Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házi kosztnak ez mennyire jó...

Házi kosztnak ez mennyire jó a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Kap főtt húsból (darált baromfihús) 400-500 grammot,rizsből olyan 300,ritkán tésztát,1-2 tojást pár naponta nyersen ütök a tányérjába,kevés túrót,meg este fele adnék egy farhátat(ezt is megfőzhetem?)

4 hónapos közép-ázsiai juhászunk van.

Nyerssel majd csak később akarom etetni,tudom,hogy az jobb lenne,tehát ezt ne írjátok.Tápot is ritkábban kapna.

Köszönöm.


2014. szept. 8. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Farhátat szerintem ne főzd. Vagy tegyél hozzá az eledelhez valamilyen multivitamin-ásványianyag kiegészítőt, vagy lehetőleg nyers (reszelt vagy darált) zöldséget.

Egyébként ha félted a 4 hónapos volta miatt a nyerstől, feleslegesen teszed. Nekem a 3 hónaposom is nyersezik, őt is tápról állítottam át.

2014. szept. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem "Vagy" hanem "És" akart lenni.
2014. szept. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak a farhátat ha nyersen adom,az nem baj,hogy a másik fele meg főzve van?
2014. szept. 8. 16:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Mehet a darált hús is nyersen, ez a legjobb neki. A disznóhúst viszont főzni kell minden esetben!

Nézz utána a BARF etetési módszernek, ez is nagyjából erre alapul.

2014. szept. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hüvelyes csontokat ( szárnyasok ) ne főzz. másképp törik, plusz kifőzöd belőle a vitaminokat. tojást adhatsz egészben, mármint feltörve héjával együtt. mehet még a sajt, hal nyersen vagy konzervben. mindenféle zöldség, főképpen répa.
2014. szept. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!