Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem ajánlani egy...

Tudnátok nekem ajánlani egy kutyafajtát, ami megfelel az alábbi elvárásaimnak?

Figyelt kérdés

Első kutyám lenne. Kinézetre valami különlegebbet szeretnék, lehetőleg fekete vagy hófehér színűt, kicsit farkasszerűt, de ez nem feltétlen elvárás. Kedves, könnyen szocializálódó fajta kellene, aki a cicámat és a család többi tagját is elviselné, viszont megvédené a házat idegenektől, ha kellene. Közepes-nagyobb testű fajta kutya után érdeklődnék, illetve amit Magyarországon könnyű beszerezni.


Golden retrievert és németjuhit ne írjatok, az nem tetszik. :(

Ha valaki tudna nekem ilyen kutyafajt javasolni nagyon megköszönném!


2017. máj. 11. 19:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van másoknak, abszolút egy felszínes ember vagy így de te tudod. Csak a kutya élőlény, akinek nagyon nem a külseje az értéke, mintha tárgy lenne a számodra. Nem arra való egy érző lény, hogy menőkézzünk vele. A ház megvédésére is a riasztó berendezést ajánlom, az az arra való. A kutya családtag legyen, ne valaminek az eszköze.
2017. máj. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

Mudi, van belőle fehér és fekete is. Amit tudni kell róluk:

- inkább egygazdás

- nagyon hűséges, gazdacentrikus

- intelligens, tanulékony

- jó házőrző

- idegenekkel bizalmatlan, nem barátkozik akárkivel

- nagy mozgásigényű

- eredetileg terelőkutya, fizikai és szellemi fárasztást is igényel

- egészséges, hosszú életű fajta

- más állatokkal is jól kijön (ez nevelés és szoktatás kérdése is)

2017. máj. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz beszerezni egyiket sem, többet is ismerek. De egyik sem elrettentő külsejű, és a shiba nem is feltétlenül egyszerű eset. Csak ugye nem jófogáson kell keresni, hanem tenyésztőnél :)
2017. máj. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Miért nem veszel még egy macskát? Vehetsz ilyen olyan gyönyörű bund@jút.



Ennyi séta még egy kis picsinek is kevés. Első kutyushoz kb 70% kellene kutyasuli, egyedül nem fog menni. Azért legalabb leírnád miért nem jó a németjuh@sz és a golden? Mert van 50 tulajdonságuk, mi honnan tudjuk melyik nem tetszik bennük? Egy nagy fajta etetése havi 20e kb.

A vételárról: hazánkban kb 100e egy hobbi kan, a leg"fapadosabb" fajtákból. Egy golden 240e. Egy németjuhász hasonló. Szamojédek 300-400e alatt nem kaphatók. A shiba pedig nem egy kezdő fajta, főleg nem könnyen szocializ@lható. A kinézet nem minden. Még nagyon korai lenne kutyát vállalnod.

2017. máj. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha ragaszkodsz a Samoyedhez akkor itt van ő: [link]

Persze nem kölyök, de első kutyának szerintem megfelelő lenne. Mivel már nem fiatal így a mozgásigénye sem akkora és bár a napi 1 óra így is elég karcsú, de ha mondjuk óránként még egy 5 percet rászánsz amikor otthon vagy akkor azért el lenne. Még van hátra jópár éve, miért ne tölthetné veled ha tényleges ez az álomfajtád?


Gazda kereső Shiba Inu-t nem találtam, de nem is ajánlanám első kutyának. Makacs és nem egyszerű a nevelése. Mivel írtad, hogy első kutya lenne és kutyaiskolába se vinnéd így szerintem ehez a fajtához akkor térj vissza ha már van kellő tapasztalatod.


