Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat a kölyökkutya?

Miért ugat a kölyökkutya?

Figyelt kérdés
4 hónapos tacsink többször ugat naponta hosszan és vékony hangon. Van amikor tudom hogy miért de van amikor már ötletem sincs, meg van a reggeli séta, kaja, de utána csitithatatlanul ugat. Segítséget szeretnék kérni. Le szoktuk foglalni egyébként ha tudjuk, reggel 20 percet játszva tanulunk is de van hogy ez sem használ.

2017. máj. 1. 08:48
 1/6 anonim válasza:
33%
Ez szerintem normális,csak lehet hogy érzi hogy kutya van a közelébe vagy nem?Amikor nem bírjátok lefoglalni mert annyira ugat akkor keressétek meg a gyenge pontját vagy kedvenc játékát!
2017. máj. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kutya nincs a közelben esetleg a fentebbi szinteken. Lefarasztjuk egyébként rendesen, próbáljuk a figyelmét is terelni, néha szeret műanyag palackot cincálni de annyira akarja a figyelmet hogy nemtudom már mivel lehet ez jó mederbe úsztatni, mert hisz nagyon sokat törődünk vele és amit tudtam praktikákaz is bevetettem.
2017. máj. 1. 09:18
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Tiltani kellene megtanulni. Ha nem megy, vigyétek kutyaoviba (csak ne olyan helyre, ahol azzal kezdenek, hogy egy éves korig nem tiltunk semmit, mert az egy életszerűtlen agyrém, csak arra jó, hogy biztosan két éves koráig ott ragadj a kutyaiskolán).
2017. máj. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyebkent baromi okos es nagyon gyorsan megtanulta az ült, a maradjot meg a visszahoz dolgot. A tiltast azt nehezen tudjuk alkalmazni. Én előbb megpróbálnám magamtól ha van valami módszer.
2017. máj. 1. 09:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Van több módszer is, de minden kutyánál másképp hat. Ami az egyiknek még nagyon kevés, az lehet a másiknak már sok. Ahhoz, hogy a tiltás hatékony legyen, de ne túl durva, a kutyához kell igazítani a korrekciót. Ezért mondom, hogy inkább mutassa meg hozzáértő, hogy hogyan kell, mert élőben fél perc alatt kitapasztalja az ember, hogy mi van, neten tippelgetni meg kicsit hosszadalmas, és még mindig nem biztos, hogy leírásból te tényleg úgy fogod tudni csinálni, ahogy kell. Csomóan pl. nem veszik észre magukon, hogy tök kedves hangon akarnak tiltani, és nagyon nehezen tudják ezt elhagyni, akkor is, ha mondjuk. Egyszerűen ha ránéznek a kutyájukra, reflexből szeretetteljes hangon beszélnek, azt meg nyilván nem fogja komolyan venni a kutya, hacsak nem egy feltűnően együttműködő darab. Ilyen problémákat neten soha senki nem fog neked kiszúrni. Egy alkalom kutyaovi 1-2000 Ft, ennyit csak megér, hogy ne ordítson az állatotok egész nap.
2017. máj. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A tacskók egyébként is hangosabbak, többet ugatnak.
2017. máj. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!