Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kissebb meretű kutyafaj...

Milyen kissebb meretű kutyafajtát ajánlanátok viszonylag tágas lakásba?

Figyelt kérdés

Eddig amik megtetszettek, azokról nagyon negatív visszajelzéseket olvastam (itt például) hogy nem valóak lakásba vagx max napi 5 óránál több aktív mozgással.

Beagle, jack russel tetszett.

Sajnos ez nálam nem lesz megoldható, persze nem vagyok hülye, a kutyát lehordanám napi 2 órát mozogni, jatszani, tanítani, hétvégéken nagyobb sétákra más kutyákkal, de tanulok és dolgozok is, szóval a fenti sok lenne nekem. Kicsit óckodok az ilyen tipikus szőrgombóc-panel kutyáktól, azért is tetszettek ezek a fajták mert hiába kicsik, mégis olyan "kutya alakjuk" van, ha értitek.

Mielőtt panelba költöztem 2 kuvaszom volt, ők feltétel nélkül tisztelnek, következetesen tudtam őket nevelni.


2017. máj. 5. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egy fajtatiszta menhelyes utcai turmixot ajánlok ;)

Nekünk egy tacsi-yorki keverékünk van, szintén menhelyről, azt szokták rá mondani, hogy ő egy két lábon járó menhelyreklám.

Kutya alakút is találhatsz, a menhelyen általában ismerik a kutya személyiségét, megtalálhatod azt aki hozzád illik. Tipikus panelkutya akkor lesz belőle, ha úgy viselkedsz vele, mint egy panelp*csa szokott a kis plüsskutyusával, de a kuvaszokból ítélve nálad ilyen gond nem lesz.

2017. máj. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
Walesi Corgi (olyan cukik)
2017. máj. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekünk shihtzu-nk van. Nagyin nyugott, viszont ha kell játékos is tud lenni. Nagyon okos, sose piszkít be a házba, mindig kaparja az ajtót.

Visgonylag nagyon sokat van egyedül otthon, de őt nem zavarja mert egész nap az ablakba ül és bámészodik kifele.

Házban jobban szeret lenni mint az udvarba, pedig rendezett, tó is van meg hasonlók.

Olyan mint egy mai fiatal, egész nap be van zárkózva és nem szeret kimenni, csak ha dolga van.

Szóval házba nagyon ajánlom.

2017. máj. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A corgiek nagyon nagyon aranyosak de ahogy lattam nagyon keves van itthon es nagyon draga. :C

Egyaltalan nem ragaszkodok fajtiszta kutyushoz, regebben is volt keverekem! Es a menhely jo otlet, csak amiatt gondolkoztam eloszor fajtaban mert felek ha ismeretlen keverek kicsit hozok haza nem tudom pontosan mekkorara no, es hat lakasban bizony nem mindegy sajnos. Vagyis erre gondoltam.

Nem, nem leszek az a tipikus kutyaoltoztetos-sipakolos gazdi attol hogy kicsi kutyat keresek. :) Es nem is szeretem emberkent kezelni oket, had legyenek csak kutyak es inkabb en "beszelek" kutyaul mint toluk varom el hogy emberkent viselkedjenek.

2017. máj. 5. 12:06
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Palotapincsi

Ha egy méltóságteljes, hangoskodó kis földszintes csöppre vágysz, a Palotapincsi jó választás számodra. Egy dolgot jó ha tudsz! Horkol!

2017. máj. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha a bichonok nem tetszenek (ők ideálisak lennének), akkor én a menhelyre szavazok. Sok kistestű, kedves, aranyos kutyus vár gazdira. Vannak már felnőttek is, vagy idősebb kölykök, akiknél azért lehet látni, mekkorák maradnak.
2017. máj. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekünk pincsink van, imádnivaló,akaratos szőrgombóc.

Az egyik szomszédban schitzu van, a másik szomszédban bichon.. Mindegyik jó választás lehet.

2017. máj. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok; Annak ellenére,hogy tipikus panel kutyák,szerintem megszeretnéd őket.A mi pincsink például egyenesen bernáthegyinek érzi/képzeli magát,aztán a fotelra nem tud felugrani,olyan kicsi.
2017. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

de miért "tipikus szőrgombóc-panel kutyákat" ajánlotok a kérdezőnek, ha azt írta, csak azt az egyet nem szeretné? :D

amúgy szerintem bármilyen nyugodtabb fajta jó lakásba, munkakutyákon, pásztorkutyákon, juhászkutyákon kívül. például most az agár jutott eszembe, de ezernyi más fajta van még.

2017. máj. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem Jack Russel keverékem van, lakáslutya, de jó értelemben. Szegény egész napra (8-14) be van zárva a szobakennelbe, de simán bírja. Este be van csukva a szobába, akkor kel amikor mi. Reggel kivisszük a kertbe labdázni 10-20 percre, du. van egy órás nagy séta, elengedős. Este még kimegy az udvarra levegőzni, a nap többi részében pihen. Persze ő csak egy mentett keverék, de azért a Jack russel sem egy ördög. Ennyi mozgással csak három dolog bánta a kiskorát, a seprűket kicsit megritkította, a válfákat elropogtatta, na meg nagyon finom volt a saját műanyag vizestálja, amit ha meglátott minket felkapott és reccs-reccs már folyatta végig az egészet a lakásban. :) Tündéri kutyus, nagyon sokat tanulunk is, ül fekszik pacsi már az els nap ment. Sokat kap csontokat is, azzal ha unja magát elszórakozik. Veszünk neki ilyeneket hogy marhaborda, bikacsök, birkaláb, disznófül, marhavelőscsont. Így már egy ideje semmit nem talált meg a foga. Mimdenféleképpen ajánlom! Viszont ezt ne mond ki olyan biztisan hogy sz@rok a kutyaruhák. Én is ezt gondoltam. Aztán amikor első héten minden sétánál remegett mint a nyárfalevél vettem neki egy pulcsit. Most már kinőtte, de minusz húszban ráadom. Nem muszály csicsásat venni, azt én is elitélem ha valaki +7ben is ad rá.

Amit még ajánlok: spániel, foxi, snauzer, uszkár, bár ez kicsit szőrgombóc legalább nem hullat. Jó lehet még a tacsi, yorki (az igazi, nem ideggyenge), border colli, bár ennek azért egy kicsivel több kell. Bármit is választassz, jó kutyázást!

2017. máj. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!