Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava gazdik segitenetek?

Csivava gazdik segitenetek?

Figyelt kérdés

Van egy 9 honapos csivavam. Szobatiszta mar de vannak idoszakok amikor teljesen megorul. Volt amikor meglatta a porazt, hogy le akarom vinni es osszepisilte magat. Hala az egnek errol leszokott de most ujabb gond van. Ma felvettem ahogy szoktam hogy megyunk le de a szoba kozepen ahogy felemeltem osszepisilte magat de jo rendesen. Nem szidtam le mert igy is remegett nem akartam hogy rossz elmeny legyen neki ( azt hittem veletlen volt ) Most este megint le akartam vinni es ahogy felemeltem megint bepisilit hat most kikapott mert ez mar nem normalis. A kerdesem az lenne, hogy minden csivava ilyen idota vagy csak az enyem?

Nagyon pipa vagyok mert leviszem rendesen napi 3 x orul is mikor kimegyunk, de ezek a bepisilesek es utana remeg mint a nyarfa level. ???

Sot igazabol mikor siman mondom neki, hogy menjunk setalani akkor is kuporodik es remeg. Semmi rossz elmenye nem volt es mikor lent vagyunk akkor elvezi. En nem ertem...



2017. máj. 8. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom izgatott lesz hogy mentek. Minek emeled fel? Vezesd ki a lakasbol porazon. Max a lepcson emeld mar fel.


Amugy a 3 nem biztos hogy eleg egy ilyen picur kutyanak. Nekem 7 kilos kutyaim vannak de azok reggel 2x pisilnek, mikor hazaerunk 1x, estig meg 2x es lefekves elott is. Igaz nekunk konnyu mert van kert de gondolom minden kutyanak jol esik ha nem kell tartogatnia olyan sokat.

2017. máj. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szerethet sét@lni és izgatott lesz. A mienk ilyenkor csahol, ugrál, szaladgál, hozza-viszi a pórázt, elrohan inni ilyenek. Alig tudom elkapni hogy ráadjam a hámot :')

Még kicsi. Ilyen korban az örömtől gyakran bepisilnek. Nem szabad lecseszni, csak egy kicsit megdorgálni. Vidd le gyakrabban és ne emeld fel, lehet hogy megnyomod a pocakját és az izgatottság plusz nyomás a hasra aztán becsurizik. Majd elmúlik nyugi.

2017. máj. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez egy érzelemkezelési probléma: túl izgatott ahhoz, hogy tudja tartani a vizeletét. A megoldás az, hogy érzéketleníteni kell az indulási rituáléval kapcsolatban: amint látod, hogy kezd izgatott lenni, abbahagysz minden készülődést és valami totál mást csinálsz, mondjuk leülsz olvasni, amíg meg nem nyugszik. Ha megnyugodott, akkor folytatjátok, ha megint kezd izgatott lenni, megint egy tök más tevékenységbe kezdesz. És ezt unásig ismétlitek.


Egyes sem mond hülyeséget, érdemes lenne többször levinni.

2017. máj. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyanazt tudom mondani, mint az elozoek. Nekem is ugyanez volt, izgatott lett, 10 masodperc alatt lefutott egy felmaratont a lakasba es ugatta a porazat. Ott hagytam, majd amikor megnyugodott ujra probaltam. Ez bevalt. Most a kajanal is ezt csinaljuk, mert rlso seta utan tudja h az jon es mar a lepcsohazba ugral... :D le kell oket szoktatni, mert nem jo ha felspanoljak magukat.
2017. máj. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat. Amugy ezt szoktam csinalni hogy ha latom, hogy menekul meg mar guggol le pisilesi pozicioba akkor elmegyek onnan. Ilyenkor beszalad a helyere es remeg:(

Nem ertem miert fel mert amint kimegyunk az utcara mar ugrandozva szalad. Fura

2017. máj. 9. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!