Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknak mérgező a dió?

Kutyáknak mérgező a dió?

Figyelt kérdés
Van az a zöld, külső héja. Kiskutyánk van, félünk, hogy megeszik egyet, mikor nem látjuk, nem tudom, árt-e neki.

2017. ápr. 27. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja megenni, maximum megnyalja egyszer és ott hagyja, mert nagyon keserű.
2017. ápr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A dió nem ártalmas,szokták törni maguknak, a külső héjjal nem foglalkoznak.
2017. ápr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

A mogyorót, a diót, a csonthéjasokat ne adjuk a kutyának. Magától ezeket általában nem is enné meg, de a „finom sütike” amiből csak egy falatkát kínálunk, bizony végzetes méreg lehet!

forrás- [link]

2017. ápr. 28. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"méreg"


Aha. Hát, a kutyám ha egy mázsa diót nem evett meg az utóbbi tíz évben, akkor semmit. Teljesen egészséges.

2017. ápr. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért ezt jó tudni: "Macadamia dió: ez a hazánkban kevésbé ismert dió gyengeséget, lázat, mozgászavarokat okozhat állatainkban (egyes csokoládékban elofordulhat!). A mérgezo dózis 2,5 g/ testtömeg kg." Forrás: hungaropet.com


Azt nem tudom, hogy a dió zöld héja az mérgező-e, a már érett dióbél nem okoz gondot tudtommal, persze mértékkel, sok kutya eszi szívesen a hullot diót, megtörve magának. Ebben a veszélyes az, hogy a dió héjából is lenyelhetnek, és ha nagyobb, élesebb darabot sikerül lenyelni, az okozhat sérülést vagy elzáródást a belekben.

Nekem eddig minden kutyám ette a diót és meg voltam győződve, hogy kiválogatják a belét és maximum csak kicsike héjdarab csúszhat le, egészen addig, amíg az egyikük az ivartalanítás után lábadozva ki nem hányt egy fél dióhéjat. Na onnantól kezdve nem hagyom őket enni, amit látok a földön, összeszedem.

2017. ápr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: mármint a válaszom második felében a normál dióra értettem.
2017. ápr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!