Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava gazdik! Hogy jellemezn...

Csivava gazdik! Hogy jellemeznétek a kiskutyátokat? Tényleg annyira agresszív?

Figyelt kérdés
Csivavát szeretnék, de sokan azt mondják, hogy nem ajánlatos. Kérlek titeket, hogy a hozzá nem értők ne írjanak!

2013. jún. 21. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ne az agresszivitástól férj. egy fél kilós kutyát egyáltalán nem nehéz visszafogni egy gyereknek sem...


sok a beltenyésztés és az ebből származó betegségek. egy jó csivava kb. 100e ft-ba kerül.

2013. jún. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
félj...
2013. jún. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
21%
Rettegj.....
2013. jún. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lesz agresszív ha nem neveled és azt hiszi, hogy ő a falkavezér. Ugyan úgy nevelni kell és be kell vele tartani alap dolgokat, mintha nagy kutya lenne. Nem szabad beleesni abba, hogy "olyan kicsi, úgyis vissza tudom fogni". Persze, valóban vissza tudod fogni, de mindkettőtöknek jobb ha nem úgy sétáltok, hogy hörögve tépi a pórázt.


Ezen kívül hallgass, az elsőre, hogy jó helyről vedd. 20 ezerért nincs garantálva, hogy nem egy ideggyenge, "selejtes" kutyát kapsz.

2013. jún. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Platypus ***** válasza:
100%
A környékünk tele van törpekutyával, csivavával is. Szinte mindegyik agresszív. Napi szinten támad rám valamelyik miközben csak mennék a dolgomra. Persze egy két kilós kutya támadását nem veszem a lelkemre, azt viszont igen, hogy a kedves gazdák ezt totálisan közömbösen nézik, és meg sem próbálják nevelni a kutyát. Szerintem ez elég tipikus helyzet ebben az országban. A legtöbben azt a következtetést vonják le, hogy a törpekutyák agresszívak. Szerintem meg a törpekutyákat tipikusan olyan emberek választják, akiknek halvány fogalmuk sincs róla, hogyan kéne egy kutyát nevelni, sőt meg sem próbálják. Érdekes, hogy Ausztriában legalább ennyi törpekutya szaladgál az utcákon, mégis normális kutyaként viselkednek. Szintén ott láttam dog dancinges csivavát, ami valami félelmetesen ügyes volt. A csivava is olyan kutya, mint a többi, csak gyakran kerül nem megfelelő gazda kezébe.
2013. jún. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj a fajtával, azzal van baj, hogy a legtöbb gazda rosszul neveli. Féltik a kutyát, felveszik, ha más kutya jön. Azt gondolják, hogy mivel kicsi, nem tud nagy bajt csinálni, ergo nem kell túl sokat nevelni.

Amikor én jártam a kutyámmal kutyaiskolába (szintén kistestű, yorkshire) volt ott csivi, nagyon okos volt, semmi agressziót nem mutatott se ember felé, se nagytestű kutyák irányába.

És lehetőleg ne szaporítótól vegyél, az még sokat fog segíteni :)

2013. jún. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

A csivavák egyáltalán nem agresszív kutyák! Az én csivim most lesz két éves és nagyon nyugodt,bartáságos természetű mind emberekkel mind más kutyákkal. :) Egy angyal...:) Bújós, kedves, csak engem szeret és hálás nagyon...jobb kutyát el sem tudok képzelni magamnak :) Fehér krém színű szuka csivava Lola a neve :) Az eslő csivavám is ilyen természetű volt, sajnos már nem él. Ő is mindig az emlékeimben fog élni. Szeretem a csivavákat! Fontos az,hogy ki mennyit foglalkozik a kutyájával, és a szeretet

2013. júl. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hogy őszinte legyek, nem szeretem a csivavákat. Nem a jellemük miatt, hanem a kinézetük elég természetellenesnek tűnik nekem. Viszont a kutyapszichológia rájuk is vonatkozik.

Valójában a csivavák nem agresszívak, csak a gazdáik nem fegyelmezik és nevelik annyira, mint mondjuk egy német juhászt, hiszen a csivavák "annyira aprók és édesek"

Viszont így a kutya nem érzi az embert falkavezérnek, így muszáj magát megválasztania, hiszen a vadonban a farkasok közt életbevágóan fontos, hogy legyen vezérük.

2013. júl. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 albert1121 ***** válasza:
0%
enekem még akor semm kéne csivava ha fiyetnének érte
2013. júl. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 albert1121 ***** válasza:
27%
énekem még akor sem kéne ha fizetnének érte
2013. júl. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!