Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász tapasztalatok?...

Németjuhász tapasztalatok? Etetés? Oltások?

Figyelt kérdés

Ma délután kaptam ajándékba egy németjuhász kiskölyköt. Ismerősöm hozta szülinapomra, 6 hetes, kisfiú. Szóval a helyzet, hogy nem volt még kutyám és nem igazán tudom, hogy "mit kezdjek" vele. Ezalatt azt értem, hogy pl etetés, mit ehet hányszor egy nap stb. És milyen oltások kellenek majd neki? Még bent van az előszobába, de kerti kutya lesz, nem a városban járkál majd.

És milyen játékot adjak neki? Mert nyüszköl szerintem unatkozik.

Köszi, ha segítetek:)



2017. máj. 10. 19:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Német juhászom van. A jó hír: az egyik legeslegjobb fajta, intelligens, könnyen tanul.

A rossz hír: sokat eszik, ami drága, hajlamos a betegségekre, különösen az ilyen háznál született ingyenes kölykök, ami szintén drága, nagyon aktív, ha nem viszed ki napi két órát sétálni és ezen kívül nem képzed valamire, meg fog bolondulni. Szóval most gondolkodj el rajta, hogy van-e napi két órád a sétára és van-e havi 10-15 ezer forintod minimum csak a kajára (és akkor még nem tettél félre orvosra, nem volt kutyasuliban, nem volt oltva, féreghajtva. Ha nincs ennyi pénzed és időd, vidd vissza és adj neki esélyt, hogy jobb gazdira találjon.

2017. máj. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Állatkínzás 8 hetes kor előtt elválasztani!


Eddig hány féreghajtást kapott? Legalább kettőnek lennie kellene benne, ha normális, felelős, épeszű emberektől kaptad a kölyköt. Az első oltást is meg kellett volna kapnia már. Persze a szaporítóknak egyszerűbb volt így, legalább spórolhatnak a kutyán. 3 kombinált oltást kell kapnia a kutyának, utána pedig a veszettség ellenit. Ez összesen úgy 20-30.000 ft. Plusz a féreghajtót. Havonta kell kullancs és szívféreg ellen védekezned, ez megint úgy 6000 ft lesz/hó.


Gerincbetegségre, ízületi gondokra erősen hajlamos kutya, pláne a szülők gondolom nem szűrtek az öröklött betegségekre, ugye? Szaporítók erre nem szoktak figyelni, hogy egészséges kutyákat gyártsanak, hisz az pénzes és munkás feladat. Egyszóval nem akármilyen tápot vegyél, hanem premium minőségűt! Brit, Acana, Taste of the Wild, Josera, stb. Ez kb. 10-15.000 ft lesz havonta. Ha főzöl neki vagy BARF-ozol, az is kb ennyi pénz. Ha örökletes betegség jön elő nála, az 200.000 ft-tól kezdődik, erre is érdemes számolni.


Kutyaiskola kelleni fog, a nj nem kezdőknek való! Munkakutya fajta, kelleni fog neki az erős nevelés és valamilyen sport!

És ezek még csak az alap dolgok, amiket meg kell adnod neki. A felelős állattartás nem itt kezdődik.

2017. máj. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
93%

Szinte biztos vagyok benne, hogy nem 'jószívűségből' adták hanem mert számukra teher volt. Mert felelőtlenek voltak és nem figyeltek a kutyára tüzelés alatt és becsúszott egy alom. Gondolom az ivartalanítás árát meg már sajnálták. Ha tényleg kedvességből adták volna akkor elmondtad volna olyan alapvető információkat mint, hogy mikor kell oltatni és milyen oltások vannak, ezek mennyibe kerülnek stb. De mivel még az első két oltást sem adatták be neki és azt se várták meg, hogy normális korban legyen mikor elválasztják csak, hogy ne nekik kelljen fizetni az oltás árát így a kedvességet kilőhetjük.


De ettől most tekintsünk el, a cél az hogy jó gazdája legyél a kutyának.

Az első másfél-két év nem lesz olcsó, utána már csökkennek a kiadások.

Nézzük akkor milyen költségeid lesznek.


Oltások:

Kombinált + Parvo 4-5000 Ft / 4szer - Ezek pedig 6, 8, 10 és 12 hetes korban.

Veszettség elleni: 4-6000 Ft - 14-16 hetes korban.

Chip: kb 3000 Ft.

Féreghajtót ilyen korban még szoktak adni minden oltás mellé ez olyan 5-600 Ft egy kölyök kutyának, késöbbiekben többszöröse lesz.

Bolha, kullancs, szívférgesség elleni védelem: Ez a védekezés fajtájától függ, a tabletta olyan 8000 Ft / 3 hónap, Nyakörv 8000 Ft / 6-8 hónap, a cseppről fogalmam sincs, de hasonló árban lehet.


^Ezek azok amik kötelezőek (a bolha,kullancs nem de erősen ajánlott). Az első félévre kb 30-40000 Ft. (Az árak tájékoztató jellegűek.)