Ha ragaszkodsz a kölyökhöz akkor jól válogasd meg honnan lesz a kutya. Sajnos az az összeg amit rászánnál nem elég egyik fajtára sem, sőt más fajtákra sem. Persze kaphatsz fajta jellegű keveréket jófogásról és társairól de az inkább zsákbamacska. Sok első kutyás nem tudja, hogy mi az a törzskönyv és mi szüksége van neki rá, hisz csak drágábbak azzal a kutyák. A törzskönyv csak egy igazoló dokumentum. Mondhatjuk úgy, hogy a kutya személyi igazolványa. Az ezzel rendelkező kutyák nem azért drágák mert nekik van ilyen, sőt ez összesn 6000Ft. Ezek a kutyák azért kerülnek ennyibe mert rendelkeznek egészségügyi szűrésekkel és vállalnak rá egészség garanciát is. A szűrések pedig több 100ezer Ft-os tételek. Ezekre rájönnek az oltások, chip, útlevél stb.


A jófogásos kutyáknál ha szerencséd van akkor ténylegesen 8 hetesen kapod meg és lesz benne chip és túl lesz a két oltáson. Ha mégnagyobb szerencséd van akkor még hasonlítani is fog a te álmaid kutyájára. De a legtöbb esetben se chip se oltás és még férges is. Sőt beltenyészet is simán előfordulhat amikor szinte biztos, hogy valamilyen örökletes betegséget hordoz. Ilyenkor pedig jó mélyen a zsebedbe kell majd nyúlnod és a vételár 4-5szörösét úgy otthagyod orvosnál, hogy még rendbe se jött az a kutya.



Ha meggondolnád magad és összegyüjtenél egy minőségi Samoyed kölyökre akkor olyan 250.000 Ft körül kezdődik az áruk. (Csak megjegyzésként a Shiba 300.000Ft++)



Az igényeidnek pedig tökéletesen megfelel szinte bármelyik menhelyi kutya. Szerintem érdemes lenne azért ott is körülnézned.

2017. máj. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy 40-50 ezret fizetnél érte, ezzel a fajtatiszták kutyákat kizártad, mert ennyiért nincsen.

Menhelyeken sok egyedi, különleges kinézetű kutyát találsz, nézz körül személyesen több helyen is.

Olyat válassz majd, amelyik nem ijedős, nem félénk, nem agresszív, hanem barátságos, vidám. A gondozók tudnak segíteni a választásban.

2017. máj. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
37%

Miért kell lehurrogni a kérdezőt?

Ti is inkább egy olyasvalakivel beszélgettek szívesen, akinek valamelyest tetszik a külseje.


Ha kutyát akar tartani, had tartson olyat, amilyet szeretne és tudja teljesíteni a tartási feltételeit.

De nehogy már egy random kutyát kellene, hogy tartson, hogy ne legyen felszínes ember. Ti nem külső alapján (is) választottatok? Pl. a menhelyekről? Dehogyisnem!

Ha adott két nagytestű, igényeikben megegyező kutya, egyik rövid, másik hosszúszőrű, akkor nehogy az utóbbit válassza, ha neki tetszik, mert jaj "felszínes", "divatból csinálja".


Hát pont hogy nem.

Rengetegen kezdenek el érdeklődni egy faj, fajta iránt a leendő állattartók mert "tetszik" neki.

A normálisabbja, meg utána néz, hogy tud-e olyan állatot tartani, ha nem, akkor döntsön úgy, hogy nem tart, de ne tartson másik azért, mert felszínes lenne amiatt, hogy hal helyett papagájt szeretett volna tartani...


Ennyit erről, kedves Kérdező:

"Farkasszerűt" a nagytestű fajtáknál keress, ők őrzik legjobban őseik külsejét. Sajnos így fajtát nem tudok neked mondani, ami pont ilyesmi lenne, de két fajtával van tapasztalatom:

Az általad említett samoyeddel és a berni pásztorral.

Előbbi a kinézeti igényeidnek szerintem megfelel, gyönyörű az ilyen ápolt kutyus. Éppen ezért azzal számolnod kell, hogy a szőrét gondosan ápolni, fésülni kell, mert be tud rasztásodni, és ha saras idő van, a piszok nem mutat rajta jól. Tanulékonysága és szocializálódása szerintem egyedfüggő, két ilyen kutya volt a családban, az egyik egy "géniusz" volt, míg a másik egy "bugyuta" rosszaság volt.


