Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túlhajthatom a kutyámat, ha...

Túlhajthatom a kutyámat, ha bringával viszem sétálni?

Figyelt kérdés

Most voltunk először bringával sétálni. Sokkal nagyobb távot tettünk meg, feleannyi idő alatt! Végig szaladt mellettem, kitűnôen bírta!

Figyeljek oda vmire ennél az új és sokkal nagyobb terhelésnél?

Vagy ha elfárad, akkor megáll?



2017. ápr. 25. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Pórázon (bikejöring) felszereléssel futtattad vagy melletted futott? Ha az előbbi akkor nem fog megállni, ha pedig póráz nélkül futott melletted akkor talán, de így sem túl valószínű. Igazából erre neked kell figyelned, mert képesek túlhajtani magukat amiből késöbbiekben probléma lehet.

Nem tudom mennyi ideig futottatok de érdemes lenne fokozatosan szoktatni az intenzív futáshoz, nem pedig egyből duplázni vagy még nagyobb távokat menni mint sétánál.

2017. ápr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Milyen fajta? Milyen kondiban van? Eddig hogy és mennyit mozgattad?
2017. ápr. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Tilos kerékpáron ülve állatot vezetni! pl. kutyát sétáltatni


Ha póráz nélkül futott, akkor nem szóltam.

2017. ápr. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó, közterületen nem lehet szabadon a kutya!

Tehát úgy is tilos!

Meg kerékpár mellett pórázon vezetni is!

2017. ápr. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Porazra csak a fouton rakom, h ne szaladjon ki az autok ele. Amugy most beujitok egy hosszu zsinort es megprobalom huzatni, mert amugy rettenetes ero van benne!

Nekem jo mert nem kell tekerni, neki jo mert erosodni fog. Amugy mindig poraz nelkul megyunk! Vegig rohanja a 10 km-t siman!

Poraz nelkul nem lehet? Ki mondta? Miert nem?

Bazzeg van vmi amit még lehet ebben a nyomorult orszagban????

2017. ápr. 27. 08:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Hiába pontozol le, akkor sem lehet, legalább is városban tuti nem.
2017. ápr. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy hosszú zsínórt és azzal húzatod magad? Mint minden sportnak, ennek is megvan a szükséges felszerelése. A hám és a kerékpár között pedig bungee kötél kell legyen ami elnyeli a hirtelen rántásokat.

Gondolom húzó hámod sincs. Már pedig nyakörvvel nem húzhat.

Javaslom először szerezd be a megfelelő felszerelést vagy egyáltalán el se kezd a sporot.

[link]

[link]

2017. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azt nem tudtam hogy van ilyen felszereles! Utana olvasok akkor. Nyilvan nem akarom h az ebnek baja legyen.

De nem ilyen sportszeruen gondoltam, hanem csak a sik utcaban, betonuton, ahol konnyen gurul a bringa!

2017. ápr. 27. 10:11
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]

Ez a hám megfelelne erre a célra.

[link]

Ezt mindenképp ajánlanám, hogy ne akadjon be a póráz a kerékbe fékezés/lassításnál.

[link]

A vezető szár('póráz') mindenképp rugalmas kell legyen így ez tökeletesen megfelelne erre a célre, de a végéhez kell egy karabíner amivel rögzíten a tartóhoz, kerékpárhoz.


De megtudod venni egyben a komplett felszerelést is több helyen, pl: [link]

[link]

( Itthon a musher és a Non-Stop Free motion hámok az elterjedtek, a versenyzőknél. )



A másik pedig, hogy aszfalton, betonon soha nem futtatunk kutyát. Nem az a lényeg, hogy mennyire könnyen gurul a kerékpár. Azt úgy is te tekered, a kutya a húzással csak rásegít. Viszont ha betonúton futtatod akkor az izületei teljesen tönkremennek viszonlyag rövid idő alatt.

2017. ápr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a sok linket, szuper vagy!

Utana olvastam kozben . Lehet hogy egy ideig még marad a bringas seta poraz nelkul, hogy megszokja, na meg h edzodjon.

Addig meg kivalasztom a megfelelo cuccot :)

2017. ápr. 27. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!