Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megmergezték szerintetek?

Megmergezték szerintetek?

Figyelt kérdés
Tegnap délután. Azt vettem észre a 6 éves német juhászomon hogy bágyadt levert erőtlen és erősen nyáladzik. Fel volt fujodva mint egy lufi és kemény volt a hasa. Az állat orvost hiába hívtam nem értem el. Próbáltam tejet itatni vele de nem akart. Sóval kentem a száját hogy szomjam legyen. Be is vált sok vizet ivott. Alig bírt állni remegett és össze is csuklott. Szó szerint hanytattam a kutyát éjfélig.megtalaltam azt a pontot a hasán amitől hányt. Hagyta tűrte jött fordult háttal hozzám hogy tudjam csinalni. De mindig össze csuklott. Már hörgött és aludt volna el de nem hagytam. Éjfélre lement a puffadás a hasáról és kezdett éberebb lenni. A nyáladzás is abba maradt. Ma reggelre már járkál ugat néha de még gyenge kicsit viszont úgy látom túl éli. Szerintetek mi lehetett a baj? Arra gyanakszom hogy megmergezték mert a gyomor csavarodas nem jön helyre magától.

2017. ápr. 27. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok még egyet belédrugni, de arra nem gondoltál, hogy másik orvoshoz vidd? Gondolom nem a világvégén élsz, biztos van pár kilóméterre másik állatorvos..Akár a szomszéd nagyobb városban..Orvos..

Nekem nem lenne nyugodt a lelkiismeretem, ha elmenne és nem tettem volna meg érte mindent.

2017. ápr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A mérgezés sem szokott magától elmúlni.

Megevett valamit, amit nem kellett volna.

2017. ápr. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem is értem miért nem viszed orvoshoz? Attól hogy kicsit jobban van lehet 1 óra múlva összeesik szegény.
2017. ápr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Lehet csak elrontotta a gyomrát, minél előbb vidd orvoshoz, vizet is biztosíts neki továbbra is. Reméljük nincs nagyobb gond.
2017. ápr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ma jön ki az orvos. Öt várom. Nem tudtam hogy elvinni másikhoz. Hogyan? Ölbe egy hatvan kilós kutyát? Próbáltam kocsit szerezni de senki nem ért rá érdekes módon. Gondolhatjatok mindent megtettem hogy eljutassam.de mikor bajban vagy senki nem segít egy kis faluba.
2017. ápr. 27. 10:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy végül elérted a dokit.

Reméljük addig nem lesz semmi baja.

2017. ápr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Volt az orvos azt mondta valószínű mérgezés csak szerencsére nem kapott olyan sokat amibe bele pusztult volna. Meg ugye időbe meghánytattuk. És nem tudott felszívódni olyan sok neki. Már ugatta a dokit is. :) még vigyázzunk az étkezéssel neki azt mondta. Ne terheljük a gyomrát.
2017. ápr. 27. 11:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Azon is alaposan gondolkozzatok el, hol ehetett mérget. Hogy ha lehet, megelőzzétek az eset megismétlődését.
2017. ápr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szegényke... :( de vajon ki mérgezhette meg? lehetetlen elkerülni, de talán valamit ki lehetne találni, nehogy megismétlődjön..
2017. ápr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!