A berni pásztor nem igen "farkasos", viszont szerintem borzasztóan jól áll neki a tricolor szín. A bunda ápolása itt is feltétlen feltétel. (Micsoda szójáték). Ő viszont egy igazi "családkutya". Nálunk mindenkit szeretett, nem "egygazdás" fajta, mindenféle háziállatot teljesen megtűrt. (Macska, tyúkok.) Az egyik macskánkkal még együtt is aludt, és pedig idősen kerültek össze. Tanulékony és jámbor kutya. A miénk ivartalanított volt, ezért mondhatni lomha és lusta volt, én mindig vittem volna sétálni, de ő ezt nem igényelte akkora mennyiségben.


Házőrzés mindkét esetben megvolt,bár annyiban merült ki, hogy "mentek a kapura és ugattak, ha valaki elhaladt előtte". De egyik sem egy "őrző-védő" fajta. Bár sok helyen megteszi egy nagytestű kutya jelenléte.

A berniről elmondhatom, úgy általánosságban, hogy ő úgy viselkedik az idegenekkel, mint a gazdája. Ha látja, hogy úgy viselkedsz az idegennel, mint egy baráttal, akkor ő is hamar megbízik benne.


Egyébként ajánlanám azt, hogy menj el egy menhelyre, mert a keverékek számtalan variációja miatt, lehet pont ott találod meg az "álomkutyád". Viszont ezt személy szerint félve ajánlom, mert általában ezek a kutyák el vannak rontva, és első kutyánál fontos, hogy megtanuld a dolgok rendjét. Neked is új lesz a helyzet, és 0 tapasztalattal valami kijavítani nagy feladat.

Persze ez nem minden kutyára igaz, hogy el lenne rontva, csak sajnos én jártam így, nem első kutyával, és ő konkrétan elvette minden motivációmat a kutyatartástól.


Mindenképpen igyekezz minden infót megtudni a kutyákról, ha sikerült fajtát találnod, akkor a fajtáról, és készülj fel úgy a kutyatartásra, mint egy új élettársra. Mert konkrétan azok.


Ha valami a felkészülés közben kiderülne, hogy nem tudod számára biztosítani, akkor inkább NE vállalj be egy állatot, mert mindkettőtöknek az lesz a legjobb. Sajnos ez lemondás, de én amondó vagyok, hogyha tartunk állatot, akkor azt tartsuk rendesen, vagy sehogy.

2017. máj. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
De utolsó, én direkt egy kis fekete kevereket hoztam el, mert senkinek sem kellene. A másik kutyámat pedig út mellől szedtük fel, így nehéz lett volna v@logatni.
2017. máj. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

45-50 ezerert, meg fajta jellegu shibat sem kapsz. + a shiba nagyon mas vilag (nem egyszeru eset ahogy masok is irtak).


"Ti is inkább egy olyasvalakivel beszélgettek szívesen, akinek valamelyest tetszik a külseje. " Az lehet, csak eppen nem biztos, hogy vele is szeretned megosztani a kozos eletetek. GHa csak a kullem szamit, akkor nezzen kepeket rola, olcsobb is, kevesebb a gond.


Egy rosszul kezelt shiba, az o a kornyezetet is igencsak "igenybe fogja venni", mivel nem az a konnyu fajta. Agressziv lehet, es el tudja (fogja is) "mondani" a banatat a szomszedok nagy "oromere". Ez igy mindenkinek csak szenvedes, minek vennel egy pupot a nyakadba. Nyilvan ez igaz mas kutyakra is, de a Shibara kulonosen (szamojedrol nem tudok nyilatkozni nem volt meg a kozelembe se, csak neha osszefutunk veluk, de az edeskeves). Ha kell a szenvedes vegyen fel svajci frank hitelt, meg az is kevesebb idegeskedessel/szenvedessel jar, mint egy nem megfeleloen kivalasztott kutya. Arrol nem is beszelve, hogy a kutya nem disz.

2017. máj. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én szintén egy igen ronda (és büdös, ápolatlan) pulika szerű kis képződményt vettem magamhoz, öreg volt 12 éves, egész életében láncon élt, véreset ment a hasa, borzasztóan sovány volt. Szóval nagyon nem a külseje alapján döntöttem azt hiszem. Tudtam nem leszek menő vele, de ez egy kutyával kapcsolatban eszembe sem jutna.
2017. máj. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!