvan a szándék a megoldásra mindig lesz megoldás. Talán adhatnál neki vastag fadarabokat rágni amiről tudja, hogy az övé és rághatja, a ház és kerítés rágásáról és rombolásáról következetesen tiltsd. Esetleg vond el ilyenkor a figyelmét mással.

Amúgy szerintem nagyban befolyásolja ezt a viselkedését hogy kennelben van, a kutyák hajlamosak bekattanni a huzamosabb ideig kennelben tartástól, és ő még kölyök, szerintem mindenképp igényli még nagyon a társaságot, büntetésnek éli meg a kennelben tartást.

2017. ápr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Marhacsontot, műbőr préseltcsontot próbáltad? Ezeket meg is eheti, finomat, hasznosak a fogainak és nem végzi ki őket max 1-3 hét alatt ha nagyon rákapcsol. Pet palackok is mehetnek, a kupakot vedd le. Vannak intelligencia játékok, azok jó fárasztják. Fadarabokat is kéne neki adni, a mienk imádja azokat rágcsálni. A csont darabja nálunk 160ft, szerintem annyid azért csak maradt:)
2017. ápr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Reggel legyen hosszú fárasztó séta, ha van rá mód, akkor napközben fáradtabb lesz.

Az is segít, ha úgy általában nyugalomra nevelitek, tehát ha pörög (és nem ti kértétek rá, mert játszás vagy tanulás van, csak úgy magától elkezdett izgulni), akkor egyszerűen nem foglalkoztok vele, ha meg nyugodt, akkor igen. Illetve ha látjátok, hogy rombol, akkor nagyon határozottan kéne tiltani róla, hogy átmenjen neki az üzenet.

Érdemes átgondolni a nevelését, rangsorkérdést is, hogy biztosan nem szeparációs szorongásból csinálja-e.

Nem írtad, hogy amúgy kinti kutya-e, de ha igen, akkor érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy nem lehetne-e mégis bent a lakásban, a labi ugyanis családi kutya lévén elég nehezen viseli az egyedüllétet, az is okozhat neki stresszt, plusz így ahhoz van szokva, hogy egyedül szórakoztassa magát a nap jelentős részében, nyilván ezt is fogja tenni.

Egyedül maradáshoz, kennelben maradáshoz amúgy lett rendesen szoktatva? Ivartalanítva van?

2017. ápr. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva volt már. Egyébként kanról van szó. Az egyedülléthez volt szoktatva kiskorától kezdve, mivel kinti kutya, és nyáron kaptuk, és mindig picit hosszabb időre hagytuk ott egyedül. Hiszen amikor iskola van, meg dolgozik mindenki, akkor nem lehetek ott vele napi 24 órát. A csont jó ötlet köszönöm! Ahogy egyébként mindenki válaszát! :) Talán ami még eszembe jutott, hogy falkavezér probléma lehet, mert vannak olyan pillanatok, amikor érzem, hogy nem én vagyok az úr. Sőt a behívás nem is megy mindig, csak ingerszegény környezetben, de járunk kutyaiskolába, remélem, hogy sikerülni fog javítani ezeken a nevelési gondokon.
2017. ápr. 26. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!