Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszéd kutyának átdobálni a...

Szomszéd kutyának átdobálni a kaját, hogy ne ugasson?

Figyelt kérdés

Egész nap elviselem valahogy,hogy ugat,de mikor a gyerekek alszanak délben akkor mindig dobok át neki valam csontot vagy rágós húst,hogy befogja.

Ezért bajba kerülhetek ha lebukok?



2017. máj. 1. 09:46
1 2 3 4 5 6
 21/58 pptomi ***** válasza:

A kutya úgy gondolja, ha ugat, akkor kaját fog kapni. Erre te magad szoktattad rá, most hogyan fogod leszoktatni a szomszédban?

Ha az én kutyámat etetnéd, akkor elég morci lennék miatta. Persze a kutya nevelése a gazdán múlna leginkább, de itt tevékenyen részt veszel benne, mert jutalmazod, ráadásul úgy neveled, hogy éppen az ellenkező hatást éred el vele.

Beszélj a szomszédoddal, hátha ért valamit a kutyájához és megpróbálja nevelni. Viszont elég nehéz dolga lesz ezután, ha kapható rá egyáltalán.

2017. máj. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit a kutyákról: Ha a kutya valamit csinál akkor vagy jutalmazunk, vagy szidunk. A jutalmazás két legnépszerűbb módja a jutalomfalat, vagy a simogatás. Na már most, a kutya ugat, erre te átdobsz neki egy csontot. Ő meg azt gondolja, hogy ó szuper, tök jó dolgot csináltam, még kaját is kaptam érte. Ha ezt csinálod az életben nem lehet majd kinevelni a kutyából, még akkor se, ha a gazdája akarná. Ez most a kutyában egy megrögzült viselkedés, tudja, hogy ha ugat, akkor kap kaját. Tehát magaddal babráltál ki, gratulálok.


Másrészt, fogalmad sincs, hogy a kutyának van-e valamilyen allergiája. Hidd el, ez elég gyakori. Másrészt, a megfőtt csont általában szilánkos, könnyen felsértheti az emésztőrendszerét, amibe akár bele is halhat. És igen, te leszel a felelős, főleg, hogy ha tudják, hogy eteted a kutyát.


Harmadrészt, ne a kutyában akarj már kárt tenni. A kutya unatkozik, azért ugat. Nincs senki aki foglalkozna vele, mert valószínűleg a gazdája tojik rá. Jelentsd fel, szólj a jegyzőnek, vagy bármi, de ne a kutyának dobálj csontokat, meg más vackokat.

2017. máj. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 A kérdező kommentje:

3,5 éve ugat kb egész nap,ha nincsenek itthon. Én 4-5 hónapja dobalok at neki kaját. De amúgy annyira nem érdekel,hogy ezt ő jutalomnak veszi vagy sem. 3 évig senki nem etette mégis ugatott.

Nekem az a lenyeg,hogy arra az 1-2 orara csendbe legyen és az megvan. Ha ezt ő jutalomnak veszi akkor legyen. Fizetek neki azert,hogy csendben legyen.

2017. máj. 1. 14:53
 24/58 anonim ***** válasza:
Akkor minek tetted fel a kérdést? Csuld be az ablakot, tedd be a szobaajtót és altasd a gyereked nyugiban. Ha panel lenne akkor ott mit csinálnál?
2017. máj. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 A kérdező kommentje:
Nem arra voltam kivancsi,hogy csinaljam-e vagy sem,mert bevallt csinalom. Hanem hogyha lebuknek akkor JOGI kovetkezmenye lehet-e, hogy en "veletlenul atejtettem" par csontot.
2017. máj. 1. 15:46
 26/58 A kérdező kommentje:

De amugy nem laknek panelban. :) Egy honap eleg volt.

Mas is tart kutyat az utcaban megsem ugat egesz nap valamit csinalni kell, hogy a gyerek aludhasson.

2017. máj. 1. 15:48
 27/58 anonim ***** válasza:
75%
Èn konkrétan agyonütnélek, hogy miért, már leírták...
2017. máj. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 A kérdező kommentje:

Mert átdobok neki egy csontot,hogy a gyerekek tudjanak aludni. Aham. Gratulálok!

És ilyen emberek vanna szabadlábon. :/

Mondjuk tudom,csak itt nagy a száj,név és arc nélkül.

Legközelebb megkérem a szomszédot,hogy ne zárja be. Szökjön el,üssék el.

Sziasztok

2017. máj. 1. 18:38
 29/58 anonim ***** válasza:
96%
Így van, sértődj meg. Én leírtam a választ a kérdésedre: a gazdik nem örülnek erre, mert lehet, hogy olyat okozol, amiről nem tudsz. Ha ezt nem sikerült értelmezned, drága, akkor nem kellett volna szaporodnod, és a kutya is ugathatna boldogan.
2017. máj. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy azt feltételezed, hogy az etetés jogilag kifogásolható. De azt nem tudod elképzelni, hogy erkölcsileg kifogásolható? A kettő együtt jár. Nem etetjük más kutyáját, pont. A rendőrségen valószínűleg sosem lesz ügy ebből, de egy nagy szomszédi vitát és hajcihőt a hátadra kaphatsz, és tudod mit? A szomszédnak lesz igaza?
2017. máj. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!