Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hordja be a kutya a...

Miért hordja be a kutya a konyhából a nappali szőnyegére a kajáját?

Figyelt kérdés
Amikor valami maradékot adunk neki, például egy nagyobb darab húst, vagy ilyesmit, akkor fogja, kiveszi a táljából, besétál a nappaliba és ott kezdi el enni. Ezt miért csinálja?

2017. ápr. 27. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert hagyjátok neki.

Egyébként azért csinálják, hogy elvisznek maguknak egy darabot, mert a falkában a farkas is ha megszerez magának egy darabot a zsákmányból, félrevonul vele, ahol nyugodtabban meg tudja enni.

2017. ápr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hagyja neki a fene. Csak legtöbbször nem vesszük észre, csak azt, hogy tiszta retek a szőnyeg. Ha látjuk, akkor elvesszük tőle és visszatesszük a táljába. Aztán megint kiveszi, megint kiviszi, mi megint visszatesszük, és ez addig megy, amíg el nem fogadja a sorsát, hogy a táljából kell ennie. Csak magára a hajlamra voltam kiváncsi, miért csinálhatja.. Akkor ez vlmi ösztönös dolog, értem
2017. ápr. 27. 12:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is a szőnyegen eszi meg a jutalomfalatot, mert az az ő "helye" és ott biztonságban érzi magát. Mondjuk ő a táljából nem hurcolja ki az ételt
2017. ápr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Aztán megint kiveszi, megint kiviszi,"

Itt kellene rászólni, megtiltani. Ha kell, elvenni tőle. Vagy becsukni előtte az ajtót. Hidd el, ha elég határozottak és következetesek vagytok abban, hogy hol ehet és hol nem, meg fogja érteni.

2017. ápr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem macskám csinálja ezt. Nem tudom, miféle késztetés ez, de idegesítő.
2017. ápr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!