Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az igaz, hogy a kutyáknak...

Az igaz, hogy a kutyáknak mérgező a csokoládé?

Figyelt kérdés

2015. márc. 1. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen! Nem is kicsit. Fogainak is nagyon rossz.
2015. márc. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja es meg a sos is nagyon rossz a kutyaknak. Erre figyelni kell.
2015. márc. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, halálos.
2015. márc. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Nem teljesen. Inkább azt lehetne mondani, hogy háromszor olyan mérgező nekik, mint nekünk. Emiatt egy kis testtömegű kutyánál észnél kell lenni, mert emberi adagtól már mérgezéses tüneteket mutathat. Persze a legegyszerűbb nem is adni nekik, nincs rá szükségük és az édességek az ő fogaiknak is ártanak. Viszont komoly gáz inkább akkor lehet, ha a kutya kipakolja a konyhaszekrényt és felzabál egy csomó csokit, ebből szoktak inkább problémák lenni, nem abból, hogy dobnak nekik egy darabkát, attól semmi bajuk nem lesz. Ami tényleg komolyan mérgező nekik az emberi kaják közül, az például a xilitol (nyírfacukor), amit sok mindenbe tesznek cukor helyett.
2015. márc. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kutya méretétől függ és attól ,hogy mennyit eszik belőlele....pl ha egy kaukázusi megeszik egy kockát egy nap attól semmmi baja nem lesz,de hamár egy kockát adsz a tacskónak annak komoly következményei lehetnek! A fogak egészségét viszont lerontják...
2015. márc. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

(#4 vagyok) Nem azért, engem alapvetően egyáltalán nem érdekel ez a pontozás dolog, csak ebben az esetben zavar a lepontozás, mert én próbáltam nemrég alaposan utánanézni ennek a témának és legjobb tudomásom szerint amit írtam, az úgy igaz és nem szeretném, ha más idetévedő emiatt nem hinné el. Szóval ha valakinek más a véleménye, az legyen szíves kifejteni gombnyomogatás helyett, ha nincs igazam, akkor legyen is ez ide leírva.


A csokoládé a benne levő metilxantin szarmazékok, a koffein és a teobromin miatt "mérgező" a kutyákra. Ezeknek az élettani hatása gyakorlatilag ugyanaz a kutyára, mint az emberre, csak a teobromin esetében a kutyánál erősebb, ezért a halálos dózis náluk a harmada, természetesen testtömegkilogrammonként. Na most ráadásul egy kutya az ugye jóval kisebb egy embernél, simán lehet akár olyan kicsi, hogy egy ember tömegének alig néhány százaléka, egy ilyen kutyára a csoki simán mondható kifejezetten mérgezőnek, adott esetben a pár kilós kiskutyát egy tábla étcsokival meg lehet ölni, de nyilván már kevesebbtől is mutathat enyhébb mérgezéses tüneteket. De ettől még egy huszonöt kilós kutyának meg mondjuk egy kiló átlag étcsoki kell a halálos dózishoz, ami azért elég tekintélyes mennyiség, átlag háztartásban egyszerűen nincs is ennyi. Pár darabkától meg tényleg semmi baja nem lesz. A kisebb kakaótartalmú csokoládék (tejcsoki) értelemszerűen arányosan kevésbé veszélyesek.


Szóval nem pont úgy mérgező a csoki, mint a hipó :)

2015. márc. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!