Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csehszlovák farkaskutya...

Csehszlovák farkaskutya vélemények?

Figyelt kérdés

Akik szeretik a németjuhàsz, husky, kaukázusi fajtákat (és tartottak is) azoknak "érdemes" venni egy csehszlovák farkaskutyàt?

Googleban csak egy kennelt találtam, lehetséges hogy ez az egy működik csak Mo-n?


2017. máj. 9. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:

A Crying Wolf kennelnek volt 2010es évek elején egy világgyőztes kutyája, fogalmam sincs hogy tenyésztenek-e még de érdemes megkeresni őket. Akkor itt van egy másik, aktív kennel: [link] .

Személyes tapasztalatom nincs, maximum ugyan azt tudnám ide beírni róluk mint a Google találatok, de azokat gondolom már elolvastad. Szerintem lépj kapcsolatba mindkét kontakttal ők majd segítenek.

2017. máj. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én csak az ingariant találtam, szerintem a másik már nem működik.
2017. máj. 9. 09:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Sehol nem találom a Facebook profilját, sem a kennel oldalát (ha van egyáltalán) de szerintem egy e-mailt/telefont megér. Ha Facebookon keresed akkor Vácon van a kennel, hátha úgy sikerül megtalálni, nekem sajnos nem sikerült. (CryingWolf)
2017. máj. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Én nem tudom, ti mit kerestek és hol, de [link] az első találat a guglin a névre keresve és működik is az oldal.
2017. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, viszont elég rég volt frissítve az oldal és egy csomó tenyésztőnek még él az oldala, közben 5-10 éve már nem is foglalkozik azzal (más fajtáknál például). Az oldalt megtaláltam, de a tenyésztő Facebook oldalát nem, ahogy a kennelnek a facebook oldalát sem (mert már a legtöbben facebookot használnak saját oldal helyett).
2017. máj. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezeknél a fajtáknál sokkal nehezebb eset a csehszlovák farkaskutya... Nem tudom, hogy pontosan mire számítasz vagy mit szeretnél a kutyától, de szerintem gondold végig, hogy szeretnél-e ilyen kutyát
2017. máj. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Annak érdemes vennie, aki csehszlovák farkaskutyát akar. Ha neked fekszik a NJ, a husky, vagy a kau, akkor tarts azt, nem kell feltétlenül szívni a farkasvérrel.
2017. máj. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mit jelent, hogy "érdemes"-e venni?

Aki kutyát vesz, a legtöbbször azért választ bizonyos fajtát, ha fajtára választ, mert azt szereti.

Minden általad felsorolt fajta más tulajdonságú.

2017. máj. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Áz általad felsorolt fajtákat kár a cseh farkaskutyához hasonlítani, mert mindet pite megnevelni hozzá képest. Ha komolyak a szándékaid, szereted a kihívásokat, gazdag vagy és tudod mit vállalsz akkor hajrá. Ha ezek közül bármelyik nem akkor inkább hagy a fenébe, a te, a kutya és a környezeted érdekében is.
2017. máj. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Természetesen a farkas felmenők miatt ezt a fajtát nehezebb szocializálni, ezért fontos, hogy kora kölyökkortól kezdve hozzá legyen szoktatva az emberekhez, más kutyákhoz és állatokhoz, valamint az embert körülvevő urbanizált környezethez. Egygazdás kutya, az idegenekkel szemben visszafogott, tartózkodó, de a gyermekektől mindent eltűr. A kanoknál különösen oda kell figyelni a más kutyákkal való szocializációra. Nem való első kutyának, csak tapasztalt ebtartóknak."


Őszintén, én akkor vállalnám be, ha már legalább három nehezebb fajta kutyát megneveltem szinte tökéletesre. Egy percig se felejtsd el, hogy ez félig egy farkas. Egyébként én inkább külföldi kenneleket néznék(leginkább ugye szlovákokat).

2017. máj. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!