Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem ajánlani egy...

Tudnátok nekem ajánlani egy kutyafajtát, ami megfelel az alábbi elvárásaimnak?

Figyelt kérdés

Első kutyám lenne. Kinézetre valami különlegebbet szeretnék, lehetőleg fekete vagy hófehér színűt, kicsit farkasszerűt, de ez nem feltétlen elvárás. Kedves, könnyen szocializálódó fajta kellene, aki a cicámat és a család többi tagját is elviselné, viszont megvédené a házat idegenektől, ha kellene. Közepes-nagyobb testű fajta kutya után érdeklődnék, illetve amit Magyarországon könnyű beszerezni.


Golden retrievert és németjuhit ne írjatok, az nem tetszik. :(

Ha valaki tudna nekem ilyen kutyafajt javasolni nagyon megköszönném!


2017. máj. 11. 19:13
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Ha a méret nem annyira kőbevésett, akkor mudi. Fekete, felálló füle miatt farkasos kinézetű, és nincs túl sok belőle az utcákon. Viszont nem nagy kutya. Ugyan nem tacskó, vagy bichon méretű, de a nagy kutyától messze van.

Magyarországon kapható, törzskönyves sem túl drága (bár 50 ezernél minden fajtatiszta kutya drágább, de nem 150-200 ezer).

Könnyen tanítható, okos kutya.

Törzskönyv nélküli fajtatisztának látszó kutyát tényleg ne vegél, mert az első évben a vételár többszörösét fizeted az állatorvosnak

2017. máj. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

19 és 20-as válaszoló.


Belefoglaltam azt is, hogy nézze ki magának a fajtát, és ha képes tartani, akkor vegye meg. Ha nem, ne vegye meg.

Így van ez a shiba-val is, az okokat a 19-es válaszban olvashatjuk. Nyilván sokmindenki akar baglyot tartani, de ha képzetlen hozzá, vagy egyéb dolgot nem tud az állatnak biztosítani, akkor normális ember nem tart baglyot.


A külsőt nem éppen úgy értettem, ahogyan ti. Nem úgy gondoltam, hogy az ápolatlan, elhanyagolt kutyákat nem választaná senki (mert ez nem igaz, hány "siker"történet van velük kapcsolatban, az egyikőtök is részese volt egynek.), hanem úgy, hogy aki csak egy nagy kutyában tud gondolkodni, arra nem kéne a tacskót rásózni. Aki tigrist szeretne, nem akar házimacskát, aki papagájt, nem akar tyúkot, aki leguánt, nem akar gekkót.

Különben is, a menhelyen egyik kutya sincs "kiállítási" állapotában.

2017. máj. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!