Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy mossátok ki a szőrös...

Ti hogy mossátok ki a szőrös ruhákat?

Figyelt kérdés

A gépbe berakott ruhák közül alapból csak kb. 3 szőrős, mosás végén viszont már mindegyik. Bizonyos anyagú ruháimhoz különösképp hozzáragad a rengeteg szőr. Lehetetlen eltüntetni róluk. Kirázás semmit sem ér, egyesével leszedegetni se lehet őket, mert olyan sok van.

Ha már megszáradtak akkor is hiába rázom őket, undorítóan néznek ki.



2017. ápr. 30. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szösz leszedő henger mosás előtt. Illetve nem árt néha a dobot ki törölni.


Kutyakozmetikus vagyok, itthon mostam sokszor az extrém szőrős ruháimat viszont nem raktam be más utcai ruhát hozzá. Mosás végeztével pedig kitöröltem egy nedves ronggyal a dobot,így egy csomó szőrt kiszedtem. Utána átlagban mindig szőnyeget raktunk bele vagy apum melós ruháit stb. Most másik helyen melózok ott kimossák a törcsikkel együtt így itthon nincs annyira szőrőzés.


Saját kutyáimnak nem hullik annyira,bichonok. De a sötét ruhákon sajnos látszik. Mi szösz leszedővel húzunk párat mosás előtt. Mikor pedig már megszáradt a ruha és hajtanának be ha vmelyik szőrösebb maradt akkor is szösz leszedő henger. Más praktikát sajnos nem ismerek.

2017. ápr. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A szőrleszedő hengert már próbáltam. Néhány nagyobb szőrszál kivételével nem szedi le őket. A pamut pólóba úgy beleragadnak hogy hihetetlen. :(

2017. ápr. 30. 17:55
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még a vizes kéz marad.


Rövid szőrű kutyád van akkor meg sajnos a legnehezebb.


Én annyit tudok ajánlani még,hogy legyen "otthoni játszós" ruhád amiben kutyázol és ne keverd mosásnál az utcai ruhával akkor nem az egész ruha tárad lesz szőrős. De elég ha egy darab szőrős pólót beteszel az összes szőrős lesz.


Szóval akkor szelektálás marad.

2017. ápr. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én külön mosom a játszós és elmenős ruhákat. A játszósban sokszor benne marad, de nem tudok mit csinálni. A zokni, pulóver és melegítő, ami durva, megmondom őszintén, én nagyon nem szórakozok ezekkel, kb félévente veszek 2-3 új melegítőt vagy ami itthoni, turkálóból. Régen szedegettem, de hasztalan. Plusz őrült módjára 2 naponta takarítok a kutyákból is próbálom kifésülni az elhullott szőrt :)
2017. ápr. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a szöszleszedő henger helyett jobban bevált a széles cerlux ragasztószalag.Hidd el, egy próbát megér:

Négy cica boldog gazdija:))

2017. ápr. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

van egy rossz hírem :)

semmit nem tehetsz

vállaltad az állatot annak pedig szőre van teljesen sosem fogod eltüntetni

előző kutyusom 4 éve pusztult el a mostani előtt még volt olyan cucc amibe kutyaszőrt találtam

jó igaz olyan ruhákba amit egy évbe ha 3x-4x veszek fel és mosok de akkor is

"tüneti kezelések vannak" mint írták henger,cellux stb de azok is csak egy részét szedik le

2017. ápr. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Metionin ***** válasza:
Van ez a széles barna ragsztószalag, na azzal szedem le mielőtt a szennyesbe kerül a ruha.
2017. ápr. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A Furminator nevű fésű egy áldás, annyi szőrt kiszed a kutyából, hogy hihetetlen, azóta én már nem mosok külön, mert nem szőröznek annyit a drágák. Fésülés után igyekszem beiktatni egy úsztatást is, az kimossa a maradékot a bundából. Vedléskor alaposan, heti többször szinte kopaszra fésülöm őket bontófésű+Furminator kombóval (brutális, néhol a bőrük is kilátszik, úgy kiszedi az elhalt aljszőrzetet), aztán sokáig nyugi van, mert így szinte egyszerre fog megint "beérni" a szőrük, alig hull a köztes időszakban. Ez már öt éve bevált taktika. Igaz, nálunk sokat vannak kint, úgy hallottam, hogy a panelos kutyáknál nem annyira kifejezett a nagyvedlés, hanem egész évben váltják a
2017. máj. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
...szőrüket. Bocsánat, elküldte a telefon idő előtt. Szóval amit fent írtam, az ettől is függ, attól, hogy nekünk bevált, másnál már nem biztos.
2017. máj. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ő benti kutya úgyhogy folyton hullik neki, de nagyon. Pedig fésülöm is, jó fésűim vannak, rengeteg szőrt kiszednek.

Fürdetni ritkán szoktam, de azután meg még rosszabb a helyzet, mert a tiszta szőr elkezd róla szállni mindenfelé, és mindenhez odaragad.

Van egy kis labrador is benne, úgy hallottam hogy azoknak hullik még ennyire a szőre. Naponta 2 maroknyi biztos hogy kijön magától, ha fésülöm, még több. Szerintem ez már nem normális. De nincs rajta szőrhiány sehol se. És nincs is betegsége ami ezt okozhatná. Rövid szőre van de elég tömött. Elképesztő, hogy milyen mértékben hullik neki... :(

2017. máj. 2. 00:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!