Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS Ha a kutya xilitet evett...

SOS Ha a kutya xilitet evett és egy óra után nincs baja, akkor már nem is lesz, ugye?

Figyelt kérdés

A sztori: 6 hónapos 20 kilós kutya megevett egy palacsintàt amiben xilites túró volt. Adtam neki sós vizet hogy hànyjon, de nem hányt. Felhívtam egy dokit aki azt mondta hogy ennyitől nem lesz baja.

Ez màr egy órája törtènt, a kutya ugyanúgy futkàrozik, jàtszik, iszik. Mindenhol azt olvastam hogy a xilites "mérgezés" tünetei 30-60 percen belül jelentkeznek.

Ha màr ez az idő letelt, akkor màr nem lesz baja, ugye?


2017. máj. 1. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
reménykedj hogy nem... :/
2017. máj. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogy érzi magát a kutya?
2017. máj. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ugyanolyan mint eddig. Voltunk sétálni, labdáztunk, játszik a másik kutyánkkal. Ugyanolyan vidàn mint eddig. Az előbb ettem almát és ő is evett belőle (nagyon imádja az almát).
2017. máj. 1. 20:20
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Tekintve, hogy a xilit kisebb mennyiségben is maradandó májkárosodást okozhat, én inkább mégiscsak elvinném állatorvoshoz. :/
2017. máj. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tudom, kifogàsnak hangzik, de falun vagyok, a környéket csak "tipikus falusi" àllatorvosok vannak, messzebre meg nem tudok menni mert gyerek vagyok.

A szüleim csak legyintettek az egészre, csak morogtak mikor hànyatni próbáltam a kutyàt ("minek csinálod, csak elvadítod vele a kutyát"), és legyintettek hogy a másik kutya is evett màr többször xilites sütit (mindig egy-egy harapást) és neki sincs semmi baja. Szóval ők biztos nem viszik el 60 kmre dokihoz.

Egyébként pont az előbb kérdezte anyám kötekedésből hogy hányt a kutya? Mondom nem, csak öklendezett. Válasz:akkor meg minek kellett vele szenvedtetned??

2017. máj. 1. 20:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát 10 kilónként 1 gramm már mérgező. Reménykedj. A mienk már evett mérgezett patkányt is.
2017. máj. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ennyitől még valószínűleg nem lesz nagy baj, csak legközelebb ne forduljon elő!


Off, de én például ismerek egy 10 éves labradort aki minden évben megdézsmálja az egész szőlőskertet. Úgyhogy vannak ilyen rejtélyes túlélők... :o

2017. máj. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!