Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám bringával futtatni...

Hogy tudnám bringával futtatni a kutyám?

Figyelt kérdés

Kicsi korában egyszer kiszökött a kertből a roti-németjuhász kutyám, azóta valamiért fél a biciklitől (csak ha mozog, álló bringától nem)

Szeretném a biciklimmel futtatni, mert annyira energikus, hogy nem tudom gyalog igazán levezetni. Tanácsok?


2011. jún. 26. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit takara az, hogy fél?

Elrohanna vagy inkább agresszívvé válik?


A helyedben először álló bringa mellett kezdenék, jutalomfalattal, dícsérettel, aztán tolnám a bringát, aztán kocognék és eközben tolnám a bringát. Ha már ez is megy, megkérhetnéd hogy valaki (barát/barátnő) biciklizzen melletted, míg Te futsz a kutyával mellette - és a legvégső fázisban bringáznék a kutyával.

2011. jún. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi:)


Inkább, megy el a közeléből, nem agresszív.

2011. jún. 26. 12:06
 3/4 anonim ***** válasza:

először is: mivel a kresz tiltja ezt a fajta elfoglaltságot, javaslom, hogy félreeső területre menjetek, legpraktikusabb ha földúton űzitek.

továbbá javaslom, hogy ne variáld túl a dolgot: egyszer csak vágjatok bele. határozd el magad, menjetek ki a mezőre és indulj el. nem fog ott maradni a nagy ismeretlenben nélküled, és ha utánad ment, biztasd nagyon, örülj neki. rá fog jönni, hogy a bicikli nem önjáró, nem fogja őt bántani, és ha tényleg olyan energikus, akkor hipp-hopp meg fogja szeretni. én rendszeresen futtatom a kutyáimat bringával, és mindegyiküknél úgy kezdtük, hogy először párszor szándékosan elütöttem őket, hogy tanulják meg, a bicaj fájdalmat is tud okozni, ha keresztül futnak előtte, vagy hirtelen megállnak. nem okozott törést egyikükben sem, viszont balesetet sem okoznak...

2011. jún. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm :)


Székelyudvarhelyen él a kutyám (a nagyszüleimnél, én Pesten élek, de vakációkor mindig eljövök)


A város szélén vagyunk, elég sok az ilyen mező, és ma találtunk egy jó séta-útvonalat, csak még nem jó az út bringázásra

2011. jún. 26. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!