Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya motiválása? Kaja és...

Kutya motiválása? Kaja és játék együtt?

Figyelt kérdés

A kutyám borzalmasan öntörvényű, nagyon nehéz kiképezni és nem tagadom néha el is akadok vele. Viszont az utóbbi időben kénytelen voltam változtatni a tanítás menetén, mert az iskolában tanultak elkezdtek sorozatosan "visszaütni" a kutyánál.


A kutyámat otthon kajával kinn viszont játékkal tudom motiválni(ez nem kavarhatja meg?). Mikor játékkal motiválom, vigyek magammal több játékot legyen egy NonPlusUltra játék(amivel jutalmazom) es a többi amivel trenirozom? Vagy legyen csak 1 és mindig azzal jutalmazzam a sikeres feladat után(félő, hogy megunja sztem).



2017. máj. 10. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Azzal jutalmazni, amit szeret és ami abban a helyzetben praktikus. Ennyi, nem kell ezt túlkombinálni.
2017. máj. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a kutyasuliban volt szó ilyesmiről és azt tanították, hogy a jutalmazás mindegy, hogy mi, de jutalom legyen a kutya szemszögéből is. Jutalom az, aminek a kutya örül annyira, hogy motiválja. Ez helyzetenként eltérő lehet, de a tényen akkor sem változtat.

Ha szeretnéd variálni, akkor variálhatod is, igazából mindegy, hogy hol mit használsz, ha beválik, akkor jó.

Nekem is volt olyan feladat amit csak labda jutalommal tudtam megtanítani, de ugyanúgy tudja azóta is a kutyám, mint bármilyen más feladatot.

Ki kell tapasztalni, hogy egy adott feladathoz mi kell, hogy a kutya végrehajtsa. Hihetetlen, hogy az ilyen kihívások alkalmával milyen mélységeiben képes az ember megismerni a kutyáját. Hatalmas áttörések érhetőek el így.

2017. máj. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, a játékhoz még annyit, hogy igen, legyen egy kedvenc, amivel jutalmazol. Nem fogja megunni, a német juhászom lassan 7 éve nem unja... Persze ehhez be kell tartani néhány szabályt. A játék soha nem maradjon előtte, max ha szeret rágni, akkor legyen egy rágható pl kong. Ezen kívül legyen egy, amit nagyon szeret és amivel jutalmazod. Csak addig gyakoroljatok, amíg nagyon motivált. Ha aznap nem érdekli, inkább ne gyakoroljatok. Ne gyakoroljatok akkor se, ha pl nagy meleg van. Legyen kiéhezve a játékra, csak akkor játsz vele, ha tett is érte valamit.
2017. máj. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 9-10 hónapos kor után engedelmes munkát nem is szoktam kajával jutalmazni, mert ez nem túl nagy motiváció már egy jó ösztönű kutyának. Vagy ha mégis kaját használok, akkor annak tétje van, pl. csak munkára kap enni. De inkább játékra térek át.

Ha van egy kedvenc játéka, akkor érdemes azt használni. Ezt akkor fogja megunni, ha vagy te egysíkúan jutalmazod, játszol vele, vagy eleve nincs rendben a kapcsolatotok és a kutyának megengedett, hogy ott hagyjon téged. Vagy még nem is tudja jól az adott feladatot. De ha jól tanítottál, jól jutalmazol és jól is nevelsz, akkor egy apportos kutya nem fogja megunni a labdát, hurkát, bármilyen játékát.

2017. máj. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!