Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát válasszam?...

Melyik kutyát válasszam? Dobermann, Oriás Schnauzer, Pointer (angol) (TÖBBI LENN)

Figyelt kérdés
Szeretnék majd egy kutyát de nem tudom hogy számomra melyik lenne jo...meg nem volt kutyam..ami szoba jott az a dobermann,oriás schnauzer és a pointer (angol pointer) ezek...persze vinnem reggel,delutan,este setaltatni hetvegente suli,kirandulás..es napi játek es persze egy kert futnék vele stb. Elore is koszonom setgitségeteket!
2017. máj. 9. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
A dobinak ennyi szerintem kevés, a schnauzernek már jó a pointer meg nem ismerem.
2017. máj. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi esteleg még a collie szoba johet nalam (skót juhász)
2017. máj. 9. 18:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi alapján választottad ezeket a fajtákat? Csak mert a pointer merőben más jellegű, mint a másik kettő.


Egy kis segítség a dobihoz: csak lakásban tartható, pontosabban az ideális számára a kertes ház, a lakásba való szabad bejárással, hideg időben bent alvással.

Nagyon ragaszkodik a gazdájához. Értelmes, pörgős, játékos, viszont nehezebben nevelhető, mint pl. egy német juhász. Kutyasulira, képzésre szüksége van. Őrző-védőzni is érdemes vele. Munkakutyás szemléletű suli javasolt. Más kutyákkal domináns lehet, akár agresszív is. Kicsi korától kell szocializálni, más kutyákkal is, illetve mindenféle helyzethez hozzászoktatni (idegen emberek, gyerekek, közlekedés, zajok, más állatok).

Határozott és következetes nevelést igényel, de soha nem durva bánásmódot!

Nekem a kedvenc fajtám.

2017. máj. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezeket tudtam de azert koszi...az en jellemem miatt valasztottam mert hasonlok a dobi es a shnaci nagyon a szivemhez allnak..mondom a collie is tetszik vegulis a pointer nem all hozzam kozel
2017. máj. 9. 20:00
 5/5 anonim ***** válasza:
A pointer veri agyban az összeset! Kevés nemesebb kutya van nála. A colliek nagy része genetikailag erősen terhelt. Annyira nem ajánlanám
2017. jún. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!