Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak adhatok házi kosztot?

Kutyámnak adhatok házi kosztot?

Figyelt kérdés
Nem maradékra gondolok, amit mi már nem eszünk meg, hanem mondjuk szedek neki is az ételünkből, mikor ebédelünk így változatosan kapna főtt ételt is, este pedig konzerv/táp.
2017. máj. 8. 15:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
tök mind egy hogy maradékot adsz vagy a sajátotokból hisz ugyan az a kettő...
2017. máj. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
34%
Az állatok nem igénylik nem emésztik a főtt sült dolgokat , a só és a cukor sem tesz jót . Jobb minőségű egyféle száraztáp , néha párolt hús árpagyöngy hasznos . A konzerv víz zselé és hulladék .
2017. máj. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%

A maradék és az, hogy szedsz neki a ti ételetekből, az gyakorlatilag ugyanaz.

Nem való egy csomó minden kutyának, amit mi emberek eszünk. Más az emésztésük, emésztőrendszerük. Mi mindenevők vagyunk, ők ragadozók.

Tehát nem jó ötlet. Amúgy a konzerv sem.

Elég egy jó minőségű táp, vagy ha szimpatikusabb, akkor BARF étrend.

2017. máj. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Maradékokból én arra gondoltam, hogy csontok, nyesedékek, bőrdarabkák. Rendesen szednék neki egy tányérral akkor, amikor mi étkezünk, mert azt szeretném, ha teljes értékű családtag lenne és velünk egy időben enne.
2017. máj. 8. 15:07
 5/21 A kérdező kommentje:
Természetesen nem minden esetben! Pl, ha káposztás tészta van, nyilván nem adnék azt neki :)
2017. máj. 8. 15:08
 6/21 anonim ***** válasza:
1%
Nyugodtan, pörkölt, leves, ezektől nem lesz baja. Sütit, tortát nem kéne.
2017. máj. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert tegnap kíváncsiságból adtam neki pár kocka húst a pöriből amit én már nem bírtam megenni meg egy kis tésztát és megette.
2017. máj. 8. 15:10
 8/21 anonim ***** válasza:
31%
Nem jó ha veletek eszik! Ezzel azt jelzed hogy a falkábna egy szinten áll mint ti, nem fog vezérnek tekinteni. Este kapjon kaját és kész.
2017. máj. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

Csontot hőkezelve, sülve-főve eleve tilos adni.

Paprikát, sós, borsos, zsíros, fűszeres ételeket nem szabad kutyának adni (pörköltben van bőven mindegyik).

Tésztát felesleges.

Ha egészségesen szeretnéd etetni, akkor ne így etesd. Ha ragaszkodsz hozzá, ehet éppen veletek egyidőben (bár semmi értelme, nem ettől lesz családtag), de neki való ételt (táp vagy BARF).

2017. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%

Persze, hogy meg eszi mert megszokta, hogy amit tőled kap ételt azt megeheti. Ettől függetlenül nem jó neki, főleg nem egy zsíros pörkölt.

A kutyák nem élvezetből esznek, így egy jó minőségű táp mellett nincs szüksége ilyen változatosságra. Az más kérdés, hogy a konzervre se.

Attól még lehet teljes értékű családtag, ha nem eszik ugyan azt mint ti.

2017. máj. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!