Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes-e még elvinni a 13...

Érdemes-e még elvinni a 13 hetes kiskutyát? (óriás schnauzer lányról lenne szó)

Figyelt kérdés

Otthon már megbeszéltük, hogy mindenféleképpen kicsiként szeretnénk elhozni kiskutyát, hogy majd tőlünk tanulhasson, ne legyen késő nevelni.

A legfőbb probléma az, hogy most csináljuk az első kertet, vagyis a cél, az lenn, hogy ne rongáljon annyit, tudja hol végezheti a dolgát, stb.


2010. máj. 15. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
13 hetes kutyát még nyugodtan lehet tanítani,hiszen még kölyök,persze,hogy érdemes.
2010. máj. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én 11 hónaposan hoztam el a labradoromat. Soha semmilyen gond nem volt a kapcsolatunkkal.

A keverékem 1,5 évesen került hozzám, menhelyről. Akik látják velem, el sem hiszik.

A kölyökkutyám 12 hetesen került hozzám, semmi gond nem volt és nincs is vele.

Az emberek tévednek amikor azt hiszik h jobb kapcsolatuk lesz attól a kutyájukkal h ha kölyökkoruktól náluk van. Nem ezen múlik. Az első 12 hét arra kell a kutya életében h az emberekhez szocializálódjon, érintkezzen velük. A kutyák nem olyanok mint a kiskacsák h ahhoz ragaszkodnak legjobban akit meglátnak először vagy aki felneveli őket.


13 hetesen nyugodtan elhozhatod. Semmit nem veszítesz vele - se a kutya.

2010. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a legjobb, hogyha 8 hetes korában viszed haza szóval a tiedet már nyugodtan elviheted, és a kiskutyákat is ugyanúgy lehet tanítani mint a nagyokat, annyi, hogy az többet fog veled játszani.
2010. máj. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Én személy szerint ha tehetném csak növendék kutyát vennék....
2010. máj. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Ha egy 13 hetes kölyök szerinted öreg, akkor mi a fene az elég fiatal?? A szopós korú? Vagy nem tudom már, vidd akkor rögön, ha kijön az anyjából!!
2010. máj. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
a kérdésemben nem szerepel az "öreg" szó
2010. máj. 16. 02:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Én 6 éves kutyát fogadtam örökbe, és tökéletesen meg tudtam nevelni. A kor nem számít. Annyi a különbség, hogy a felnőtt kutyának van egy már kialakult jelleme, tulajdonság rendszere, amit kézhez kapsz és idővel kiismersz. A kölyökkutyánál ugyanúgy meg van ez, csak ő melletted nő fel, amíg ezeket megismered. De hiába nő fel veled egy kölyökkutya, a jellemén így sem tudsz változtatni (pl. ha egyáltalán nem tudod felkelteni az érdeklődését a labda iránt, akkor az úgy is marad, akár felnőtt, akár kölyök).

A kialakuló, vagy kialakult jellem nincs összefüggésben a neveléssel. A nevelés csak a gazdán múlik.

Nem is értem, hogy hogy merülhetett fel benned olyan kérdés, hogy egy 13 hetes kiskutya túlkoros már a neveléshez. Vicces...

2010. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a legjobb 12 hetes kortól elválasztani !!

tehát tökéletes az idő.

a szocializációs időszak a 12-16 hét !

kert ??? annak annyi :)

ha eleget törődtök vele, akkor talán békén hagyja a kertet .TALÁN !!

ne rohangáljon ??

ok, akkor te ne járj a lábadon !

egy plüsskutya nem rohangál. egy kutya pedig igen.

el kellene dönteni, hogy mi a fontos : a kert, vagy a kutya!!KÖLYÖK KUTYA

a kettő együtt nem nagyon :)

hol végezze a dolgát, az pedig csak szoktatás kérdése, azaz foglalkozni kell a kutyával .

( homokkal feltöltött sarok az udvarban, ahová odaszoktatod a kutyát )

2010. máj. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
persze bármikor elhozhatod, nincs és nem is lesz késő.
2013. aug. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!