Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szüleim egyre kevésbé bírják...

Szüleim egyre kevésbé bírják a kutyámat. Tipli van?

Figyelt kérdés

Lehet hosszú lesz, megpróbálom röviden.


Szóval. Pàrommal együtt éltem. Néhány hónapja bevàlaltunk egy kölyökkutyàt. Nekem màr volt több is, neki első. Nagyon megszerette, de sajnos a kutyàkhoz ugye nem nagyon ért. Na a lènyeg, pàr napja visszaköltöztem a szüleimhez. Pàromnak volt egy két rossz húzàsa, és közölték a szüleim hogy most azonnal hazavisznek. (Amugyse szerették soha a pàromat). Én magam se tudtam hogy mit tegyek, mert én is mérges voltam pàromra, de szerintem nem hagytam volna ott, de a szüleimnek nem mertem ellent mondani. Így hazaköltöztettek, kutyàval együtt természetesen. Nekik is van egy felnőtt kutyàjuk, màr koràbban találkoztak az enyémmel így velük nincs baj. Csakhogy. Anyumék kutyàja kinti-benti (falun èlnek), az enyém meg panelkutya. Így kezd sok lenni anyumèknak. Mert pl az ő kutyàjuk nem jöhet be ha sàr van, az enyém meg nem tudja hogy mi az hogy nem jöhet be, mert ugye szobakutya. És én meg is akarom annak hagyni. Meg pl otthon meg volt engedve hogy az àgyon aludjon,itt meg anyu kiakadt rajta mikor a kutya felment az àgyra. Úgy érzem kezd elegük lenni belőle. A kutyàmon is làtom hogy szomorkàs. Biztos hiànyzik neki az otthonunk és a (volt)pàrom.


Szerintetek mit tegyek? Egy biztos, a kutyàt nem adom pàromnak, és senkinek se. Nàlam az állat szent. Igazàból mivel nem is az èn döntésem volt teljesen a költözés, màr beszèltem pàrommal hogy visszafogadna e. Ő erre azt mondta hogy nem is akarta hogy elmenjek, és a kutya is iszonyúan hiànyzik neki.


Mit tegyek? Menjek vissza páromhoz?


2017. ápr. 28. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nőjj fel, és hozz saját, felelős döntéseket. Perpillanat eléggé úgy tűnik, egyik oldalról a szüleid irányítanak, másik oldalról a volt párod, a kutya meg csak ürügy.
2017. ápr. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Neked vannak önálló döntéseid is, vagy mindig azt csinálod, amit anyuci mond? Igaza van az elsőnek, nőj fel. Ha otthon akarsz lakni, lakj otthon, ha nem, akkor költözz el, de nehogy már a szüleid szabják meg. Amúgy meg rossz hírem van, ha otthon akarsz lakni, akkor alkalmazkodnod kell. A kutya megszokja, nem arról van szó, hogy ki akarják tenni kennelbe, csak nem akarják, hogy mindig bent legyen.
2017. ápr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Ne haragudj, hogy ezt mondom de életképtelen vagy. Tudom, hogy nem erre a segítségre vártál de egyszerűen nem tudok mást mondani. Így talán felnyílik majd a szemed.

Fogalmam sincs, hogy hány éves lehetsz de ha már együtt laktál a pároddal akkor gondolom nagykorú vagy és van munkád amiből fizettétek amit kellett. Felnőtt ember létedre mégis a szüleid mennek érted és döntenek helyetted, hogy akkor te most hazamész velük? Nem mersz nemet mondani a szüleidnek? Komolyan?

Kutya nevelés terén is súlyos problémáid vannak már csak a leírtakból, de arra fölöslegese is kitérni amikor még a saját életedről sem tudsz gondoskodni. Itt az ideje felnőni barátom.

2017. ápr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Megállhatnánk egy pillanatra? Mi az hogy hazaköltöztettek a szüleid? Most tinikről beszélünk? De akkor hogy lehet a párod? Vagy csak most ismerkedtetek meg, te iskolás vagy és becuccoltál a már dolgozó barátodhoz?


Ha tini vagy, akkor érthető az egész történet. De akkor azt csinálod, amit anyuci majd mond neked. Nem te fogod eldönteni, hogy a saját házukban a kutya kinti vagy benti lesz.


Ha felnőtt vagy, amit nagyon kétlek, akkor... nem, nem lehetsz felnőtt. Ők tudnak saját maguk döntéseket hozni, nem anyuci mondja meg hogy lesz tovább.

2017. ápr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Tanítsd meg a kutyának, hogy a szüleidnél nem lehet a kertből csak úgy bemászkálni (vagy csak simán csukd be az ajtót) és ágyakra felugrálni, aztán majd ha elköltözöl vele akárhova, akkor azt csinál, amit akar. Nem egy nagy kaland.
2017. ápr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
hm
2017. ápr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Csak dübelt találtam itthon,az is jó?
2017. ápr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
Add vissza a párodnak a kutyát, probléma megoldva, ő nincs egyedül, a kutya lakásban és ágyban lehet, neked meg ott van anyád.
2017. ápr. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon kíváncsi vagyok hány éves lehetsz...


Dolgozol? Akkor költözz el és probléma megoldva!


Ha meg tini vagy, akkor sajnos alkalmazkodnod kell. Nem egy nagy kaland megtörölni a kutya lábát ha bemegy vagy nem engedni fel akárhova.


A pasid helyében meg inkább hagynálak a fenébe, előbb fel kéne nőni és önálló döntéseket hozni, csávózás meg együttélés (khm inkább élősködés) helyett.

2017. ápr. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!