Etetés:

[link]

Ez egy jó táp és nem is drága. Ha teheted ennél roszabbal ne etesd. Az etetési táblázat szerint egy NJ kölyöknek kb 50 napra elég így havi 6000 Ft körül számolhatsz ezzel.

A moslék semmiképp nem jó, érdemes lenne minél elöbb beszerezni egy tápot.


Kellékek:

Nyakörv, póráz: kb 5000 Ft

Fésű, kefe: 1-2000 Ft

2 db tál: 2-2500 Ft

Kutyaház: ha csak az alapanyagokat nézzük és te magad csinálod meg akkor kb 20-30000 Ft ha pedig kész házat veszel az olyan 60-70000 Ft.

Játékok: 2-3000 Ft.


Mivel nem értessz a kutyákhoz így érdemes lenne kutyaiskolában gondolkozni.

2-3000 Ft / óra - de gondolom ezzel úgysem fogsz élni, mert 'nincs kocsi' és 'vidéken nincs kutyaiskola'.


Mivel túl korán lett elválaszva az anyjától így játék közben harapdálni fog, nem fogja tudni mit szabad és mit nem. Érdemes lenne ezt minél elöbb tisztázni vele. Ha már nagyobb és megvan az első 4 oltása viheted sétálni. Napi szinten szüksége lesz a sétára és emelett 2-3 óra foglalkozásra. Ha ez nem lesz meg akkor a következő lehetőségekkel számolhatsz.

1) Ásni fog

2) Ugatni fog egész nap

3) Szökni fog

4) Agresszív lesz



Azt még megjegyezném, hogy ezek amiket leírtam nem elkényeztetés és semmi ilyen, hanem a MINIMUM igénye egy ilyen kutyának. Ezután elgondolkozhatsz ismét azon, hogy ténylegesen ajándék volt-e.

Mielött pedig azzal jönnél, hogy falun más se foglalkozik ennyit a kutyájával és 'jól' elvan és egészséges oltások nélkül stb az csak a látszat. Csak azokat a kutyákat akkor se vinnél el orvoshoz ha épp haldokolna, inkább ásna egy gödröt aztán lecsapja a lapáttal.


Azt kifelejtettem, hogy ezeknél a NJ jellegű keverékeknél elég gyakori a diszplázia. Egy ilyen műtát alsó hangon 150-300.

2017. máj. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kedvesség 10-15 évnyi felelősséget és anyagiakat egy kezdő fel nem készült emberre rakni :D

Ezen szerintem gondolkozz el,jószívűség nem itt kezdődik.

2017. máj. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kutyát tartani nem kötelező, viszont hatalmas felelősség.

A kérdezőnek nem kellett volna elfogadnia ezt az "ajándékot". De ha már kellett neki a kölyök, akkor a minimális dolgokat meg kell adnia neki és a legalapvetőbb feladatokat meg kell tennie. Lehetne buksi simit is adni, hogy előzetes utána járás, tudás, ész nélkül vállalt be egy szapis kölyköt, hogy lényegében állatkínzásban vesz részt, hogy minden felkészülés, felelősség nélkül kezdett bele ebbe, de annak mi értelme lenne? Ha vállalta a kölyköt, vállalja a vele járó felelősséget és anyagiakat is!

2017. máj. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat:)
2017. máj. 10. 22:23
 17/17 anonim ***** válasza:
91%

13. válasz tökéletes!

Német juhászom van, tk-s , tenyésztőtől, minden felmenője dp-mentes. Ennek ellenére egy évesen leszűrettem, 12 ezer Ft.

Áprilisi kiadásaink a következők voltak: Foresto nyakörv és Vectra mellett sikerült beszedni egy babeziát, orvosi kezelés máj-és veseteszttel: 50 ezer Ft.

Teszt szívféregre: 7000 Ft, plusz az új szúnyog-kullancs-bolha elleni védelem 5 ezer Ft (egy hóra(!)

Táp 8000 Ft (Brit)

Az 50 ezer rendkívüli kiadás, de a védelem és a táp ára (13 ezer) ez rendszeres, és csak alap. Ennél jóval többet költök rá, kiképző alkalmanként 1000-2000 Ft, futtató alkalmanként ezer, legalább hetente egyszer viszem)

Épp most láttam egy tündéri kis n. j.-t, 6 hónapos, szaporított, a gazdája örült, milyen olcsón jurtott hozzá, én csak néztem, ahogy nyuszizva futott a labda után, már látszik rajta, hogy nagy valószínűséggel displáziás.

Szóval, nehogy túl drága ajándék legyen.

A foglalkozás meg napi (minimum) másfél -két óra, a n.j. különösen sok foglalkozást, lefárasztást igényel. És nem, nem fog a kertben futkosni, a mienk sem futkos öncélúan.

Nézz utána alaposan a német juhásznak, olvass róla rengeteget, aztán hajrá!

2017. máj. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!